Gelmiş Geçmiş En Komik Caps’lerle Burçlar!

Hep eğri oturup doğru konuşacak, bildiklerimizi ciddiyetle anlayacak değiliz. Bu sefer ruhlara gıda olsun istedik, burçları mizah yoluyla anlatalım dedik! Yılın ‘Caps’lerini sizler için belirledik!

Koç

“Çocuk ruhlu” dediğimizde yalan mı sandınız? Yürek yediğini anlattığımızda “büyüyünce geçer nasılsa” deyip hafife mi aldınız! Aldandınız! Asfaltın tozunu atar, sol şerifi süresiz kapar, solladığı araçlarda yürekler hoplar! Koç Hatçe’ye trafikte denk gelmeyin, yakar!

Boğa

Yemek keyfimi bölemem, normalde iki işi bir arada yapmam ama konu yemek olunca babamı tanımam diyen Boğa’da sıra! Ziyafet sofrası kurulmuş, Boğa yerine oturmuş, hangi yemekten başlayacağını mı düşünsün, seni mi dinlesin? Bekle hele enine boyuna bir yesin, karnı tok sırtı pekken istediğin yanıtları versin.

İkizler

Böyle ciddi meseleleri İkizler ile konuşmayın Allah aşkına! Gülünce güldü oluyor, eleştiri oklarına maruz kalıyor sonra! Zekice sorular sorun, ters köşe yapın, şaşırtın biraz! Hep aynı klişe meseleler, kırk kere konuşulan bilindik sorular! Sonra hoca dalga mı geçiyor bizimle! Kim kiminle dalga geçiyor acaba?

Yengeç

Doğurmakla ana olunmuyor! Zevkinin peşine düşen hamile kalıyor, olan çocuklara oluyor! Yengeç bu tür bir sorumsuzluğa gelemez, anasız, evsiz, yurtsuz, köksüz kalmış miniklerin elinden tutmadan duramaz! Tür ayırt etmez! Evlat evlattır birbirinden ayrı tutulmaz =)

Aslan

Tamam elin açık dedik, bonkörlüğünü sık sık övdük ama bu kadarı da fazla! Bir gün Karun kadar zenginsin, temiz kalplisin, kimseyi mağdur etmezsin de o kadar da değil! Cebinde üç kuruş kalıncaya dek dağıtmak, her isteyene para saçmak nedir?

Başak

Başak’ın memnuniyet sınırını görmek için resme dikkatlice bakın! Kilolarca limon yemişçesine ekşittiği suratının aldığı bu yeni şeklin komikliğine aldanmayın, meselenin derinine göz atın! Aya ayak basıp susuzluktan şikayet edilir mi demeyin! Başak’ı memnun etmenin bir yolu olduğu düşüncesini artık terk edin!

Terazi

Terazilere hoyrat davranmayın! Peşinizden sürüklemeyin, çekiştirmeyin! Daha ayakkabısını giymeden, kombinini tamamlamadan acele ettirip insan içine çıkarmayın! Hem güzelliğine hem de davranışlarının ölçüsüne oldukça önem verir Terazi! Rica edeceğiz biraz zarif, incelikli olun!

Akrep

“Neymiş sezgileri kuvvetliymiş, duygu derininde herkesi boğarmış, karanlık bir yani varmış” dediniz görmeden inanmadınız! Burun kıvırdınız, dudak büktünüz! An geldi arkasından konuştunuz! Cazibesi neresinde deyip gözle görünmez sandınız yanıldınız! Buyurun Akrep’in çekim gücü!

Yay

Anlatmaya gerek yok, görüyoruz! DEĞİL! Yay dünyaların sorun ettiği, uykularını kaçıran, saçlarına aklar yağdıran dertler deryasında kayık sefasına çıksa, üstüne bir damla sıçramaz! Yay insanları dert sahibi yapan konularla hiç ilgilenmez! Kendisi için “sülalesi rahat” diye de boşuna söylenmez!

Oğlak

İlla zor mu kullansın yani! Her gün karar verip caymanızdan, niyet edip geri vites yapmanızdan bıktı Oğlak’lar! Onlar bir kez karar verir, planını yapar ve vakit kaybetmeden uygulamaya koyar! Amaçladıkları sonuca ulaşana dek de durmazlar! Ama siz, pazartesi başlayıp Salı biten diyetleriniz, toplamda üç gün gittiğiniz yıllık spor salonu üyelikleriniz yetti artık! Oğlak ipleri eline almaya kararlı!

Kova

Bir tek Kova akil gerisi cahil! Kova “al işte bir cahil daha” cümlesiyle yaşamaya, cahiller denizinin yalnız bilgesi olmaya, bu yüzden herkesten ayrı tutulmaya, garip karşılanmaya nihayet alışmış, konuya dair pozlar verecek kadar durumu kanıksamıştır.

Balık

Kendini bu kadar da yalnız bırakma! Karanlık sevdana kapılınca açık denizin dibine dalıp, kendini boğma girişimin sırasında bir de oksijen arama! Önce bir dene! Belki o da seni sevecek ne belli! Hemen “yine mi ben” deyip yas tutma, karalar bağlama!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.