Gel Vatandaş Gel! Burcuna Göre Meyveye Gel!

Çok sevdiğin, bıkmadan usanmadan tükettiğin bir meyve elbet vardır. Şimdi onu düşün ve burcunu oku! Çünkü karakteristik özelliklerine göre hangi meyveyi sevdiğini tahmin ediyoruz! Ama okumadan önce istersen bir koşu markete gidip gel, çünkü ağzın sulanabilir! Hazır mısın?

Koç

Aklına bir şeyi koydun mu kesinlikle onu başarıyorsun! Ancak sabırsızlığın yüzünden başladığın işi yarım bıraktığın olabiliyor, çünkü emeğinin sonucunu hemen elde etmek istiyorsun. Fikir bazında tartışmalardan, fikir alışverişlerinden hoşlanıyorsun. Çok çabuk arkadaşlık kurabiliyorsun ancak bazen düşüncesizce ve bencilce davranabiliyor, bu sebeple derin arkadaşlık bağları kurmakta güçlük çekebiliyorsun. Hırsın yüzünden enerjin bitmeye başlarken Armut ile tekrar canlanıyorsun!

Boğa

Sonsuz sabır ve iradeye sahip biri varsa o da sensin! İşlerini yavaş, ancak derinlemesine inceleyerek yapıyor, sıkı çalışmaktan da asla yılmıyorsun. Biraz içe dönüksün, ancak arkadaşların sana güvenmekte hiç sorun yaşamıyor. Çevrende değişime biraz kapalı, lüks için para harcamayı sevmen ve gurmelere yaraşır damak tadın ile tanınıyorsun. Her meyveyi sevsen de üzüm hayatında ayrı bir yer tutuyor.

İkizler

Sosyal ortamların en çok aranılan insanlarından biri olan İkizler, adeta arkadaşlarıyla sohbet için var! Çabuk sıkılan bir karakterin olduğunu sanıyorlar, ama aslında yanılıyorlar! Senin istediğin tek şey çeşitlilik! Değişime açıksın ve bir an tıka basa yemek yerken, diğer an deli gibi spor yapmak istiyorsun. Bu yüzden en sevdiğin meyve erik! Kimi zaman malta kimi zaman da yeşili için canını veriyor, ağzın sulana sulana yiyorsun!

Yengeç

Balık bir, sen iki! Duygusal, duyarlı, hoşgörülü, şefkatli bir yapın var ve birazcık da kırılgansın. Üstelik senin kadar ailesine düşkün başka bir burç da yok! İnsanları tanıdıkça daha çok seviyorsun ve etrafındaki dostları koruyup kollamak senin varoluş amaçlarından biri. Bazen yumuşak yüzlü olmandan dolayı kullanıldığını hissediyorsun, ancak merhametli tarafın ağır basınca unutuyorsun ve geçiyor. Yemek bazen dertleri unutturur deyip buzdolabını açıyorsun ve en sevdiğin meyve muz ile karşılaşıyorsun!

Aslan

Dikkat çekici, görkemli, gösterişli, lider ruhlu Aslan kadar kendiyle barışık, sıcakkanlı ve yaratıcı başka bir burç olamaz! Ama bu gururun yüzünden zaman zaman eleştirilmekten hoşlanmıyor, kendini beğenmiş görünüyorsun. Bir de herkes yatıp kalkıp seni pohpohlasa hiç de hayır demezsin! Hayat dolu ve keyfine düşkün bir yaz çocuğu olarak meyvelerin en babası karpuzdan başkasını sevebilir misin?

Başak

Düşünürken detaylarda kaybolsan da yaşamayı çok seviyorsun ve dostlukları hayatının bir parçası olarak görüyorsun! Titiz, dikkatli, düzenli, mükemmeliyetçi ve alçakgönüllü karakterin seni tuttuğunu koparan bir insan yapıyor. Aşık olduğun zaman ayakların hafif yerden kesilse de sevgini diğer insanların gözü önünde göstermekten hoşlanmıyorsun! Sevdiklerinin sağlığını da kendi sağlığın kadar önemsiyor, çevrendeki herkesi meyve yemeye teşvik ediyorsun ama senin için şeftalinin yeri ayrı!

Terazi

Genel olarak nazik bir insansın, gerilsen de öfkeni dışarı yansıtmıyorsun. Güzel olan her şeye bayılıyorsun! Sıcak, sosyal ve pozitif bir insan olman sayesinde çevrende oldukça popülersin! Yaptığın her şeyden zevk alıyor, aynı coşku ve enerjiyi etrafındaki insanlarla da paylaşmak istiyorsun. Seninleyken hiç kimse sıkılmıyor, çünkü senden öğrenecekleri çok şey var. Mesela çileğin ne kaç değişik şekilde tüketilebileceği gibi.

Akrep

Derinlemesine düşünüyorsun ve tedbirli bir yapıya sahipsin ve özel hayatını anlatmaktan pek hoşlanmıyorsun. Duygularını yoğun yaşayan birisin ve tam anlamıyla kötü gün dostusun! Çevrendeki insanlara güven veriyorsun ama kendi içinde başkalarına güvenmekte güçlük çekiyorsun. Şüpheden için içini kemirdiği zaman sen de bir şeyler atıştırarak kendini yatıştırıyorsun. Meyvelerin en kadimlerinden elma tabi ki senin için vazgeçilmez!

Yay

Maceraperestliğin ve risk almayı seven kişiliğin sayesinde olup biten, başına gelen her şeyi doğal karşılıyor, çok üstünde durmuyorsun. Eğlenceli kişiliğin ile insanları çekiyorsun! Hayatta her şeyi en az bir kere deneyecek kadar açık fikirli ve cesursun. Dost meclisinde saatler süren derin sohbetler seni mutlu ediyor, tabi sofrandan kavunu eksik etmiyorsun!

Oğlak

Son derece planlı ve dikkatli birisin. Bu sayede hiçbir işi aceleye getirmeden kurallara uygun bir şekilde gerçekleştiriyorsun. Stratejik bakış açın ve kararlılığın ile tuttuğunu koparıyor, başarı ve hedef odaklı ilerliyorsun. Hayatındaki insanları görünüşünden çok zekalarına göre değerlendiriyorsun. Ağırbaşlı ve geleneksel bir kişiliğin var. Her gün aynı saatte yemek yiyor, sofrada en az üç çeşit yemek bekliyorsun. Yemeğin üstüne servis edilen ayvaya asla hayır diyemiyorsun.

Kova

Alternatifleri gören, çözümler üreten, idealist ve entelektüel bir insansın. Sosyalleşmekten hoşlanıyorsun ama her zaman belli bir mesafeyi korumaya özen gösteriyorsun, yani kusura bakma ama biraz soğuksun. Özgür ruhun bireysel alan almadan sıkışmış hissediyor, bu nedenle kendine sakladığın bir alana ihtiyaç duyuyorsun. İnsanlardan sıkılsan da sıkılmadığın tek şey var, o da incir!

Balık

İnişli çıkışlı bir yaşamın var, hayatın senin için çok insaflı davranmadığını düşünüyorsun. Senin kadar duygusal, fedakâr, yardımsever, hoşgörülü, merhametli, naif ve romantik başka bir burç yok doğrusu! İnanılmaz geniş bir hayal gücün var ve yaratıcı projelerde yer almaktan çok hoşlanıyorsun. İlişkilerinde çok içten ve sadıksın, ancak zaman zaman duygularını ifade etmekte zorlanıyorsun. Ancak konu kiraza geldi mi, onu ne kadar sevdiğini bilmeyen yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.