Geçmişi Geçmişte Bırakamayan vs. Sadece İleriye Bakan Burçlar!

Bir köşeye geçip, insanların davranışları hakkında ahkam kesebilmek ne kadar kolay değil mi? Geçmiş geçmişte kalmalıymış da kişi önünde uzanan yola odaklanmalıymış da… Hadi ya? Herkes kendi yaşadığını kendi bilir, nasıl davranacağı da sadece kendisini ilgilendirir! Öte yandan bir de sadece ileriye yol alan kimseleri eleştirenler var. Hatta daha ileri gidip duygusuzlukla yaftalayanlar. Kimse seçimleriyle yapmıyor ki bu işi, sadece kişilik meselesi. Hoşnut olmadığın davranışların için kendini suçlamana ya da hayıflanmana da gerek yok. Hepsi burcunun marifeti! Geçmişi bir türlü bırakamayan ve sadece geleceğe bakan burçlar ise aşağıda gördüğün gibi.

Tarihin Tozlu Sayfalarına Saplanıp Kalan Akrep

Herkes Başaklar için takıntılı der ama Akrepler de hiç az değil. Hele ki ilişki konusunda. Kendi yaşadıklarını unutamaması bir yana hayatına giren yeni kişilerin bile geçmişlerini didik didik eden bir dedektif rolüne soyunabilir. Kendisine yapılan bir yanlışı bir ömür unutamayan, kiniyle beslenip intikam planları hazırlayan ve her durumda kontrolü elinde tutmak isteyen kimseler olduklarını tekrar hatırlatalım. “Geçmişte olanlar oldu ama şimdiye ileri bakma zamanı” gibi söylemler, bir kulaklarından girer, öbüründen çıkar.

Geçmişle Bağını Koparamayan Yengeç

Herkes iyi bilir ki, Yengeçlerin içlerinde bir türlü büyümeyen küçük ve naif çocuksu bir yan var. Her ne kadar kulağa sempatik gelse de sebebi çoğu zaman geçmişte yaşanan bir travmanın üzerini kapatıp, yoluna bakmayı bir türlü başaramaması. Bir başka deyişle derin duygular yaşadığı o ana takılı kalması. Ne kadar zor bir durum olduğunu bilseler de faydası yok, geçmişlerini ağır bir bavul gibi peşlerinde sürükleyip dururlar. Taşıması ne kadar zor gelse de geçmişleri onların karakterlerinin ayrılmaz bir parçası.

Tam Yol İleri Sözünden Şaşmayan Yay

Fiziksel olarak bile tek bir yere bağlanıp kalamayan bir burçtan söz ediyoruz. Geçmişine teslim olup, olduğu yerde sayması mümkün olabilir mi? İyimserlikleri ve yüksek enerjilerinin bu noktada en büyük kurtarıcıları olduğunu da belirtmek gerek. Hiçbir şeye gereğinden fazla üzülüp kendini yıpratmaz, kendisini yavaşlatacak geçmişin hayaletlerini sırtlanıp yola çıkmaz. Tüm yaşananların kendisini daha güçlü kılmaya yarayan tecrübeler olduğunu bilmesi ve hayatına yeni bir sayfa açma cesareti Yayların mutluluğunun anahtarı.

Daha Dün Ne Yediğini Hatırlamayan İkizler

İkizler mutluluğun sırrını çoktan buldu, kimsenin haberi yok! Geçmişe takılmamak, geleceğe yönelik beklentilerden de olabildiğince arınmak. Evet, yeni bir taktik değil. Sadece uygulayabilmek biraz maharet gerektirir. Daldan dala konan değişken karakterleri sağ olsun, dün bir şeye üzülürken yeni bir olayla birden ilgisini bambaşka bir alana çevirebilir. Hoş, geçmişe biraz takılsa hatalarından ders çıkarabilirdi belki. Çabuk dağılan ilgisi ve geçmişe yönelik zayıf bağları, kendilerini üzen ne varsa hiç gerçekleşmemişçesine üzerini kapatmalarına yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.