Geç Kalma Konusunda Rakip Tanımayan Burçlar Daha mı Zeki?

İşlerinize yetişmekte zorlanıyor musunuz? Her buluşmanıza en az 15 dakika rötarlı olarak mı gidiyorsunuz? İnsanlar sizi beklemekten usanıyor, planlarınız hep aksıyor mu? Bazen yataktan kalkamıyor, bazen 5 dakika daha diye alarmı erteleye erteleye bitap düşüyorsunuz değil mi? Ya da iki ayağınız bir pabuca girmiş, ortalıkta alık alık dolaşıyorsunuz. Belki trafikte takılmış, belki de otobüsü kaçırdınız. Her şeyin bir nedeni vardır sonuçta öyle ya.

Evet, yataktan ayrılmak büyük zanaat sevgili Boğalar. Yaz aylarında mayış mayış olurken, kış aylarında soğuktan adım atmak bile can sıkar. Ya da buluşmanıza özenli gitmek için ayna karşısında harcadığınız dakikalar… Siz de haklısınız Terazi arkadaşlar. Peki ya siz? Sabah ilk kalktığınız anda hissettiğiniz boşluk hissi sadece size özel mi sanıyorsunuz dalgın Balıklar? Şimdi size güzel bir haberimiz var! Ama siz yine de abartmayın, bir an önce o yataktan kalkıp ayaklanın, işinizden olmayın!

Business Insider’da yer alan araştırmaya göre işe, güce, toplantıya, annesine yemeğe, kısacası gideceği her yere geç kalan insanlar hem daha zeki hem de hayatlarını yönetebilmekte daha başarılı. Peki nasıl oluyor? Evet, kulağa biraz mantıksız geliyor. İşin aslıyla şu: Muhtelif nedenlerden dolayı zamanlama problemi yaşayan bu arkadaşlar da herkes gibi işlerine odaklı, ancak durumları biraz sıkıntılı. Bazen daha fazlasını üretme arzuları, bazen mükemmelliyetçi tavırları, işlerini aksatmakta sonra derece başarılı. Eğer ki yataktan çıkamama nedeniniz gün içinde yapacağınız işleri planlamanız ise ya da ayna karşısından ayrılamamanız işinize ve görüntünüze verdiğiniz önemle ilgiliyse, artık daha iyi bir bahaneye sahipsiniz, tebrik ederiz. Balıklara biraz daha zaman tanıyabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.