Game of Thrones Oyuncuları ve Burçları

Tüm dünyada büyük bir merakla takip edilen Game of Thrones, şüphe yok ki son dönemin en ilgi çeken yapımı. Yayına girdiği 2011 yılından bu yana her yıl hayran kitlesini katlanarak arttırıyor, her bölümü yeni bir izlenme rekoruna imza atıyor, fragmanları YouTube’un trendler listesinden düşmüyor, arkadaş ortamlarında mutlaka sohbeti açılıyor. Zira herkes “Demir Taht’a kim oturacak?” sorusunun yanıtını deliler gibi merak ediyor. Dizinin böylesi büyük ilgi uyandırmasının altında ustalıkla kurgulanan hikayesinin olduğu muhakkak. Tabii bir de dizide karakterleri kadar kendileri de büyük bir hayran kitlesi yaratan oyuncuları var. İşte Game of Thrones’un en ünlü oyuncuları ve burçları!

Maisie Williams (Arya Stark)

Game of Thrones’un sıkı takipçilerinin favori karakterleri arasında yer alan Arya Stark’a hayat veren Maisie Williams, 15 Nisan 1997 tarihinde İngiltere’nin Bristol şehrinde doğdu. Hâlâ Bath Dans Koleji’nde Sahne Sanatları bölümünde eğitim hayatını sürdüren Williams’ın oyunculuk alanındaki ilk deneyimi ise Game of Thrones’la başladı. Performansıyla çok sayıda önemli ödüle ve adaylığa layık görülmesinin yanı sıra birçok yeni film ve dizi projesinde ilk aranan isimlerden biri oldu. Kendisine çizilen sınırları aşmaktan çekinmeyen ve tuttuğunu koparan karakterinde ise Koç burcu olmasının payı var.

Isaac Hempstead-Wright (Bran Stark)

9 Nisan 1999 tarihinde İngiltere’nin Kent kontluğunda doğan Isaac Hempstead-Wright, Game of Thrones’un en genç oyuncularından biri. Oyunculuk kariyerine 2011 yılında Öbür Dünyadan (The Aweking) filmiyle başlayan Hempstead-Wright, o dönem pek ses getirmese de Game of Thrones ekibine katıldığında artık dünyanın en tanınan oyuncularından biriydi. Bugün eğitim hayatını ve oyunculuk kariyerini birlikte sürdüren genç yıldızın burcu ise Koç. Bir başka deyişle hayata erkenden atılması ve büyük sorumlulukların ardından başarıyla kalkması şans değil.

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

Dünyaya 23 Ekim 1986 yılında gözlerini açan Emilia Clarke, yüksek öğrenimini tiyatro üzerine yaptı. Sahne aldığı birçok tiyatro oyunuyla tanınmayı başaran yıldız, önce Doctors dizisinde ardından da Triassic Attack filmiyle büyük çıkış yakaladı. 2011’de Game of Thrones kadrosuna katılması ise hayatında adeta bir dönüm noktası oldu. Bugün tüm dünyanın tanıdığı bir oyuncu olan Clarke’in milyonların sevgilisi olmayı başarması ve içine girdiği her role kolayca uyum sağlamasıTerazi burcu olduğunun bir kanıtı.

Peter Dinklage (Tyrion Lannister)

Game of Thrones’un en sevilen karakterlerinin başında gelen Tyrion Lannister’a hayat veren Peter Dinklage, müzik öğretmeni bir anne ve sigorta satıcısı bir babanın oğlu olarak 11 Haziran 1969 tarihinde dünyaya geldi. Akondroplazi adı verilen kalıtsal cücelik hastalığından muzdarip olarak doğan Dinklage, 1995 yılından bu yana çok sayıda film ve dizi projesinde yer aldı. Yer aldığı birçok filmle ses getirmeyi başarsa da Game of Thrones ile ününü dünya çapına yaymayı başardı. Eğlenceli kişiliği ve renkli karakterini sosyal medyada sevenleriyle paylaşmaktan çekinmeyen ünlü oyuncu, bir İkizler.

Iain Glen (Jorah Mormont)

Resident Evil serisinden de tanıdığımız İskoç oyuncu Iain Glen, 24 Haziran 1961 tarihinde doğdu. Aberdeen Üniversitesi’nden ve Londra Kraliyet Dramatik Sanatlar Akademisi’den mezun olduktan sonra çok sayıda başarılı tiyatro oyununda yer aldı. Çeşitli sinema ve dizi projelerinde de sıkça boy gösteren oyuncu özellikle yer aldığı Resident Evil serisinde büyük ün kazandı. Game of Thrones ise kariyerindeki en büyük sıçramayı yapmasına olanak tanıdı. Evli ve 3 çocuk babası olan Glen, Yengeç burcu.

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister)

27 Temmuz 1970 tarihinde Danimarka’nın Rudkobing şehrinde dünyaya gelen Nikolaj Coster-Waldau, Game of Thrones dizisinde nefret edilmeyi de sevilmeyi de başaran nadir isimlerden biri. 1989 ve 1993 yılları arasında tiyatro eğitimi alan oyuncu; Danimarka yapımı Gece Bekçisi (Nattevagten), Oblivion ve Mısır’ın Tanrıları (Gods of Egypt) filmleriyle adından söz ettirdi. Game of Thrones dizisiyle de tüm dünyada hayran edinmeyi başardı. Yaşamını Danimarka’da eşi ve çocuklarıyla sürdüren Coster-Waldau’nun burcu ise Aslan.

Lena Headey (Cersei Lannister)

Game of Thrones dizisinin en sevilmeyen karakteri Cersei Lannister karakterini başarıyla canlandıran Lena Headey, 3 Ekim 1973’te Bermuda Adalarının başkenti Hamilton’da doğdu. Sinemaya 1992 yılında “Waterland” filmiyle merhaba diyen ünlü oyuncu, 2008 yılına gelindiğinde 300 Spartalı filmiyle dünya çapında tanınan bir isim olmayı başardı. Game of Thrones’la ününü perçinleyen Headey’in dizideki kötü namına rağmen hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinmesi, Terazi burcu olmasıyla yakından ilgili.

Kit Harington (Jon Snow)

Game of Thrones evreninde herkesin sevgilisi olmayı başaran Jon Snow karakterinin arkasındaki isim Kit Harington, 26 Aralık 1986 tarihinde Londra’da doğdu. 17 yaşından bu yana tiyatroyla yakından ilgilendi ve 2008 yılında Londra Üniversitesi Konuşma ve Drama bölümünde eğitim aldı. Mezuniyetinin ardından birçok tiyatro oyununda sahne alan Harington, 2011 yılında Game of Thrones kadrosuna katılmasıyla bir anda ülkenin en ünlü yıldızlarından biri olmayı başardı. Yazar ve yapımcı olarak yer aldığı projelerde de azmi ve çalışkanlığı ile fark yaratmayı başaran oyuncunun burcu Oğlak.

Sophie Turner (Sansa Stark)

Game of Thrones’un genç yıldızlarından Sophie Turner, 1996 yılının 21 Şubat’ında İngiltere’nin Northampton şehrinde gözlerini dünyaya açtı. 3 yaşından bu yana bir tiyatro firması olan Playbox Theatre Company’nin üyesi olan Turner, tıpkı rol arkadaşı Maisie Williams gibi ilk oyunculuk deneyimine Game of Thrones ile başladı. Başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekmesi ve X-Men: Kıyamet (X-Men: Apocalypse) gibi büyük bütçeli yapımlarda yer alması uzun sürmedi. Neredeyse bebekliğinden beri sahnelerde olan ve hayallerindeki yıldızlarla aynı yapımlarda yer almayı başaran Turner, anlaşılabileceği üzere bir Balık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.