Friends Dizisi Karakterlerinin Burcu Ne?

En sevdiğin dizi ne? Sorusuna pek çoğumuzun vereceği cevap meşhur dizi Friends olabilir. Altı genç arkadaşın New York’taki apartman dairelerinde yaşadıkları komik ve duygusal maceraları konu alan dizide herkesin favori karakteri başka başkadır. Peki bu karakterlerin burçlarının ne olabileceğini hiç düşündün mü? Bakalım yıldızlar Friends karakterleri için neler söylüyor?

 

Ross – Terazi

Kararsızlığıyla izleyeni gülmekten öldüren Ross’un aşk hayatı, en az kararsız olduğu kadar karışık. Yalnız kalmayı sevmediği için çok çabuk aşık olan Ross, aynı zamanda gerçeklerle yüzleşmekten kaçtığı için dizide de “O zaman ayrıydık” repliğiyle hafızalarda yer etmiştir. Ablası ve yakın arkadaşı arasında kurmaya çalıştığı denge ile tam bir Terazi olduğunu ispatlayan Ross’un aşırı duygusal ve gerçeklerden kaçan halleri ise acaba yükseleni Balık mı diye düşündürüyor.

 

Monica – Boğa

Pratik, sakin, inatçı, kıskanç… Monica’nın Boğa dışında başka bir burca ait olması tartışmaya bile açılamaz! İnatçı mizacı ile başladığı hiçbir işten vazgeçmeyen Monica, aynı zamanda güvenilir kişiliği ile harika bir arkadaştır. Takıntılı derecede temiz ve titiz olması ise haritasında ufak bir Başak etkisi olduğunu göstermiyor değil.

 

Chandler – Yengeç

Ailesine düşkün, duygusal ve merhametli. Esprili ve komik mizacını çoğu zaman dışarıya karşı kendini korumak için kullanan Chandler, aslında Yengeç burcunun birçok özelliğini gösteriyor.  Yaratıcı şakalarıyla Yengeç hayal gücünü taşıdığı gösteren Chandler’ın hazır cevaplığı doğum haritasında Kova burcu etkisinin de olduğuna işaret ediyor, zira hepimiz Kova’ların sıra dışı zekasını gerektiğinde ne kadar sarkastik kullanabildiğini biliyoruz.

 

Joey – Balık

Bulutlarda yaşamaktan hoşlanan Joey, çoğu zaman sorumluluk almaktan kaçar ve hayallerde yaşar. Duygusal ve fedakâr halleri ile bir Balık erkeğinden başkası olamaz desek de tiyatrocu kişiliği ile sanata olan ilgisi haritasında bir Aslan etkisi olduğunu düşündürüyor.

 

Rachel – Aslan

Başarılı ve diğerlerini yönlendiren kişiliğiyle Rachel, Aslan kadınından başkası olamaz! Özellikle moda alanındaki özgüveniyle ve başkaları tarafından pohpohlanmak istemesiyle dikkatleri üzerine çeken Rachel, aynı zamanda Ross ile olan ilişkisinde de otorite sahibi olan taraftır.

 

Phoebe – Kova

Açık sözlülüğü ile zaman zaman patavatsızlaşan Phoebe, arkadaş canlısı olmasına rağmen, izleyicinin karşısına bağımsız ve bireysel bir karakter olarak çıkıyor. Toplumsal olaylara duyarlılığını yazıp bestelediği şarkılarına yansıtan Phoebe, kesinlikle bir haritasında Balık etkisi olan bir Kova kadını olarak bu dizide rol alıyor.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.