Fransız Kadınlarının Şıklığından Senin Burcuna Düşen Parça Hangisi?

Fransız kadınları neredeyse stilleri ile tüm dünyaya ilham olmuş kadınlardır. Peki, sadece stilleri ile mi? Elbette hayır! Fizikleri, yemek yeme alışkanlıkları, saçları ve makyajları ile de fazlasıyla takip ve taklit ettiğimiz kadınlar. Hatta onların stiline Parizyen de denir. Parizyen, “Parisli” demektir. Kısaca Paris kadınlarının yaşam tarzı ve stilidir. Her daim şık olan bu kadınların aslında aşırı abartılı kıyafetlere ihtiyacı yok ve hatta hiç olmadı. Onlar sade ve çabasız şıklığı herkesin dolabında olması gereken anahtar parçalar ile yapıyorlar. Elbette modayı takip ediyorlar ama onlar modaya uymak için değil, iyi hissetmek için giyiniyorlar. Çünkü bu onların yaşam tarzı.

Sen de Fransız kadınları gibi çabasız ama her zaman şık olmak istersen dolabına ekleyeceğin parçanın senin stilin ile uyum sağlaması gerektiğini bilmelisin. Aksi halde şık olacağım derken rüküşlüğü garanti edebilirsin; ki bu Fransız kadınlarında gördüğümüz bir şey değildir. Peki “bu kadınların şıklığını yakalamak için seçeceğim parça ne olacak” diye soruyorsan biz yine burçlara göre anahtar parçaları belirledik. Senin yapman gereken tek şey burcun için önerdiğimiz parçayı dolabına layığı ile eklemek1

Koç Burcu Kadını İçin Maskülen Ayakkabı

Koç burcu kadınları için Fransız kadınlarının kırmızı rujunu önermiyoruz. Çünkü sende zaten en güzelinden var. Üstelik neredeyse Fransızlardan bile daha fazla sürüyorsun. Bizim önerimiz senin güçlü duruşuna katkı sağlayan maskülen ayakkabı olacak. Çoğunlukla kumaş pantolon ile tercih ettiğin, bileklerini gösteren ve asla çorapla giymediğin maskülen ayakkabıların olmalı. Hem zaten senin coşkulu ve hareketli yönünü bu ayakkabılar fazlasıyla ortaya çıkaracak. Dolabında olduğuna eminiz ama birkaç çift yeter mi ondan emin değiliz.

Boğa Burcu Kadını İçin Kaşmir Kazak 

Fransız stili denince akla gelen kaliteli ürünleri önereceğimiz en doğru burç elbette Boğa burcu olur. Çünkü kaliteye olan tutkusu, her zaman iyi ve dayanıklı kumaş seçimi ile hata yapması imkansızdır. Eğer sen de Boğa burcu kadınıysan Fransız kadınıymış gibi arz-ı endam etmen için zaten dolabında olan bir parça öneriyoruz. Kaşmir kazak! Tek yapman gereken dökümlü olan bir tane satın almak. Yanlış anlaşılmasın oversize değil, dökümlü. Böylece yalın ve sakin stiline Fransız katkısı yapacaksın.

İkizler Burcu Kadını İçin Mavi Erkek Gömleği  

İkizler burcu kadınının unisex giyindiğini bilmeyen varsa bir adım geri atsın ve tüm içeriklerimizi tekrar okusun. Hatta dolabında eşine, kardeşine ya da erkek arkadaşına ait bir parça bulundurmayan kesinlikle burcunu tekrar kontrol etmeli. İkizler burcu kadınının en çok tercih ettiği parçalar hep unisextir. Çünkü değişime açıktırlar. Her zaman kadın gibi giyinmektense feminenliğini erkeklerin parçalarında vurgulamayı severler. O halde senin payına düşen Fransız stili kesinlikle mavi erkek gömleği olacak. Beyaz da olabilir ama beyaz seni mavi kadar ön plana çıkarmaz. Erkek tipi bu gömlek ile yapacağın tek hata aşırı oversize diğer parçalar ile kombine etmek olur. Jean ya da etek ile olur fakat eteğinin pileli, jean pantolonunun ise dar kesim olmasına dikkat etmelisin.

Yengeç Burcu Kadını İçin Şapka

Yengeç kadınları için parizyen duruş adeta ana dilidir. O zaten kendini böyle konumlandırmıştır. Vintage tutkusu, sade ama zarif duruşu, kıyafetlerini duygulara göre seçen bir insandan bahsediyoruz. Eh, senin stilin zaten Fransız kadınlarına benziyorsa sana ne önereceğiz diye düşünüyorsun değil mi? Hazır ol çok seveceğin bir parça geliyor; şapkalar! Parizyen stilinin en önemli aksesuarlarından olan şapkalar Fransız kadınlarının yaz kış tercih ettiği ve havasını bir anda değiştiren bir aksesuar. Üstelik bunun için fazla para bile harcamana gerek yok çünkü senin dolabında babaannenden ya da annenden kalan vintage bir şapka mutlaka vardır. Önceliği ise berelere vermelisin.

Aslan Burcu Kadını İçin Leopar Desenli Palto

Fransız kadınlarının stilinin bu kadar taklit ve takip ediliyor olmasının tek sebebi herkese hitap ediyor olmasındandır aslında. Çünkü bu kadar sade ve şık kadınların, gösteriş düşkünü, dikkat çekemeye meyilli ve görkemli Aslan burcu kadınları ile aynı çerçevede olması imkânsız gibi görünebilir. Fakat Fransız stilinin vazgeçilmesi leopar desenli palto işin içine girince işin rengi tamamen değişir. Neredeyse her Parisli kadının dolabında özellikle vintage leopar desenli bir palto bulunuyor, tıpkı senin dolabında olduğu gibi. Fakat parizyen olmak için tek yapman gereken diğer tüm kıyafet ve parçalarını gösterişten uzak ve siyah seçmek olacak. Biliyoruz zor ama Fransız stilini yakalamak için şart.

Başak Burcu Kadını İçin Sigaret Pantolon

İddiasız iddialı, sade ama şık Başak burcu kadınının minimal stilinde zaten bir Fransız asaleti gizlidir. O yüzden senin fazla bir çaba göstermene gerek yok. Sadece gerçek bir parizyen gibi görünmek istiyorsan sigaret pantolon ve babet ikilisini denemelisin. Bir de üzerine kaşmir bej kazak giyersen Paris sokaklarında seni gerçek bir Fransız kadınından ayırt edemeyeceklerine emin olabilirsin.

Terazi Burcu Kadını İçin Kokteyl Elbisesi

Terazi kadınlarının şıklığı ve zarafeti Fransız kadınlarınınki ile yarışır. Üstelik hangisinin galip geldiğine emin bile olamıyoruz. Zarif Terazi kadınlarının dolabında zaten var olan kokteyl elbiselerine mutlaka fazla seksi olmayan ama bel ve göğüs dekoltesi vurgusu yapan siyah elbiselere daha fazla yer açmalarını öneriyoruz.

Akrep Burcu Kadını İçin Deri Ceket

Her şey de olduğu gibi stili konusunda da kararlı ve istikrarlı olan Akrep kadınlarına dolabında var olmayan bir şeyi önermek deve ile hendek ilişkisinden bile zordur. O yüzden Akrep burcunun Fransız stiline uyacağı tek parça biker deri ceketlerdir. Çünkü elbise ile tercih edildiğinde seksi, şapka, jean, beyaz tişört ile de gizemli bir duruş sağlar. Deri ceketinin siyah olmasına da özellikle dikkat etmen gerekiyor.

Yay Burcu Kadını İçin Jean Pantolon

Fransız kadınlarının stilinde en çok tercih ettikleri parçalardan biri çok şaşırtıcı olsa da jean pantolondur. Tabii iyi ya da özel kesim olmak şartı ile. Eh, özgürlüğüne düşkün ve rahat kıyafetlerin vazgeçilmez takipçisi Yay burcu kadınlarının dolabında fazlasıyla yer alan şeyin jean pantolonlar olduğunu söylememize gerek yok. Eklemek istediğimiz şey altına seçeceğin ayakkabı ile ilgili olacak. Mutlaka babet ya da açık ayakkabı veya topuklu sandalet giymelisin. Yoksa parizyen duruşu unut!

Oğlak Burcu Kadını İçin Blazer

Geleneksel ve ağır başlı stilin muazzam temsilcisi Oğlak burcu kadını uyguladığı stil ile zaten Fransız’dır. Asla sıradan görünmez, seçici ve ölçülüdür. İşe giderken de hafta sonu stilini belirlerken de blazer tercih edebilir. Yüksel bel pantolon, arkası açık ara topuklu ayakkabısı ile zaten doğuştan bir parizyendir.

Kova Burcu Kadını İçin Breton Üstler

Breton çizgili üstler moda dünyasına Coco Chanel’in kazandırdığı en güzel parçalardan biridir. Çabasız şıklık için vazgeçilmez bir seçenektir. Sıra dışı Kova burcu kadının dolabında ise neredeyse her rengi bulunur. Fakat iş Fransız stilini yakalamaya geldiğinde Kova kadınlarına bir önerimiz var; ya  skinny ya da sigaret pantolon ile ve siyah beyaz çizgili olanlar birlikte kombine edilmeli. Rahat ayakkabılar rafa kalkmalı, topuklu ayakkabıyla giyilmeli. Çok zor durumda kalınırsa babet ayakkabı da kabulümüzdür.

Balık Burcu Kadını İçin Trençkot

Romantik ve naif Balık burcu kadını genellikle pastel tonları tercih eder. Renkli her şeye bayılır. Üstelik bu seçimi trençkot için bile geçerlidir. Biliyoruz hayal gücünü zorlayan renkleri giymeyi çok seviyorsun fakat Fransız stilini yakalamak için satın alman gereken tek trençkot rengi bej ya da taba olmalı. Aksi halde Fransız kadınlarının cool tavrından çok şirin bir stile sahip olursun.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir