Fiziksel Temastan Haz Etmeyen İskandinav Ruhlu 4 Burç!

Akdeniz insanıyız. Samimiyet kanımızda var. Sevdiğimiz birini gördüğümüz an koşup sarılmak, yeni tanıştığımız biriyle bile yanak yanağa öpüşmek, tüm duyguları dokunarak belli etmek… Hepsi toplumsal alanda hiç üzerine düşünmeden gerçekleştirdiğimiz davranışlar. Peki, herkes tüm bunlar için hemfikir mi? Tabii ki değil! Bırak sarılmayı, öpüşmeyi, el sıkışmaktan bile rahatsız olan insanlar var. Her gün herkesin birbirine değdiği kalabalık toplu taşıma araçlarında seyahat etmek, bir şey anlatırken sürekli dokunma gereği hisseden insanlarla sohbet etmek, yakın biriyle karşılaşıldığında hal hatır sorarken burun buruna gelmek, onlar için yeryüzünde cehennemi yaşamak gibi. Sanılanın aksine, sayıca oldukça fazlalar. Mesafeli ya da temizlik hastası olarak yaftalanmış olsalar da bunun çok basit bir açıklaması var. Fiziksel temastan hoşlanmıyorlar, işte bu kadar! İskandinav ruhlu diyebileceğimiz bu insanlar, sence hangi burçtan?

Zihinsel Samimiyeti Tercih Eden İkizler

İkizler, fazlasıyla samimi ve sıcak kanlı insanlar. Yeni biriyle dakikalar içerisinde tanışıp, kaynaşacak kadar. Tabii, samimiyetleri birilerine dokunmaktan ya da sarılmaktan ibaret değil. Can ciğer kuzu sarması olduğu insanla bile tokalaşmayı yeterli sayabilir. Zira uzun ve anlamsız fiziksel temaslar pek onun tarzı değil. Uzun uzun sohbet etsin, sabahlara kadar eğlensin… Buraya kadar bir sıkıntı yok. Ama lütfen karşısındaki insan yakınlık ayağına ona dokunma gereği hissetmesin!

Kirpi Ruhlu Başak

Başakların içerisinde yaşadığımız topluma dair en büyük şikayetleri, fiziksel temasın olmaz olmaz bir ilke gibi benimsenmiş olması. Bir tanıdıkla karşılaştı diye neden ele ele sıkışsın, sarılsın? Kim bilir nereden geliyor, üstü başı ne kadar temiz? Hastalık mı bulaşacak, eline siğil mi geçecek belli değil! Dememiz o ki, Başaklarla uzaktan merhabalaşmak onlar için yeterince samimi. Fazlasına hiç gerek yok.

Lüzumsuz Samimiyete Kapıları Kapatan Oğlak

Oğlakların görüştüğü insanlarla birlikteliklerinde en ileri gidebilecekleri nokta, el sıkıştırmak. Hepsi o kadar! Lüzumsuz samimiyet gösterilerinin hepsinden nefret eden birinden söz ediyoruz. Uzun uzun sarılmalar, öpüşmeler de nereden çıkıyor? Onlar da bırakın sevdiklerine kalsın! Onların dokunuşlarından da pek haz etmez ya, orası ayrı.

Kişisel Alanına Kimseleri Sokmayan Kova

Yıl olmuş 2019, hâlâ insanların kişisel alanlarına bodoslama dalmayı kendine hak gören insanlar var. Olacak şey mi? Belki fiziksel temastan hoşlanmıyorsun, el sıkışmak bile fazla gelirken biriyle yanak yanağa gelme fikri Kovaların tüylerini diken diken edebilir. Sevgiyi göstermenin yolu sadece dokunmak değil ki. Sonuçta kişi, içtenliğiyle de duygularını karşı tarafa belli edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir