Fitleşelim: Burcuna Göre Sporda Hangi Egzersizi Benimsemelisin?

Kimisi spora tam anlamıyla kendini adıyor, kimisi de daha güzel ya da yakışıklı olmak için çok daha fit bir görünüme kavuşmak istiyor. Burçların hayatlarında önem sıralamalarına göre tercih edebilecekleri egzersizler onları çok daha mutlu etmeyi hedefliyor. Yazımız sana rehber olsun, zamanla çok daha fit bir görünümün olsun!

Koç

Stres atmaya daima ihtiyacın var sevgili Koç. Bu yüzden fiziksel güç gerektiren, enerjini fazlasıyla kullanabileceğin egzersizler tam sana göre. Kendini zorlamak için çeşitliliğe ve yoğunluğu da ayrıca ihtiyacın var. Cesaretini, gücünü ve hevesini kullanmak için sana harika bir önerimiz var: crossfit’e gönlünü kaptırabilirsin. Rekabet seni daha da hırslandıracak, belki de ileride yarışmalara bile katılmak isteyeceksin, kim bilir!

Boğa

Güzellik ve zarafet gezegeni tarafından yönetildiğin için sana hem fiziksel olarak katkısı olabilecek hem de zamanla güçlenmeni sağlayacak egzersizleri tercih edebilirsin. Mesela pilates! Ayrıca yalnız başına çalışmaktan çekinmediğin için koşu da yapabilirsin. Bir diğer seçeneğin ise dövüş sanatları. Dövüş sanatlarının yapısı, istikrarı ve pratik doğası yaratıcılığını da ortaya çıkarmana destek olacak. Yorulduğunu hissettiğin anlarda buhar odalarına kaçabilir hem vücudunu hem de zihnini dinlendirebilirsin.

İkizler

Sürekli hareket halinde olmayı seven bir İkizler burcuysan, düşüncelerini ve duygularını yoga ya da meditasyonla susturmaya çalışmak yerine hareketine ayak uydurabilecek bir egzersiz isteyeceğin kesin. Enerjini yakabileceğin, aynı zamanda iletişim kurabileceğin birçok insanla tanışabileceğin bir spin sınıfına katılabilirsin. Ayrıca sıkıldığın zamanlarda eğer spor salonunda trambolin varsa onunla da kendine yepyeni heyecan ve eğlenceler katabilirsin 🙂

Yengeç

Spor salonuna gidip hiç tanımadığın insanların yanında spor yapmak pek sana göre değil. Bunun yerine çevrende olduğunda rahat hissettiğin insanlarla ya da kendi evinde egzersiz yapabilirsin. Spor malzemeleri satan mağazalardan ağırlık setleri satın alabilir, özel bir eğitmen ile çalışabilirsin. Güzel bir diyet programını uygulamaya başlayınca, yediklerine dikkat etmenin ardından ortaya çıkan sonuç seni de şaşırtacak!

Aslan

Öncelikle anlaşalım. Spor salonuna gitmeden önce aynada kendine bir bakıyor traş oluyor ya da makyaj yapıyor, dikkatleri orada da üzerine çekmek istiyorsun. Olsun, spor yapabileceğine yürekten inanıyorsan, yap tabii ki neden olmasın? Fiziksel olarak nasıl göründüğü önemsiyorsun ve her zaman dikkat çekici biri olmayı seviyorsun. O halde vücudunu şekillendirici egzersizleri tercih edebilirsin. Haftada birkaç gün kardiyo çalışması yapabilir, görünümünü iyice muhteşem bir hale getirebilirsin.

Başak

Zodyak aleminde spor konusunda senin kadar disiplinli ve dayanıklı bir başka burç daha yok! Her sabah 5’te uyanıp spor sonrası okula ya da işe giden insanlar Başak burcundan başkası olamaz. Dışarıdan ince ve çelimsiz görünüyor olabilirsin, ama aslında kimsenin bilmediği kadar güçlüsün. İp atlayabilir, kürek sporuna gönül verebilirsin. Ayrıca hedeflerine ulaşmak konusunda da oldukça iyi olduğunu unutmamak gerek.

Terazi

Dürüst olmak gerekirse zorlu egzersizler seni terletecek. Sen de açıkçası pek terlemeyi seven biri değilsin. O halde dengeni ve duruşunu düzeltip geliştirirken, vücudunu da forma kavuşturacak, esneklik sağlayacak pilates ya da yoga derslerine katılabilirsin. Bunlar sayesinde sadece esneklik kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda şekilli bir vücuda kavuşacaksın. Bölgesel yağlanmalarına artık bir dur demek istiyorsan özellikle birçok dansçının favorisi olan pilatesi mutlaka denemelisin!

Akrep

Su burçlarından biri olarak, yüzme negatif elektriğini atmana fazlasıyla yardımcı olabilir. Dayanıklılığını test etmenin aksine, aralıklarla daha iyi performans gösterdiğin için seni çok zorlamayacak, daha çok keyif alabileceğin ve enerjini atmana yardımcı olacak sporları tercih edebilirsin. Üzerinde biriken sinir ve stresten kurtulmak için boks derslerine katılabilir hem harika bir vücut hem de tertemiz bir zihin elde edebilirsin. O halde doğru spor salonuna 🙂

Yay

Özgür ruhlu bir Yay burcuysan dayanıklılığını test edecek, dışarıda egzersiz yapmak senin için çok daha keyifli olabilir! Yürüyüş, dağ bisikleti, kayak ya da kaya tırmanışı ile doğanın tadını çıkarabilirsin. Maratonlara kaydolabilir, dilersen sporu biraz daha profesyonel hale getirebilirsin. Temiz hava ve D vitaminin iyi geleceğine hiç şüphemiz yok!

Oğlak

Bir hedef belirleyip ona doğru ilerlemede üstüne yok! Buna tüm iş hayatın da dahil, ulaşmak istediğin kilo da fit vücut da. İstikrarlı davranmak senin hayat amaçlarından biri ve bir şey uğruna savaştığın noktada kimsenin tahmin edemeyeceği kadar motive oluyorsun. Kararlısın ve başarmak istediğin bir konu olduğu zaman becerin olmasa bile tüm gücünü ortaya koyuyor, başarılı oluyorsun. Tenis, voleybol ya da pilates yapabilir hem sağlıklı hem de fit bir vücuda kavuşabilirsin.

Kova

Senin gibi aşırı hareketli birinin tıpkı kendisi gibi egzersizlerle fazla olan enerjisini atması gerek. Teknoloji düşkünlüğünün olduğu kadar aynı zamanda fazlasıyla arkadaş canlısı birisin. İkisini de içeren bir egzersize ne dersin? O halde favori arkadaşlarını topla ve çevrimiçi bir spor uygulaması alın. Bireysel bir burç olmanın yanı sıra sevdiğin insanlarla sosyalleşmekten fazlasıyla keyif alıyorsun. O halde istediğin zaman yalnız, dilediğin zaman grup halinde spor yapmaktan geri kalma, fit formundan uzaklaşma!

Balık

Zodyak’ın en hassas burcu olarak, dengeli, nazik ama bir o kadar iyi sonuç elde edebileceğin bir antrenmana ihtiyacın var. Su burcu olarak suyu ne kadar çok sevdiğini hepimiz biliyoruz. O halde bu antrenmanı çok seveceksin: Gittiğin spor salonunda yüzebilir, tam anlamıyla bir balık olabilirsin. Ayrıca programlarına bağlı olarak bisiklete binebilir, dans edebilir ya da hem vücuduna hem de zihnine iyi gelecek olan yoga yapabilirsin. Seçim senin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.