Fi Dizisinde Hangi Karakter Hangi Burç?

Azra Kohen’in aynı isimle kitabından uyarlanan ve yayınlandığı tarihten bu yana oldukça ses getiren Fi dizisinin yeni bölümü bu akşam yayınlanacak. İlk bölümleri kısa süre içinde milyonlarca kişi tarafından izlenen dizinin yeni bölümü için ekran başına geçmeden önce dizinin ana karakterlerine bir de astrolojik perspektiften bakalım dedik. Fi dizisinin ana karakterleri hangi burç olabilir, senin için yazdık.

Can Manay

Can ManayOzan Güven’in başarıyla canlandırdığı Can Manay karakteri, dizinin en dikkat çeken karakterlerinden biri. Can Manay, son derece kıskanç ve tutkulu birisi. Aşık olduğu kadını etkilemek için elinden geleni yapıyor, ona direkt jestler yapmakla kalmayıp türlü akıl oyunlarıyla Duru’nun zihnine girmenin bir yolunu buluyor.

Oldukça sabırlı ve planlı bir kişiliğe sahip olan Can Manay, çok iyi bir gözlemci ve çok başarılı bir analist ki özellikleri onu bir hayli ünlü bir psikolog yapıyor.  Can Manay; fazlasıyla hedef odaklı, istediği şeyi almadan vazgeçmiyor. Ona istemediği bir şeyi yaptırmak mümkün değil. İşi düşmezse kimseye eyvallah etmiyor.

Can Manay’ın çok kıvrak bir zekası ve yüksek iletişim becerisi mevcut, insanları kandırmak konusunda çok başarılı. Çevresindeki herkesi manipüle edebiliyor. Ayrıca oldukça karizmatik biri ve bir hayli çekici. Bu arada sekse de düşkün olduğunu belirtelim, hayatında pek çok kadın var ama şu an için ilişkilerinin duygusal bir boyutu yok. Bahsettiğimiz özellikleri bir yerlerden hatırlıyorsun değil mi? Can Manay, akrep burcunun neredeyse tüm özelliklerini taşımıyor mu?

Duru

Duru

Güzel ve başarılı oyuncu Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Duru karakterinin en büyük tutkusu; sahnede olmak ve herkes tarafından izlenmek. Beğenilmek ve ön planda olmak onun için çok önemli. Duru hem zeki hem güzel hem de isteklerini elde edecek kadar hırslı. Kendisine bir prensesmiş gibi davranılmasını istese de tutkulu kişiliğini göstermekten çekinmiyor.

Dans grubunun baş dansçısı olan Duru, insanları yönlendirmeyi ve onlara liderlik etmeyi doğal bir şekilde neredeyse içgüdüsel olarak yapıyor. Ayrıca Sevgili Duru prensesimiz çok özel olduğuna inanıyor ve kendini pek çok insandan üstün ve yetenekli buluyor. Ön planda olmak, dikkat çekmek için her şeyi yapabilir gibi. Bu özellikler de bize biraz tanıdık geldi açıkçası. Yoksa karşımızda bir kraliçe Aslan mı var?

Deniz

Deniz

Mehmet Günsür’ün canlandırdığı Deniz karakteri, pek bir hümanist açıkçası. Dünya görüşü; eşitlik, özgürlük ve insana saygı üzerine kurulu. Ayrıca sanata ve doğaya olan bağlılığını da belirmek gerekiyor. Deniz, toplumsal konulara duyarlı ve yönetimsel baskılara direnen bir kişilik. Oldukça ilkeli ve ahlaki değerlerinden taviz vermiyor, bu düşüncelerini davranışlarına da yansıtıyor.

Deniz Hoca, çevresi tarafından sevilip sayılıyor. İnsanları yönetmek yerine onlara yol göstermeyi, yollarına ışık tutmayı tercih eden birisi. İnsanların gelişimlerine katkıda bulunmayı seviyor. Yeni şeyler keşfetmeyi seviyor ve çevresini de bu konuda destekliyor. Adeta bir iyilik timsali olan Deniz kardeşimiz, ilkelerinden taviz vermeyen güçlü ve güvenilir biri olarak karşımıza çıkıyor. Tabi ki bu özellikleri de tanıdık, oradan biri Kova mı dedi?

Özge

Özge

Berrak Tütünataç’ın canlandırdığı Özge karakteri, tam bir asi ruh, sanki burnunun dikine gitmekten keyif alıyor. Aynı zamanda dediğim dedik, çaldırdığım düdük diyen bir tip, çok ama çok inatçı. Doğru bildiğinden asla şaşmıyor. Gözü kara bir kişilik, kendisine meydan okunmasına tahammül edemiyor ve hemen harekete geçiyor. Biraz deli dolu birisi ama oldukça güvenilir bir insan.

İlkeli ve güçlü bir karakteri var, kendi doğrularından vazgeçmiyor. Şüpheci bir yapısı var, aynı zamanda çok iyi bir araştırmacı. Kendine hedef koyan, hedeflerine ulaşmak için planlı bir şekilde çaba sarf eden birisi Özge, buradan bakınca Koç burcu gibi duruyor ama muhtemelen yükselen burcu Kova.

Bilge

BilgeBüşra Develi’nin havat verdiği Bilge karakteri zorlu şartlar altında hayatta kalma savaşı veren birisi.  İçinde bulunduğu en kötü durumu bile kabullenebiliyor. Oldukça soğuk tavırlı ve mesafeli. Bir taraftan da kafası zehir gibi çalışan oldukça da çalışkan bir karakter. Biraz içine kapanık, pek konuşkan olduğu söylenemez. Okul ile ev arasında gidip geliyor, biraz asosyal diyebiliriz.

Annesini küçük yaşta kaybeden Bilge, otizmli kardeşine tek başına bakan bakıyor. Okulda burslu olarak öğrenim görüyor, yol parasını çıkarmak için de ödev yapıp satıyor. Bilge fazlasıyla başarı odaklı ve hayatta başarılı olmak için elinden geleni yapıyor. Aslında yetenekli bir kız ama yeteneklerinin farkında değil. Doğal, temiz, dürüst ve ilkeli kişiliği ile dikkat çekiyor. Bu özellikler, artık bir ipucu vermiş olmalı… Bilge Oğlak burcu, yükselen burcu da Başak olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.