Fedakarlığın Kitabını Yazan Burçlar!

Kimi aşırı fedakarlıktan kendini unutur, kendi işlerini aksatır. Kimisi de durduk yere her işi kendine görev edinir, günü geldiğinde kendi söküğünü dikemez olur. İşte herkese faydalı olup da kendine hayrı olmayan burçlar! Bir başka deyişle fedakarlığın kitabını yazan sessiz kahramanlar!

BAŞAK

Nerede hasta olan biri var gider çorbasını yapar, ilaçlarını içirir, bitki çayını demler ve her türlü steril ortamı hazırlar. Başak burçları etrafına yardım etmekten hoşlanır ve hiçbir karşılık beklemez fakat gün gelip kendisinin yardıma ihtiyacı olduğunda bu kimseyi çevresinde bulamaz.

YENGEÇ

Dertlilerin dert ortağı, anaçlıkta bir dünya markası olan Yengeç burçları kendilerini başkalarının hayrına iş yapmakla o kadar meşgul ederler ki sıra kendi işlerini yapmaya geldiğinde vakit bulamazlar. Ailesine ve çevresine o kadar yararlıdır ki kimse onun da yardıma ihtiyaç duyabileceğini düşünemez bile… Tabii böyle duyarsızlıkları gördüğünde de son derece kırılgan olur.

ASLAN

Cömertliğiyle nam salmış Aslan burcu, herkesin işine gücüne yardım etmeye bayılır. En büyük borçları o verir, yeri gelir kefil olur, sevdikleri için kesenin ağzını açmaktan hiç çekinmez. Sıra kendine geldiğinde o da kimseyi etrafında bulamaz. Aslan gururu da gidip birinden bir şey talep etmeyi hoş karşılamaz. İş başa düşünce son dakika golleriyle durumu kurtarmaya çalışsa da kendi söküğünü dikmeyi pek başaramaz.

BALIK

Yardımseverliğin kendini paralamak olduğunu zanneden ve sevdikleri için kendini seve seve feda eden Balık burçları, kimsenin ricasını kıramaz. Evi düşkünler evi olamaya adaydır. Kurumuş bitkiyi o kurtarır, sokakta bulduğu yaralı hayvanlara evinde bakım ünitesi kurar, tanıdığı tanımadığı herkese evrensel bir sevgiyle kapısını, kucağını açar. Kendini başkalarının yaşantısına öyle kaptırır ki, zaman yönetimi yapamaz ve bütün işlerini bu uğurda yarım bırakır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.