FBI’ın En Tehlikeli Burç İlan Ettiği Yengeçlerin Karanlık Yönleri

Yengeçler; duygusallığı, merhameti ve anaçlığıyla dikkat çekse de her insanın az-çok karanlık yönleri olduğunu unutmamak gerek. FBI’ın en tehlikeli burçları sıraladığı listede en üstte görünen Yengeçlerin karanlık yönlerini mercek altına alalım.

Yengeçler, genelde duygularının hakimiyeti altındadır. Genelde mantığının değil yüreğinin sesini dinlemeyi tercih eder. Bu durum ikili ilişkilerin yanı sıra iş ya da sosyal yaşamla ilgili kararlar için de geçerlidir. Kırılgan ve alıngan yapılarından ötürü yaptıkları hataların yüzüne vurulmasından ya da bunlarla yüzleşmekten haz etmezler. Hatalı olsalar bile bunu kabullenmek onlar için güç olacaktır. Çabuk savunmaya geçtikleri için kriz anlarında tartışmaya başlamaları kaçınılmaz olabilir ancak soğukkanlılıkla meseleyi çözmek için biraz daha tahammüllü olmaları gerekir.

Geçmişe takılıp kalması en çok kendine zarar verir

Geçmişe çok fazla takılıp kalması aynı olumsuz duyguları tekrar tekrar hissetmesine yol açar. Yıllarca ona yapılanları unutamaz, etrafındakilere sürekli bununla ilgili yakınır. Kendine atılan kazığı ısıtıp ısıtıp öne sürmekten bıkmaz. Ona yapılan haksızlıkların ya da yanlışların peşini bırakmaz, intikam almaya çalışmasa da biriktirdiği bu kin en çok kendilerine zarar verir. Karşı tarafla yüzleşemediği durumlarda içi içini yer, geçmişin öfkesi derin yaralar açtığı için bugünü yaşayamaz, geleceğe odaklanamaz.

Ailesine düşkün olan Yengeç, onları korumak için kendini öne atmaktan kaçınmayacaktır. Bunlar ufak-tefek fedakarlıklar olabileceği gibi kendi can güvenliğini tehlikeye atabilecek hamleler de olabilir. Bir sözlü/fiziksel çatışmanın ortasında kaldığında sevdiklerini savunmak adına karşı tarafa zarar verme eğilimine girebilir, hırçın sözlerle ağzını bozabilir.

Gelelim FBI’ın raporuna. Bu kadar merhametli bir burcun en tehlikeli burç ilan edilmesi biraz garip gelse de bunun bir takım açıklamaları olabilir. Suça yönelmiş insanların geçmişinde genelde travmalar ya da ciddi sıkıntılar yatar. Travmatik hadiseler yaşayanların olaylara tepkisi farklı olur. Özellikle su grubundakiler en fazla yara alan burçlardır. Olayların duygusal ve hassas olan Yengeçlerin üzerinde oluşturduğu tahribat, psikolojilerinin bozulmasına ve suça yönelmelerine sebep olabilir.

Olaylara objektif bakmakta zorlanabilir

Yengeç burcunun bir diğer olumsuz özelliği de zaman zaman sübjektif olması. Duygusal tarafı güçlü olduğu için özellikle sevdikleri söz konusunda olduğunda daha da sübjektif davranabilir, onları korumak için karşısındaki insanın haklı ya da haksız olmasına önem vermeyebilir. Yoğun stres birikmesi sonucu, tartışmaları sık sık ağlama krizleri ile sonuçlanabilir. Bazı kişiler haklı olsalar bile Yengeçin bu naif halini görünce suçluluk duygusuna kapılabilir. Yengeç burcunun alıngan tarafını göz önünde bulundurmak ve onunla iletişim kurarken kullanılan üsluba dikkat etmek herkesin hayrına olur.

Sözün özü Yengeçler, geçmişe takılıp kalmasalar bir de objektif olmaya gayret edip herkese eşit davransalar şeker gibi insanlar aslında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.