Favori YouTube Kanalını Söyle, Sana Burcunu Söyleyeyim!

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube’un kabuk değiştirerek sahneye çıkışı, televizyonun tahtını sallamaya yetti de arttı bile. Önceleri dinlenmek için kanepeye uzandığında kumandayı arayan nesil artık zamanını birbirinden farklı YouTube kanallarında geçiriyor. Ekranlara bakarken dakikalar, hatta saatler uçup gidiyor. Geriye YouTuber’ları delicesine takip eden ve ilgi alanlarına has içerikleri arayan bir kitle kalıyor. Pek tabii bu da burcunu ele veriyor!

Koç

Eline attığı her işte ilk günkü heyecanını koruyan Koçların hem çocuksu yanlarını eğlendirecek hem de macera arayan yönlerini tatmin edecek adrenalin dozu yüksek videolara ayrı bir zaafı var. Sempatik kişiliği ile eğlenceli videoları bir yana çoklarının izlemeye korkacağı aktivitelerden kaçınmayan Orkun Işıtmak aboneliğin tam da bu yüzden. Zevklerinin ve ortak yönlerinin bu kadar kesişeceği başka bir YouTuber bulman bir hayli zor.

Boğa

Bilenlerin bilir bir Boğanın kalbine giden yol, boğazından geçer. Yemeye olan düşkünlüğü kadar parmak yedirtecek cinsten lezzetler ortaya çıkaran Boğalar için son dönemde yemek kanalları in, yemek kitapları out! Kısa sürede en usta aşçılara taş çıkartacak nitelikte yemekler hazırlamana yardım eden Refika’nın Mutfağı’nda saatlerini harcaman boşuna değil. Pratik tarifleri, eğlenceli sunumu ve doğallığıyla favori YouTuber’ın bile diyebiliriz.

İkizler

Bugün ak dediğine yarın ısrar kıyamet kara diyebilenlerin burcu İkizler için fikirlerin ya da alınan kararların değişmesinin pek bir önemi yok. Mühim olan samimiyetin baki kalması. Birbirinden farksız içeriklere de yapay kibarlıklara da karnın tok! Birlikte gıybetin dibine vurabileceğin, sınırsız özgüven pompalayabileceğin dobralığın kraliçesi Danla Bilic’in videolarını kahkahalarla izlemenin altında yatan yegâne sebep bu. Muhtemelen aynı ortamda bulunsan en yakın arkadaşın olacak Danla’yla bağının kopmasına imkân yok.

Yengeç

Sevgiyi, sahiplenmeyi ve doğallığı takdir etmekten geri durmayan Yengeçler, izledikleri ya da okudukları her şeyde gerçek duyguları arar. Bu yüzden de “Yaa…” nidalarıyla izlediğin bir YouTuber varsa o da samimi videolarıyla Banu Berberoğlu! Erkek arkadaşı Mehmet’le market alışverişi sonrasındaki etkinliklerini izlerken kendini hipnotize olmuş bir şekilde diğer videolarına geçerken bulabilirsin.

Aslan

Bir Aslanla sohbet etmenin tadı başkadır! Ne aman gider birine yetiştirir diye dert edersin ne de ince zekasıyla başkalarına giydirirken kendini gülmekten alabilirsin. Her konu hakkında fikri olan ve yeri geldiğinde kendiyle de dalga geçebilen Oğuzhan Uğur gibi. Sıcakkanlılığına ve içtenliğine güvenin tamken başka bir YouTuber aramaya ne hacet? Sadece sen de değil izlenme rakamları gösteriyor ki milyonlarca seninle hemfikir.

Başak

Okuyacağı kitap için de gideceği film için de ilk etapta kimler ne demiş, yorumlar nasıl diye düşünmeden edemeyen Başaklar, yüksek beklentilerini karşılamayacağına kanaat getirdiyse her ne olursa olsun orada bitmiş demektir. Bu yüzden de hayal kırıklığı kelimesi ile pek içli dışlı değiller. Filme Gitmeden Önce gibi nice kanalları takip edip fikir edinmeyi adet haline getiren Başaklar, hemen her mecra gibi YouTube’u da eşsiz bir araştırma ortamı olarak görüyor.

Terazi

Dillere destan güzellikleri ve rafine zevkleriyle Terazilere bir şeyleri beğendirmek öyle kolay değil. Herkes gibi olandan ziyade aralarından sıyrılacak tarzda insanlara büyük değer verdiklerine ise şüphe yok. Zaten sempatikliği ve pozitif enerjisiyle kaliteli işleri yaratma arzusundaki herkes senin radarında. Sıradan bir makyaj kanalını, gıptayla izlenen bir yaşam ve stil kanalı haline getiren Duygu Özaslan’ın ise sendeki yere ayrı. Sıklıkla söylediğin gibi kalite asla tesadüf değil!

Akrep

Bir Akrep, esrarengiz olaylar karşısında merakına asla karşı koyamaz. Arkasındaki sır perdesini aralamadan da gözlerine tek damla uyku girmez. Okült bilimlere karşı duydukları tutku ile paranormal olayların masaya yatırıldığı Nova Prospekt gibi kanalları takip etmek onlar için başlı başlına zevk kaynağı. Hatta gizli kalanı bulma ya da anlaşılması güç şifreleri kırma eğiliminle bu alanın önemli temsilcilerinden biri de neden sen olmayasın?

Yay

Her yeni seyahatinde ya da yeni bir insanla tanıştığında benliğine dair hiç bilmediği bir noktayı aydınlatan Yaylar, kâşif ruhlarına asla ket vuramaz. İçindeki yola çıkma arzusuna daha fazla karşı koyamayan ve tüm eşyalarını satıp savdıktan sonra sırt çantasıyla dünyayı dolaşmaya başlayan Emre Durmuş’un hikayesinin seni ne denli cezbettiğin söylemeye gerek bile yok. Her videoda kafanda yeni bir seyahat rotası hazırlaman zaten bunun açık bir kanıtı.

Oğlak

Kimi burçlar vardır; oturmasıyla, kalkmasıyla, bilgisiyle, görgüsüyle daha ilk andan ortamdaki saygınlığını ilan eder. Oğlak tam da onlardan işte! Öğrenmeye ve kendini geliştirmeye her zaman kapısını açık tuttuğundan YouTube’da en çok Barış Özcan’ın kanalını ziyaret eder. Yeni yetme YouTuber’ların anlamsız videolarıyla karşılaştırılamayacak özgünlükte ve kalitedeki içerikleriyle Barış Özcan, senin için kaliteli zaman geçirmenin keyifli bir aracı.

Kova

Dünyada ya da Türkiye’de olup bitene kayıtsız kalmak bir Kovanın yapabileceği bir iş değil. İçi boşalan haber kanallarının ya da bir yere varmayan tartışma programlarının yerini artık sende yeni medya aracılığıyla takip ettiğin YouTube kanalları aldı bile. İlgi çekici belgeselleri, özel haberleri ve nitelikli araştırmaları ile toplumsal olaylara farklı bir gözle bakmanı sağlayan 140journos belli ki müdavimi olduğun bir kanal.

Balık

Çoklarının aksine bir Balık, yoluna çıkan her şeye şöyle bir bakıp geçmez. Görünen en sıradan şeylerin ardında bile bambaşka dünyaların varlığını hisseder, gerekirse bunun için hayal gücünün sınırlarını zorlar. Dünyanda hâlâ iyi insanların var olduğunu ortaya koyan sıcacık öyküleriyle, görünmeyen hayatlardan kocaman öyküler paylaşan Cep Hikayeleri, senin YouTube’a girme sebebin.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.