Favori App’in Burcun Hakkında Çok Şey Söylüyor!

Akıllı telefonlar çıktı, mertlik bozuldu! Birbirimizin gözlerine baka baka ettiğimiz sohbetleri, ağız tadıyla yapılan dedikoduları, içten gülüşleri, sıcak sarılmaları ara ki bulasın! Bin yaşına gelmiş amca ya da teyzeler gibi konuşmayalım tabii, niyetimiz cebimizdeki telefonların ağırlığı ele geçirdiğini belirtmek. Tepkilerimizi emojilerle verirken, aklımıza takılanları internette aratırken ve hatta hayatımızın aşkını aplikasyonlarda bulurken bir bakmışız yeni bir dünyadayız. Bu dünyada her burcun kendine has bir stratejisi olduğunu belirtmek gerek. Hepsi hepsini kullanıyor ama birini tek geçiyor. Peki 2018’de en çok indirilenler listesine giren hangi aplikasyon burcunu işaret ediyor?

Kendin ve geleceğin hakkında birçok sorular ulaşmak için Moyra’yı indir.

Koç

Kendini ortaya koymaktan asla çekinmeyen, maceraperest ruhunu adrenali yüksek aksiyonlarla besleyen ve bunları paylaşmaktan büyük keyif alan Koçları, “Merhaba arkadaşlar, kanalıma hoş geldiniz” derken bulmak hiç de şaşırtıcı olmaz. Dikkatleri üzerine toplayan içeriklerle, izlerken yerinde duramayacağınız vloglar ve lafını kimselerden sakınmayan dobra videolarıyla Koçları, en çok takip edilen YouTuberlar arasında bulabilirsin.

Boğa

Her konuda olduğu gibi de aşkta da seçiciliğini konuşturan Boğalar, partnerlerini serin kanlılıkla incelemeyi, planlı ve programlı hareket etmeyi ve kendilerine yakışan aşkı kendileri bulmayı tercih eder. Bu yüzden onların akıllı telefonlarında olmazsa olmaz uygulamalardan biri mutlaka Tinder’dır! Tensel bir burç olması hasebiyle tek gecelik ilişkilerini de evleneceği kişiyi de Tinder’da bulma eğilimindeki Boğalar, genelde romantizmin doruklarında seyahat ediyor.

İkizler

Bir İkizlerin dahil olduğu arkadaş ortamında desibeli yüksek kahkahalar eksik olmaz. Hatta onlar olmadan arkadaş grupları bir olup, toplanamaz. Yoksa yepyeni sohbet konuları nasıl açılacak, dumanı üstünde dedikodular nasıl paylaşılacak? Tabii bunun için ille de aynı ortamı paylaşmaya gerek yok. Ağzında bakla ıslatamayan İkizler, yeri yerinden oynatacak skandal haberleri, değişmez yöneticisi olduğu WhatsApp’taki gıybet gruplarından çok geçmeden duyurmuştur bile.

Yengeç

Anaçlığını sağır sultanın duyduğu Yengeçler, nereye giderse gitsin, kimlerle birlikte olursa olsun, sevdiklerini hep kalbinde taşır. Dünyanın öteki ucunda çılgınca eğleniyor bile olsalar akıllarının bir köşesinde hep sevdiklerinin ne yaptıklarını, nasıl olduklarını düşünür durur. Onları görmeden, duymadan gönül rahatlığıyla uyuyamaz. Bu yüzden telefonunda internet paketini yiyip, bitiren bir uygulamaları varsa o da Skype!

Aslan

Bir mekâna girdiklerinde gözleri üzerinde toplamayı seven, buram buram kalite kokan giyim tarzıyla, imrenerek izlenen hayatıyla beğenilmek, takdir görmek isteyen Aslanlar, sosyal medyada tam anlamıyla bu yüzden devleşiyorlar. Görselliğe olan düşkünlükleriyle en iyi kalitede fotoğrafları paylaşıyor, en iyi yerlerde çektikleri selfielerine ve renkli hayatlarının her anına daima stroylerinde yer veriyorlar. Akın akın gelen takipçiler, telefon bildirimlerini kapattıracak ölçüde yağan likelarla en çok Instagram’ı seviyorlar.

Başak

Bir Başak için yerinde saymak, bir şeyleri düzenleyememek, üretememek cehennemin tanımı olabilir. On parmağında on marifet Başaklar, her işte maharetlerini konuşturmaya, yeni şeyler yaratmaya, düzen sağlamaya hayatlarını adamışken böyle bir dünya? Aman, evlerden ırak! İlgi alanlarını kendi isteklerine göre kategorize edebilecekleri, yaptıkları işler için ilham bulabilecekleri, yaratıcı yönlerini ortaya koyacakları kendin yap paylaşımları ile Başaklar Pinterest’in müdavimi.

Terazi

İç güzelliği dışına yansımış Teraziler, hayatında hep estetik ve güzel olanın peşinden gider. Dış güzelliğe öyle önem verirler ki paylaşımlarında da kusursuzluğu düstur edinirler. FaceTune gibi nice fotoğraf düzenleme uygulamasını gözü kapalı kullanan Teraziler, hilkat garibelerinden mucizeler bile yaratabilir. Bu işte öyle ustadırlar ki geride ne yamulmuş bir duvar kalır ne de yerinden oynattıkları kaldırım taşları.

Akrep

Yüksek cazibesi ile Akrepleri görenin, dönüp bir daha bakmaması görülmüş şey değil. Gücünü ve tutkusunu sergilemekten çekinmeyen Akrepler, sık sık sosyal medyada paylaşımlarıyla bunu açıkça gösterir. Ancak kartlarını açık oynamaktan her zaman imtina eder. Gizemi ve ketumluğuyla hep tedbirli davranır. Nitekim sanal alemde dahi, riskli fotoğrafları için yalnızca 24 saat içerisinde silinecek Snapchat’i kullanır.

Yay

Dilinde “Ruhum göçebe, ayaklarım ona uyar” diye bir şarkı mırıldanırken, uçakta bulutları inceleyenlerin burcudur Yay. Yerinde duramayan, otururken dahi nereye gitmesi gerektiğini düşünen Yaylar için hayat karış karış keşfedilmeyi bekleyen bir yolculuk. Yeni insanlar tanımaya, yeni yerler görmeye, yeni deneyimler edinmeye geldikleri bu dünyada onlara en çok yardımı dokunan aplikasyonlardan biri kesinlikle Google Maps!

Oğlak

Üzerine jilet gibi bir takım çekmiş, deadline’ı yetiştirmek üzere set ettiği toplantıya koşan Oğlaklar, iş dünyasının saygın neferleri. Yıllar öncesinden kendilerine çizdikleri yoldan sapmadan hedeflerine ilerlerken ciddiyetlerinden asla taviz vermemeleri, bu durumun asıl sebebi kuşkusuz. Bu yüzden sıklıkla onları sosyal medya hesaplarını kontrol ederken değil, Gmail’den maillerini check ederken görebilirsin.

Kova

Dünyada olup biteni bir kenardan izlese de hoşuna gitmeyen bir duruma baş kaldırmakta ikinci kez düşünmeyen Kovalar, ne laflarını sakınır ne de aykırı olmaktan korkar. Herkes Mersin’e giderken, tersine gitmeyi göze alabilmeleri de hep bundan. Bu yüzden gerekirse Twitter’da gezindikleri sırada gözlerine çarpan bir yanlışı Trend Topic de yapar, hakkını söke söke almak için örgütlenmeyi de ayarlar.

Balık

Balık burçları içlerinde öylesine büyüleyici dünyalar yaratır ki dış dünyada yer almak gibi bir davranışa yeltenmezler bile. Duygularını, hayallerini, sezgilerini had safhada kullandıkları bu dünya içerisinde hamurunu yoğurdukları benlikleri ile en büyük sanatçılara dönüşmeleri boş değil. Duygusal paylaşımların ağırlıkta olduğu, hayal gücünün sınırlarının zorlandığı, ilham verici paylaşımların mekânı Tumblr, tam onlara göre!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.