Farklı Lezzetlere Açık Burçlar Hangileri?

Yeni ve farklı bir yiyecek tatma düşüncesi seni heyecanlandırır mı? Elbette bu sorunun cevabı yemek yemeye nasıl baktığında gizli. Çünkü biliyoruz ki kimiler yemek için yaşarken kimileri yalnızca yaşamak için yiyor. Peki ya sen? Dünya mutfaklarını denemeden ölmemeliyim diyenlerden misin, ya da varsa tadına bakarım yoksa peşinden koşmam diyenlerden mi? Geleneksel tatlardan vazgeçmeyenlerden misin ya da ben bunu asla yemem diyenlerden mi? Bakalım burcun bu konuda nasıl bir ipucu veriyor?

Hevesli Koç, Kendi Kültüründen Şaşmayan Boğa, Heyecanlı İkizler

Yeni tatlar denemek konusunda bir hayli hevesli olan Koç için acı, baharat ve deniz ürünleri, denilince akan sular durur. Bu nedenle Uzakdoğu, Hindistan ve Meksika gibi zengin mutfaklar ilgisini fazlaca cezbeder. Yoğun ve bol soslu şeylere özellikle şans verir, yeni bir fast food keşfettiğinde denemeden geçmez. Atıştırmalıkların değil ana yemeklerin insanı Boğa damak tadına ve yemek repertuarına yeni lezzetler katmaya bayılır. Ancak bu konuda bazı sınırları vardır. Dünya mutfaklarına açılmak yerine, kendi kültüründen lezzetlere öncelik verir. Farklı alternatiflere bir hayli meyilli olan İkizler ise Boğa’nın aksine atıştırmalıklardan özellikle de özellikle de sokak lezzetlerinden hoşlanır. Bu yüzden dünyanın her köşesinde damak tadına uygun bir şeyler bulmakta zorlanmaz. Her yeni deneyim onu fazlasıyla heyecanlandır.

Yollara Düşen Yay, Arayıştaki Akrep

Uçlarda yaşayan Akrep, sürekli bir lezzet arayışı içindedir. Bu yüzden farklı bir şey denemekte tereddüt etmez. Özellikle Uzakdoğu mutfağı onun yoğun ilgisini çeker. Balık ve av hayvanlarına asla hayır demezken; karbonhidratlar onun zayıf noktası ve temel enerji kaynaklarındandır. Farklı lezzetler denemeye açık burçlardan bir diğeri ise maceraperest Yay. Farklı kültürlere merakı onu gittiği her yerde farklı lezzetler denemeye iter, hatta bunun için özel bir istek duyar. Öyle ki sadece yemek için bile seyahat ettiği bile olur. Kendine belirli bir sınır koymaz, tüm dünya mutfaklarının tadına bakmak ister.

Kayıtsız Kalamayan Balık, Geleneksel Yengeç, Doymak İçin Yiyen Oğlak, Endişeli Başak

Balık, farklı lezzetlere bir hayli ilgi gösterse de bu konuda fazla seçici olduğu söylenemez. Hiçbir yiyecek grubuna kayıtsız kalmaz, her şeyi denemek ister. Yine de duygusal açlığını karbonhidratla beslemeye özellikle bayılır. İtalya, İspanya, Polonya ve Lübnan mutfakları onun ilgisini çekebilir. Söz konusu yemek olduğunda bir hayli seçici olan Başak, değişik şeyler denemek konusunda tereddüt eder. Düzeninin bozulmasını ve sağlıksız besinler tüketmeyi istemediğinden, içinde ne olduğunu bilmediği yiyeceklere pek şans tanımaz. Çoğu zaman yalnızca doymak için yiyen Oğlak ise yeni tatlar denemek konusunda özel bir istek duymaz. Oğlağın aksine yemek yemeye karşı özel bir aşk duyan Yengeç ise iş farklı şeyler denemeye geldiğinde pek oralı olmaz. Bilindik ve geleneksel tatların yerine hiçbir şeyi koymaz. Hatta mutfağa girip onları kendi elleriyle pişirip kalabalık sofralarda sevdikleriyle paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.