FaceApp Uygulamasını Kullanmaya Cesareti Olmayan Üç Burç  

Sosyal medyanın son trendlerinden FaceApp uygulaması tüm dünyada keyifle kullanılıyor. Yaşlanma efektiyle, herkese olduğundan çok daha ihtiyar bir görünüm veriyor. Benzerlerinden ayrılan uygulamanın çok tercih edilme sebebi doğal bir ifade yaratmasıdır. Ünlüler dünyasından farklı insanların fotoğrafları da çarpıcı bir şekilde değiştirilerek, medyaya sıkça malzeme olmuştu. Zaman zaman caps konusu yapılan FaceApp burçlar dünyasında da ilgi görüyor. Öte yandan yaşlılığı kabullenemeyen veya kendini kırışıklıklar içinde görmeye hazır hissetmeyenler uygulamayı kullanmadı. İşte FaceApp kullanmaya cesareti olmayan üç burç ve gerekçeleri:

Gençlik Takıntılı Teraziler

Kullanıcıları eğlendirip kahkahaya boğan FaceApp Terazileri pek güldürecek nitelikte değil. Dış görünümünü fazlasıyla önemseyen bu burçlar için yaşlılığı ve çirkinliği kabullenmek oldukça güçtür. Gençlik yıllarında zarafetleriyle salına salına gezerken her zaman güzel kalacaklarını düşünmek isterler. Terazilerin normalde sosyal medyayla araları iyidir. Efekt uygulamalarıyla fotoğraflarını güzelleştirip Instagram’da sık sık paylaşırlar. Özensiz fotoğraflarını asla koymazlar. Böylesine estetik ve güzellik takıntılı bir burç FaceApp’ın yaşlandırma efektini kullanmaya cesaret edemez. Kırışıklar içinde, çekiciliğini kaybetmiş yüzleri sanal da olsa canlarını sıkar. Etrafta uygulamayı denemesi için ısrar eden biri olmadığı sürece kullanmayacaktır. Belki daha önce benzer programları kullandılar ancak FaceApp’ın gerçekçi sonuçlar çıkarması, Teraziler için çekinme sebebidir.

Görkemli ve Bedenine Hayran Aslanlar

Yaşam enerjisi en yüksek burç olarak gösterebileceğimiz Aslanlar da popüler uygulamaya sıcak bakmaz. Hayran oldukları bedenlerini kırışıklar içinde görmeye tahammülleri yoktur. Sosyal medyayı bu kadar aktif kullanmalarına rağmen FaceApp’ın yaşlılık efektini hala denememiş olmaları çevrelerindekileri de şüphelendirir. Beklenen post bir türlü gelmez. Aslında uygulamanın gençleştirme veya cinsiyet değiştirme özelliklerini eğlence için kullanır ve paylaşırlar. İş ihtiyarlaştıran efekte gelince orada bir durur kullanmaktan vazgeçerler. Sebebini soran olursa geçiştirir, yaş kompleksi olup olmadığını soranlara “Ne münasebet sadece sevmedim.” der kapatırlar konuyu. Bir diğer gerekçeleri de kırışık bir bedenin hayattan kopukluğu ve ölümü anımsatmasıdır. Hâlbuki Aslanlar sonsuz bir yaşam arzusu içindedirler ve ömür hiç bitmesin isterler.

Beden Sağlığına Düşkün Başaklar

Yukarıdakiler kadar olmasa da FaceApp’ı denemeye sıcak bakmayacak burçlardan biri de Başak burçlarıdır. Onların gerekçesi Terazi ve Aslanlar gibi estetik ve güzellik kaygısından değildir. Kırışıklar içinde bir yüz onlarda negatif çağrışımlar yapacaktır. Takıntılı ve sağlığına düşkün bir kişiliği olan Başak burçları için yaşlılık güçsüzlük demektir. Sonuçta bu insanlar kendilerine çok iyi baksalar bile elbet bedenlerinin bir sonu gelecek. Yaşlılık, hastalık ve ölüm realitesine tahammülleri yoktur. Ruhsal anlamda bu derece takıntılı insanlar olarak geleceğe dair olumsuz ipuçları veren FaceApp uygulaması keyiflerini kaçırabilir. Başkaları uygulamanın mizahi tarafını görürken Başaklar huzursuz olur. Yaşlılık efekti, onların bilinçaltında bakıma muhtaçlığı, hastalığı ve ölümü sembolize edebilir. Başakların bu durumda FaceApp’ın yaşlılık efektiyle yüzleşmesi zaman alacaktır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.