Exten Next Olmaz Diyen 4 Burç!

Acını kalbine gömmüşsündür, yaraların daha yeni kabuk bağlamıştır, hayatında yeni bir sayfa açmanın heyecanıyla için kıpır kıpır olmaya başlamıştır… O da ne? Birden eski sevgilin hiçbir şey olmamışçasına yeniden hayatında hortlayıverir. Neymiş, söylediği her şey hataymış, yaptıklarından çok pişmanmış, yeni bir şans verilirse her şey eskisinden çok daha güzel olacakmış… Yok ya! Aynı hatayı üst üste aptallar, yapar. Haydi başka kapıya! Eskiye dönmek nedir, başka insan mı yok Allah aşkına? Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp aynı meseleleri tartışmak istemeyenlerin çok güzel bir sözü var, exten next olmaz diye. Üzerine başka bir şey daha eklemeye gerek yok. İki dünya bir araya gelse eski sevgilisine dönmeyecek 4 burç yeni yazımızda.

Kırılmış Bir Bardaktan Tekrar Su İçmeyen Boğa

Klişe bir söz var ya, “Kırılmış bir bardaktan hiç su içtin mi?” diye. Boğaların eskiye dönük, gönül işlerindeki tavrı da aynen öyle. Kalbi paramparça, güvenden eser kalmamış, yaşananların acısı hâlâ tazeyken söylenen sözleri yutup, geri dönmeye değer mi? Bir de eski sevgilisi ortalarda yokken kimlerle neler yaptı belli değil… Her şeyi tekrar riske atmaktansa kendini yalnızlığın güvenli kollarına bırakabilir. Nuh deyip peygamber demeyecek kadar inatçı oldukları da denkleme dahil edildiğinde onlara gelecek her barışma mesajının adresi doğrudan çöp kutusu olabilir.

Geçmişi Geçmişte Bırakan Başak

Başakların gönül işlerindeki performansları değme aşk doktorlarına taş çıkartacak cinsten. İlk aşkında bile turnayı gözünden vurmuş olabilir. Zira o aşamaya gelene dek kafasında karşılaşabileceği türlü güçlükleri evirip çevirmiş, her ihtimal için eylem planlarını hazır etmiştir. Tabii aşk sadece hesap kitapla hallolacak bir mesele değil. Zamanla gün yüzüne çıkan sorunlar onu bir çıkmaza sürüklemiş ve umutsuz bir ilişkide çırpınmaya başladığını düşünmüşse ayrılık kapıyı çalabilir. Böyle durumlarda kesin tavırları ise aşklarını geri dönüşü olmaksızın defterden silmeleri. Eskileri kuyruklarını kıstırıp gelseler, saatlerce dil dökseler bile ne fayda. Onlar hep geçmişi geçmişte bırakmaktan yana.

Geri Vites Yapmayan Kova

Kovaların birilerine kalplerini açması ya da uzun süreli ilişkilere adım atması, yüzyılda bir gerçekleşen sıra dışı doğa olayları gibi. Bugün birine kör kütük aşık olup, ertesi gün başka biri için deli divane olanlar gibi değil. Gerçekten sevmiş ve güvenmişse o iş orada bitmiştir! Hayat onları bir yol ayrımına getirdiğinde ise mutsuz birlikteliklerdense mutlu yalnızlığın patikasından ilerlemeyi seçer. Yarın bir gün tekrar barışmak isteyen eskisine ise bir kez olsun yüz vermez. İçin için barışmak istese de fark etmez, bir kere gururları böyle bir şey yapmalarına müsaade etmez.

Lügatında Keşke Bulunmayan Oğlak

Oğlaklar, bir kere sevdi mi ömürlük sevenlerden. Ne macera aramak ne de fırtınalı bir ilişkide bocalamak, onun tarzı değil. Pek tabii karşılarındaki kişi buna değiyorsa! Sonu bir yere varmayacak bir ilişkide boşa kürek çektiğini hissediyorsa da direkt bağları koparıverir. Biletler tek yön, geri dönüş mümkün değil. En ufak hatasından bile ders çıkaran Oğlakların, eski sevgilisine dönmesi için de dünyanın tersine dönmesi gerekir. Bu saatten sonra kimseye madara olacak değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.