Evliliğe En Hevesli Burçlar

Astroloji dünyasında bazı burçlar aile ve ev yaşamına olan düşkünlükleriyle dikkat çeker. Bu burçlar genelde duygusal insanlardır ve evlilik fikri onlara her zaman cazip gelmiştir. Düğün hazırlıkları, gelinlik-damatlık, renkli ve coşkulu törenler çocukluktan beri ilgilerini çekmiştir. Uygun bir eş adayı bulduklarında uzun süre birliktelik yaşamayı ya da düşünmeyi gereksiz bulurlar. Sadık ve romantik insanlar olup evlilik merakları geçici değildir. O halde lafı fazla uzatmadan evliliğe en hevesli burçları ve bunun altında yatan nedenleri irdeleyelim.

Aile Düşkünü Yengeçler

Zodyak’ta evliliğe en hevesli ve yatkın burçtur. Aile yaşamına düşkündür ve aşık olduğu insana bağlanıp onunla sıcak bir yuva kurma hayalleri gecikmez. Düğün öncesi hazırlıkları ve çeyiz düzme işlerini keyifle yapar. Söz, nişan, kına, düğün, balayı süreçlerinde hiçbir detayı atlamazlar. Törenler sırayla, sindirilerek, konu komşuya gösterilerek gerçekleşir. Ev eşyalarını almak için kampanyaları sıkı takip eder, sonunda içlerine sinen mobilyalarla donatırlar odalarını.

Yengeç burçlarının evlilik hevesi geçici değildir ve ilişkisi bozulmadığı sürece senelerce evliliğini sürdürebilir. Çocuklarına çok düşkün olur, onlar için her türlü fedakarlığı yaparlar. Sosyal hayatlarını daha çok evde geçirirler. Evliliğin hane içerisinde yaşanmasını daha anlamlı bulurlar. Eşleriyle birlikte yemek yapmak, dekorasyonla ilgilenmek, birlikte film izlemek mutluluğun tarifidir. Genç evliliklerin en sık görüldüğü burçtur.

Evcimen Boğalar      

Bir diğer evliliğe hevesli burcumuz olan Boğaların durumu Yengeçlerden belli yönleriyle ayrılır. Eş adayı konusunda seçici olan Boğa burçları; dış görünüme, maddiyata, sadakate önem verir. Bu özellikler bakımından ikna olduğu insanlara kalbini açar ve hevesle evlilik kararını alır. Uyuşmayacaklarını düşündüğü birinden hoşlansa bile ciddi kararlar almaz. Boğa burçları partnerine güvendiğinde iyi bir aşık ve eş olurlar.

Lüksten hoşlanan bu burçlar, sade bir düğünle yetinmezler. Kalitelinin öne çıktığı konforlu bir törenle evlenmek isterler. Hazırlıkları acele etmeden, yavaş yavaş gerçekleştirirler. Eşya seçiminde zevklidirler, sanatsal yetenekleriyle evlerini çok şık dekore ederler. Eşine ve çocuklarına bağlı olan Boğa burçları, evde daha fazla vakit geçirmeyi tercih etseler de ev işleriyle fazla ilgilenmez.

Aşka Aşık Balıklar

Su grubunun en duygusal burcu olarak aşka ve romantizme taparlar. Sevdiklerinde ayakları yerden kesilir ve aşkıyla iki kişilik bir dünya yaratır. Kalbinin çarptığı partneriyle birlikteliklerini pekiştirmek için evlilik hayalleri kurarlar. Maddiyat veya kişisel uyum koşullarını çok fazla göz önünde bulundurmadan, sevdiği ile bir ömür sürecek bir aşk evliliği yapmak isterler çabucak.

Düğün hazırlıklarını tüm ruhunu ve hayallerini katarak gerçekleştirir. Yaratıcı tarzı ile sıra dışı bir törenle evlenmesi mümkündür. Balık burçları şefkatli yapıları sebebiyle evlilik kadar çocuk sahibi olmaya da heveslidir.  Çocuklarına düşkün, fedakar anne babalar olurlar. Aile bağı onlar için kutsaldır. Melankoliye ya da bir sıkıntıya düştüklerinde ailenin varlığıyla hayata tutunurlar. Özellikle çocukları onlar için yaşama sebebidir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.