Evlenmeden Önce Sevgilisiyle Aynı Evde Yaşayan Burçlar!

Her burcun geleneği göreneği, yetiştiği çevresi farklı. Evlilik öncesi çiftlerin birbirini görme telaşı ise fazlasıyla meşakkatli. Sinemada buluşmalar, parklarda sevişmeler, mahalle köşelerinde göz süzmeler… Söze, nişana gelene kadar bizde böyle, yapacak bir şey yok. İşin şakası bir yana, tabii aynı fikirde olmayan arkadaşlar da yok değil. Onlar biraz large takılır, sevgilisiyle ikinci günden aynı eve taşınır. Kimisi de ömrü boyunca dost hayatı yaşamaya alışır.

Sülalesi Geniş Yaylar

Aslında geleneksel takılan birkaç burcu kenara aldıktan sonra bu kategoriyi oldukça genişletebiliriz. Fakat söz konusu sülalesi geniş Yaylar ise orada iki kere düşünmeliyiz. Yay burcu insanı mahalle baskısından korkmaz, annesinin babasının lafına bakmaz. İstediğini yapar, sonuçlarına da paşa paşa katlanır. İlk buluşmada flörtünü koluna takar, ikincisinde boğaz manzaralı ev kiralar. Yani sevgilisiyle aynı yerde yaşamak için öyle sözdür, nikahtır beklemez; rahatına bakar. E 2018 yılında da olsun o kadar.

Dost Hayatı Yaşayan Kovalar

Kova burcunun kendisinden başka hesap verecek kimsesi yoktur. Yadırgayan, ayıplayan biri varsa o da onun sorunudur. İstediği insanla aynı evde yaşar, istediği insanla gezer tozar. Konu evliliğe gelince ise iki adım geri atar. İmza, evlilik cüzdanı gibi şeyler anlamsızdır onun için. Ağzından çıkan sözdür önemli olan. Hiçbir şeye körü körüne inanmadığı, bağlanmadığı gibi, işleri de zorlaştırmayı sevmez kendinden emin olmadan.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Nikah kadın ve çocuk sokakta kalmasın mağdur olmasınlar diye uygulanmaya başlanmış nikah nedirki nikahlı olanlarıda görüyoruz önemli olan gönül bağıdır imza değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir