Evleneceği İnsandan Üniversite Diploması İsteyen İki Burç!

Evin var, araban altında, bankada da bir miktar para! Yetti mi? Yetmedi. Parayı verip düdüğü çalma dönemleri nihayet sona erdi. İstisnaları uzay boşluğuna gönderdiğimizi farz edersek tabii. Artık masanın üzerine konulan cüzdanlar konuşmuyor, burçlar iki çift muhabbet edebileceği kişileri mumla arıyor. Tinder’da talibini ararken gözleri eğitim sekmesine kayan da oluyor, adını soyadını öğrendiği ilk an Linkedin profiline göz atan da… Tabii bunlar genelde el altından yapılıyor. Fakat iki burç var ki… Bu arkadaşlar tanıştıkları insana önce hangi okuldan mezun olduğunu soruyor, sonra maaş bordrosunu inceliyor.

Saygınlığı Önemseyen Oğlaklar

Özelliklerini anlatmaya pek gerek yok. Oğlakların ne kadar oturaklı, saygınlığa önem veren insanlar olduğu malum. O yüzdendir huyu huyuna suyu suyuna birini bulma çabaları, davul bile dengi dengine çalar kafaları. Sonuçta beraber olduğu insanı ailesiyle tanıştıracak, girdiği ortamlara onu da sokacak. Sevgili adayımızın bu yüzden adab-ı muaşerete uygun davranması, en az lisans diplomasına sahip olması gerekiyor. Oğlakların kalbini fethetmesi için kırk fırın ekmek yemesi icap ediyor.

Standartla Yetinmeyen Başaklar

Lise mezunları kapıdan içeri giremez, yüksek lisans yapmayanlara randevu verilmez. Başak burcu yine bildiğin gibi yani. Standart olan hiçbir şeyi kabul etmez, en az bir yabancı dil bilmiyorsa asla şans vermez. Sevgili adayı önce kendini beğendirecek, obsesif Başağın testlerinden geçecek, üstüne mükemmellik sertifikasını gösterecek. Neden mi? Belli rasyonel Başak, ileride hayal kırıklığına uğramak istemiyor ya da sürprizleri sevmiyor. Adımlarını sağlam atarak mantık ilişkisi yürütmeyi tercih ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.