“Evlen! Eğlen! Tokatla!” Oyununda Yengeç Burcu!

Oyunumuza Zodyak’ın anası, koruyucu meleği Yengeç ile devam ediyoruz. Bu eğlenceli oyunda, Yengeç’in hayatının üç önemli isminin hangi burçlar olduğunu açıklıyoruz! İkizler’in birlikte eğlendiği, aşk dolu bir evliliğe imza attığı ve helak edeceği burçları belirliyoruz! Yengeç için “Evlen, Eğlen, Tokatla” temalarına uygun burçlar hangileri, merak ediyorsanız başlıyoruz!

Boğa ile evlen!

Yengeç ile Boğa’nın evliliğinde evi mis kokular sarar, mutfağa biri girer biri çıkar! İki çift leziz el nice sofralar kurar, sevdiklerini mutlulukla ağırlar! Hafta sonları, havanın yağmurlu olduğu romantik gün batımları battaniye ikisini derdest edip sarar! Evde rengarenk kokulu mumlar yanar, Yengeç Boğa’yı kocaman kanatlarıyla sarar, Boğa Yengeç’i yüreğine sokar! Bu ikili evlilikleri boyunca mutlu yuvalarında yuvarlanır yatar, karınları tok, sırtları pek leziz bir aşk yaşar!

Balık ile eğlen!

Herkesin eğlence anlayışı farklıdır! İnsanlar dramatik filmleri keyifli bir etkinlik olarak görüp saatlerce ağlarlar mesela! Ama amaçları üzülmek değil, güzel birkaç saat geçirmektir! Yoksa insan bile isteye kendini üzer mi? Yengeç ile Balık’ın harika arkadaşlığı da sıklıkla melankoli kokar. Biri ağlar öteki omzunu açar, diğer ağlar beriki mendil açar! Romantik film seanslarının sonu gelmez! Bu ikili falcı falcı dolaşmaktan eve girmez. Ruh çağırmak mı dersiniz, kahvelerce fal bakmak mı, şamanlar derneği onlarsız kepenk açmaz, bu ikili fala inanır, falsız kalmaz! Birbirlerine rüyalarını anlatır, hayallerini paylaşır, mutlu mesut yaşarlar!

Kova’yı tokatla!

Yengeç ağlar, kova içlerim daraldı deyip kaçar! Yengeç ailesinden bahseder, Kova “ne banal konular bunlar” deyip sırtını döner! Yengeç bağlanmaya kalkar, Kova elinde makas, çelikten halat dahi olsa keser atar! Yengeç örf, adet, anane peşine düşer, yaşlı görünce el öpmek, yaşlandığında elini öptürmek ister, Kova geleneklere sayar, söver! Hal böyle olunca değerleri hiçe sayılan, inançları küçümsenen, gelenekleri çiğnenen Yengeç’in cinleri tepesine biner! Yengeç kızınca öfkesi burnundan taşar, Kova’da bu hikâyede payına düşeni yaşar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.