“Evlen! Eğlen! Tokatla!” Oyununda Kova Burcu!

Serimize Zodyak ailesinin en farklısı, marjinal üyesi, elinden megafonu düşürmeyen farkındalık sahibi Kova ile devam ediyoruz! Bu eğlenceli oyunda, Kova’nın hayatının üç önemli isminin hangi burçlar olduğunu açıklıyoruz! Kova’nın birlikte sosyalleşebileceği, evlenmeyi göze alabileceği ve tokat atmayı aklından geçirecek kadar sinirleneceği burçları sıralıyoruz! Evlen, Eğlen, Tokatla; temalarına uygun burçlar hangileri, merak ediyorsanız başlıyoruz!

İkizler’le eğlen!

Kova’nın zaten eğlenmek dışında geçirdiği bir dolu zaman vardır! Sayısız sosyal sorumluluk projesini yürüttüğü, toplumsal farkındalığı ve sağduyuyu geliştirmek üzere çalışmalar yaptığı, dünyanın öbür ucundaki mağduriyeti gidermek için dişini tırnağına taktığı sırada da eğlenir ama bildiğimiz anlamda bir eğlence değil elbette. Kendine sadece insan olmanın verdiği sorumluluk ile yüklediği bunca gönüllü çalışmalarından arta kalan zamanlarda, biraz da boşvermeye ihtiyaç duyan Kova, İkizler ile harika eğlenir! Birlikte sosyalleşir, film izler, türlü konular hakkında sohbet eder, bilgisayar oyunlarıyla kafa dağıtırlar! Bu ikili dünyanın yükünü sırtlarından indirip dinlenmek istediklerinde harika zamanlar geçirirler!

Yay’la evlen!

Kova kolay kolay evlenmez! Kendini adadığı sayısız düşüncenin yanında, onu kısıtlayacak, belirgin sınırlar içine sokacak, eş kostümünü giyip özgürlüklerini kısıtlayacak bir birliktelikte yaşam amacı gereği uzun zamanlar kalamaz! Kova’nın yapacağı çok iş, dokunmak istediği sayısız yaşam ve toplumsal alanda onarmak istediği binlerce aksaklık vardır! Evlilik özellikle kültürel anlamda oldukça sorumluluk isteyen, yükte ağır bir müessesedir. Bu yüzden Kova’ya evlenince ununu eleğe asıp tüm algısını yuvasına, doğacak kendi çocuklarına ve küçük problemlerine dönecek birini değil, onunla dünyanın öbür ucuna gelecek, gerektiğinde geri çekilecek biriyle mutlu olabilir. Bu da Yay’dan başkası değildir.

Oğlak’ı tokatla!

Oğlak yöneten koltuğuna göz diker, özellikle mesleki yaşamında otoriter bir tutum takınmaya eğilimlidir. Özel hayatında da yıkılması güç katı kuralları, olaylara görece acımasız yaklaşımları, sarsılmaz gelenekleri vardır! Anlayacağınız Kova’nın tam olarak sevmediği ne varsa Oğlak hepsini tekelinde toplamıştır! Kova hiyerarşi sevmez, Oğlak terfii etmek için gece gündüz çalışır, verdiği emeklerin sonucunda insanlara hükmetme hakkını kazandığına inanır! Tam da bu hükümdarlık sırasında Kova’nın hayal ettiği tek şey, Oğlak’ın koltuğunu devirmek, otoritesini sarsıp herkesle eşit olduğunu vurgulamaktır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.