“Evlen! Eğlen! Tokatla!” Oyununda Koç Burcu!

Serimize Zodyak ailesinin ilk ferdiyle başlıyoruz! Bu eğlenceli oyunda, Koç’un hayatının üç önemli isminin hangi burçlar olduğunu açıklıyoruz! Koç’un eğlenip gülmek istediği, evlenip barklanmak istediği ve neredeyse öldürecek kadar nefret ettiği burçları sıralıyoruz! Evlen, Eğlen, Tokatla; temalarına uygun burçlar hangileri, merak ediyorsanız başlıyoruz!

Yay ile eğlen!

Zodyak’ın siniri burnunda gezdiği kadar, keyfi gıcırdayan iki burcu, delibaş Koç ile gözü kara Yay; ne eğlenirler ama! Korkusuz, maceraperest ve heyecan dolu bu ikili, yorgunluk nedir bilmez, gözleri hiçbir şeyden korkmaz! Geri adım atmaz, daima ileri bakmakla kalmaz, koşar, zıplar, uçarlar! Harika bir suç teşkilatı kurar mesela bu ikili! İkisinin de içinde zerre kötülük yoktur, kimsenin zararına bir şey yapmaz, arkadan iş çevirmek nedir bilmezler! Suç dediysek, Robin Hood da haydut ama halk kahramanı! Bu ikiliden olsa olsa kahraman olur! Bir gün Afrika’da safari sırasında dağ gorilleriyle hasbihal eder, öbür gün hava dalışında kuşlarla yarışırlar, dünyanın en keyifli ikilisi olur, eğlenmeye doymazlar! İki özgürlük sevdalısı ancak arkadaş olurlar!

Terazi ile evlen!

Koç çatışarak sevmek isteyecek, şefkatin yerine hırpalayarak gösterdiği sarsıntıyı koyacaktır! Koç tartışma sırasında kurduğu iletişimin daha gerçek olduğunu düşünür, Terazi’nin yaşam amacı ise çekişmesi bol ortamları sakinleştirmek, haykırışların desibelini indirmek, ara yolları bulup kişiler arasında uzlaşı sağlamaktır, tabi bu kendi yaşamı için de geçerli! Koç çabuk sinirlenir, kan beynine sıçrayınca kulakları tıkanır, ağzından çıkan muhatabını yaralayabilir. Öfkesine karşılık veren bir partneri olursa, durup dururken özgürlüğünü ilan eden kıvılcım koca bir yangını başlatabilir. Ama Terazi’nin huzur mevsiminde yağış boldur, kolayca yangın çıkmaz! Koç’un taşkınlıklarını yumuşatır, olay henüz büyümeden kapatır. Son derece uyumlu bir birliktelik yaşaması muhtemel bu ikiliden harika bir evlilik hikayesi yazılır!

Balık’ı tokatla!

Balık’ı hobi olarak tokatlamak istediğin günler çoktur, anlarız! Koç hantallığı sevmez, fazla duygu girdabında savrulan, mantığını tümüyle kapatıp gaflet uykusuna dalan, enerjisini vestiyere vermiş gibi uyuşuk bir yaşamın içinde yatıp yuvarlananı sevmez! Sevmemekle de kalmaz zıplayan sinirlerini oturtmak için sesini yükseltmek, elinin tersini göstermek, silkeleyip harekete geçirmek ister! O son sürat hayatını yaşarken hele ki ayaklarına dolanan, canını sıkan, yolunu şaşırıp sol şeritteyken önüne atlayan bir Balık olursa, sinirden gözü döner! Uzun lafın kısası; Koç, Balık’ı bir silkeler, iki sarsar, üçüncüde elinden bir kaza çıkar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.