“Evlen! Eğlen! Tokatla!” Oyununda Boğa Burcu!

Oyunumuza Zodyak’ın iki numaralı burcu Boğa ile devam ediyoruz. Bu eğlenceli oyunda, Boğa’nın hayatının üç önemli isminin hangi burçlar olduğunu açıklıyoruz! Boğa’nın birlikte en çok eğlendiği, mutlu bir evlilik sürdürebileceği ve elinde olsa bir kaşık suda boğacağı burçları belirliyoruz! Boğa için “Evlen, Eğlen, Tokatla” temalarına uygun burçlar hangileri, merak ediyorsanız başlıyoruz!

Yengeç ile evlen!

Boğa yaşamın mihenk taşlarını önemser, temkinle attığı adımlarında ve zamana yaydığı arzularında sonuca ulaşmak, yaşamını gönlünce inşa etmek ister! Mesela bir evi olsun ister, içinde birlikte huzurla yaşayabileceği çok güvendiği eşiyle doya doya yaşamak ister. Bereketli dolabında, zengin masalarda, konforlu ve sevgi dolu yaşamında vakti gelince de mini mini çocuklar yetişsin ister! Tıpkı Yengeç gibi! eli işteyken gözü oynaşa kaymaz, eğlencenin dozunu kaçırıp düzenini bozmayı göze almaz! Zamanının çoğunu evinde geçirmek, sevgi dolu bir aile hayatı sürmek ister! Arzuları neredeyse tümüyle örtüşen Yengeç ve Boğa; mükemmel bir evlilikte, boy boy çocuklarıyla mutlu bir hayat sürer!

Aslan ile eğlen!

Aslan lüksüne düşer, Boğa kalitesine, ikisi de yatağından çıkmadan yemek, fazla ter atmadan hareket etmek, yaşamın keyfini sürmek, bir anını dahi aceleye getirip ziyan etmemek ister! Bol kahkahalı, atlamalı, zıplamalı bir eğlence değil tabi bahsettiğimiz! Bol yıldızlı otellerin en kaliteli açık büfelerinde, kuş tüyü yastıklarında, ortopedik yataklarında, cibinlikli güneşlenme localarında, keyifle yatar yuvarlanır, ayaklarına gelen sınırsız hizmetle dört köşe olurlar! Boğa ile Aslan ağırdır, çocuk gibi koşmaz, atlayıp zıplamaz, duruşlarını bozmazlar! Hem üşenirler hem de kendilerine şımarık tavırları yakıştıramazlar! İyisi mi güneşin altında, yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında yatar yuvarlanırlar! Aslan ile Boğa harika tembellik yaparlar!

İkizler’i tokatla!

Hiç elini korkak alıştırma desek de Boğa kolayca atak yapmaz, ceza hakkını fiziksel temastan yana kullanmaz! İkizler’in bir dediğinin diğerini tutmayan halleri, her işe başlayıp yarım bırakan maymun iştahlı şımarıklıkları, koşa koşa yaşayıp yüzeylerde bıraktığı hayatı Boğa’yı sinir eder! Boğa doğru adımlarla sonuca varmayı hedefler, üretmek ister, İkizler’e ise yaşamında çeşit olsa yeter! Çok konuşanı, üstelik boş konuşanı hiç sevmez Boğa, İkizler ise ileriden geriden, oradan buradan, öteden beriden konuşmaya bayılır! Yaşamdaki enerjisini neredeyse çöpe atan, onca zekasını kullanmayıp oradan oraya savrulan İkizler’e Boğa kırmızı paketli bir Osmanlı tokadı hediye eder’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.