“Evlen! Eğlen! Tokatla!” Oyununda Balık Burcu!

Serimize Zodyak ailesinin kazan dibi, son ferdi, hayal bekçisi Balık ile devam ediyoruz! Bu eğlenceli oyunda, Balık’ın hayatının üç önemli isminin hangi burçlar olduğunu açıklıyoruz! Balık’ın mutlu olabileceği, hayatının aşkıyla karşılaşacağı ve merhameti izin verse öldürmek isteyeceği burçları sıralıyoruz! Evlen, Eğlen, Tokatla; temalarına uygun burçlar hangileri, merak ediyorsanız başlıyoruz!

Akrep’le eğlen!

Balık’ın eğlence anlayışı, dünyaya rasyonel gözlerle bakan, görmediğini yok sayan, mantık örgülerinde düğüm olan insanlarınkiyle taban tabana zıttır! Dolayısıyla Balık dünya gündeliğinde, işinin gücünün peşinde olan, sırtındaki yükün ağırlığı altında kalan insanlarla anlaşamaz, eğlenemez! Onun için fantastik dünyalara inanan, hayalleri olan, fantezi dünyasında galaksiler kuran Akrep harika bir eğlence anlayışıdır! Balık’ın hayatında gerekçelerden, nedensellik ilişkilerinden daha önemli olan bir şey varsa o da sezgileridir! Tıpkı Akrep için olduğu gibi! İkisi birlikte rüyalara yatar, evrenin gizemlerinin peşine düşer, ütopik bir dünya kurarlar!

Boğa’yla evlen!

Balık sanat olmadan yaşayamayanlardır! Sanat için gerekli soyut düşünme kabiliyeti, yaratıcılığı besleyen hayal gücü ve zihinsel derinlik Balık’ta fazlasıyla vardır! El becerisi, estetik kabiliyeti, sanat yatkınlığı olan Boğa ile Balık birbirlerinde olan eksikleri tamamlar, harika bir ikili olurlar! Boğa dokunarak sever, sevilmek ister! Balık zaten tümüyle sevgiden ibarettir, Boğa’nın ihtiyacı olan aşık oluverir! Birbirlerini delice sevmenin yanında ortak zevklere sahip olan ikili, masalsı bir evlilik yaşarlar! Balık’ın istediği de bu değil midir zaten?

Terazi’yi tokatla!

Terazi arkadaş, akraba, eş, dost ayırmaz, zamanının tümünü onlara dağıtsa hani bana hani bana demez! Balık da tersine en çok yalnızlığını sever! Aslında ancak yalız başına kaldığında ulaşabildiği, kapılarını aralayabildiği, konsantre olabildiği zihinsel ve duygusal dünyasını sıkça ziyaret etmek ister! Bunun için de sürekli sosyalleşmek yerine, genelde zamanını kendiyle baş başa geçirmeyi tercih eder! Ama Terazi’nin arkadaşım dediği, dip dibe yaşamaktan paçasını kurtaramaz! Karıncayı bile incitmeyen Balık’ın da sabrı taşar, Terazi de bu taşkından payına düşeni alır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.