Evde Yangın Çıksa Oğlak Burcunun Kurtaracağı İlk 3 Şey

Toprak grubu burçları genel olarak maddiyatçı bakış açılarıyla öne çıkarlar. Hayatın nimetlerinden faydalanmak gerektiğini düşünür, duygusal tavırlar sergilemezler. “Dünya malı dünyada kalır” sözü onları pek ırgalamaz. Kefenin cebi varmış gibi yaşar, paranın kıymetini bilirler. Bu burçlardan biri de Oğlaklardır. Mal varlıkları onlar için değerlidir. Servet sahibi olmak yegane amaçları olabilir. Evlerinde yangın çıksa en başta elbette ki aile üyelerini kurtarır, sonrasında kıymetli eşyalarını çıkarmaya çalışırlar. Bunlardan öncelikli olan üç eşya, aşağıdaki gibi manevi değeri değil maddi kıymeti olanlardır.

Arabanın Anahtarı

Yangın her insan için travmatik bir hadisedir. Olayın şoku ve korkusuyla soğukkanlı hareket etmek güçtür. Panikten birçok insanın eli ayağına dolanır ve olayları daha işinden çıkılmaz hale getirirler. Bazı burçlar cesaretli ve soğukkanlı karakteriyle bu krizin üstesinden gelmeyi başarırlar. Oğlaklar da rahat ve soğukkanlı tavırlarla hareket ederler. Büyük bir yangında kısa zamanda yapabilecekleri sınırlıdır. Orta düzeyde veya küçük yangınlarda çok sayıda önlem almayı başarırlar. Kendi canlarını ve ailelerini kurtarmakla yetinmezler. Maddi olarak değerli eşyalarını da çıkarmak isteyeceklerdir. Mesela arabanın anahtarını alabilirler. Bu ufak eşyayı nereden bulacağı belki soru işareti olabilir ama Oğlak burçları gibi garantici insanlar böyle malzemeleri kolay bulabileceği bir yere koyar. Anahtarı alınca içi ferahlar.

Evin Belgeleri

Toprağa yatırım yapmayı tercih eden burçlar genelde toprak grubundan çıkar. Döviz, altın, faiz gibi menkul değerlere fazla güvenmezler. Oğlaklar için en önemli mal varlık evidir. Yangın anında can güvenliği kadar evi için de tedirgin olur. Hele de uzun zahmetler ve yıllar içinde o eve sahip olmuşsa değeri gözünde büyür. Yanan evi söndürme imkanını zorlar eğer bu mümkün değilse zararı minimuma indirmeye çalışır. Dediğimiz gibi soğukkanlı burçlar olup kriz anında olayın üstesinden gelmeye çalışırlar. Evin tapusunu aklına getirir ve hızlıca bulup alırlar. Mesele bununla bitmez. Garantici kişiliğiyle bilinen Oğlaklar deprem, yangın sigortasını çoktan yaptırmıştır zaten. Tapuyla bir arada bulunma ihtimali yüzde 90 olan sigorta belgesini de yanına alır ve olay mahallini terk eder.

Cep Telefonu

Yukarıda saydıklarımız maddi değeri olan eşyalardı. Oğlaklar için öncelikleri yüksekti. Onların dışında can güvenliği ile alakalı cihazları da almayı akıl ederler. Alışkanlıklarına bağlı oldukları için ellerinden düşürmedikleri güvenilir eşyaları da es geçmezler. Telefon direkt olarak hayat kurtarmaz ama iletişimi sağladığı için gerekli olduğunu düşünürler. Bu sayede yangın sonrası herhangi bir yere sığınmak zorunda kalırsa yerini bildirmek gerekecektir. Telefonu olmasa belki içeride olmadığı düşüncesiyle itfaiyenin arama kapsamından çıkabilir. Aynı şekilde yangında mahsur kalmış başka insanları aramak için de telefonun hayati önemi olduğunu düşünür Oğlaklar. Ayrıca cihazdan gelen verilerle yer tespiti yapılması da mümkün olacaktır. Birçok insan gibi cep telefonunu yakınına bir yere koymuştur. Eğer uzakta bir yerdeyse ve alma şansı varsa cihazı da kurtarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.