Evde Kalmış Burçların Kendilerine Göre Haklı Sebepleri Var!

30. yaş gününüzü kutlamaya birkaç ayınız kalmış, aile ve çevre baskısı dört bir yanınızı donatmış. Fakat sizde tık yok! Belki ortalıkta evlenecek adam kalmamış, belki aşka olan inancınız günden güne azalmış. Yoksa kariyer planları mı yaptınız? Ya da seçici davranacağım diye etrafınızda bir tane aday adayı bile bırakmadınız. Öyle ya da böyle kimine göre solup sarardınız, evde kalmış burçlar listesine isimlerinizi yazdırdınız. Kimine göreyse gerçekten de haklıydınız.

Hayatının Aşkını Bekleyen Burçlar!

Yine bir klişe! Peki yanlış bir düşünce mi? Kimseyi Tinder kullanmıyor veya o lansmandan şu partiye koşup koca aramıyor diye suçlayamayız değil mi? Bazı insanlar vardır; gerçekten sevebileceği, aşk denilen şeyi sonuna kadar hissedebileceği birini bekler. Bazen aylar yıllarca, bazen ikinci baharında, bazen de menopoza beş kala! Zamanını geçirmek için arayışa girmezler, uygulama uygulama gezip DM’den ona buna göz kırpmaya yeltenmezler. Teslimiyetçi Balıklar, duygusal Yengeçler ve tutkulu Akrepler, bu arkadaşlara gayet iyi örnekler.

İnce Eleyip Sık Dokuyan Burçlar!

Kaşı gözü kara olsun, işini gücünü aksatmasın, sorumluluklarının farkında yaşasın, isteklerimin dışına çıkmasın, altından Maserati’si, hesabından yüz bin doları eksik olmasın, ekleyeceğim şartlar için hazırda bir kontrat kenarda dursun. Tamam detaycısınız, ince eleyip sık dokuyanlardansınız da biraz abarttığınızı düşünmüyor musunuz? Dünya nüfusuna güvenip illaki karşıma istediğim gibi biri çıkar diye bekliyorsanız, üzgünüz fakat gerçekten yanılıyorsunuz. Mükemmelliyetçi Başaklar, prensipleri için yaşayan Oğlaklar gibi işin ayarını biraz kaçırıyorsunuz.

Bağlanmaktan Kaçanlar!

Gözünüzde büyüyor değil mi? Ya özgürlüğünüz kısıtlanırsa? Ya arkadaşlarınızda görüşmenize tantana yaparsa? Ya cep telefonunuza türlü türlü uygulama indirip attığınız her adımı takibe alırsa? Kafanızda kırk bin tane farklı soru, hepsinin ortak noktası ise sadece tek bir kişiye bağlanma korkusu. Bakın mesafeli Kovalara, aklına eseni yapan Yaylara, nasıl da bağlanmaktan kaçıyor, evde kalmış olmaktan resmen gurur duyuyor. Tercih meselesi tabii, herkesin haklı sebepleri var başta söylediğimiz gibi.

Gözü Doymak Bilmeyenler!

Yetmedi mi bunca yıldır kırdığınız cevizler? Telefon rehberiniz doldu, görüştüğünüz insanlar yüzünden. Artık yatağınıza aldığınız insanların isimlerini bile hatırlamıyor, yolda gördüğünüzde suratlarına boş boş bakıyorsunuz. Fakat yine de evlenmeye yanaşmıyor, hepsi orada dururken neden tek bir kişiyle olayım diye düşünüyorsunuz. Kararsız, kesin çizgilerden hoşlanmayan, değişken İkizler gibi çapkınlıkta sınır tanımıyorsunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir