Ev Yaşamına Pek Bir Düşkün Burçlar

Astroloji dünyasında bazı burçlar evlerini adeta bir mabet gibi görürler ve orada uzun zaman geçirmekten zevk alırlar. Ev onlar için sadece bir barınma alanı değil aynı zamanda çok sayıda aktivite gerçekleştirebilecekleri sosyal bir mecradır. Hassas burçlar sığınma içgüdüsüyle, titiz ve maddeci burçlar ise yaşam alanları olduğu için yuvalarına değer verirler. Zodyak’ta özellikle dört burç var ki onlar rahatlıkla evcimen olarak değerlendirebiliriz.

Yengeç

Astroloji dünyasında ev yaşamına en düşkün burçlar deyince akla ilk olarak Yengeçler gelir. İçe dönük oldukları için dışarıya çıkmak yerine evde zaman geçirmeyi tercih ederler. Tabii bu salonda bütün gün TV karşısında boş boş oturdukları anlamına gelmiyor. Aksine evle ilgili bol bol aktiviteler üretebilirler. Mesela sonbahar yaklaşırken aileleriyle sohbet eşliğinde konserve hazırlayabilirler. Arkadaşlarını ağırlamayı sevdikleri için mutfakta onlara saatlerce yemek pişirebilirler. Masayı güzelce donatıp mumlarla süslemek suretiyle şık ve güzel bir sofra sunarlar. Hamurlar, pastalar, pankekler eşliğinde çok güzel çay partileri verirler.

Başak

Hamarat ve çalışkan olan Başak burçları titiz oldukları için evlerinin hijyenine ve mükemmelliğine büyük önem verirler. Evleriyle duygusal değil maddeci bir bağ kurarlar. Kazancının ve varlığının değerini bildiği için, mülküne en iyi şekilde bakma eğilimindedirler. Yaşam alanları bakımlı ve tertemiz olmalıdır. Maddi imkanları el verdiği müddetçe tadilat, badana gibi işleri tamamlarlar. Kirli ve dağınık bir mekânda yaşayamaz, deterjan kokulu odalara bayılırlar. Bu kadar özen gösterdikleri yuvalarının tadını çıkarmak isterler, işten geldiklerinde genelde bir yere takılmak yerine eve geçmeyi tercih ederler.

Balık

Yaşam alanı insanın ruhunu en iyi dinlendirdiği yerdir. Ayrıca dışarının sıkıntılarından, tehlikelerinden arınma alanıdır. Zaman zaman yalnız kalmak isteyenler için ev ideal bir atmosfer oluşturur. Balıklar da bu gibi sebeplerden ötürü evde zaman geçirmeyi çok severler. Sanata olan ilgilerinden ötürü patlamış mısır eşliğinde film izler, TV karşısında koltukta uzanarak huzur bulabilirler. Özellikle kış aylarında kahve ve kurabiye eşliğinde kitap okumaya bayılırlar. Romantik Balıklar müzik dinleyerek de mutlu olacaklardır. Ayrıca sevdiklerini evlerinde ağırlayıp gitar dinletisi eşliğinde verilen küçük davetler, onların zevkine hitap eden bir aktivitedir.

Boğa

Kendini şımartmayı seven Boğalar, evde tembellik etmekten keyif alırlar. İzin günlerini evde geçirmek, bol bol uyumak ve dinlenmek onlara göredir. İçe dönük bir yönleri oldukları için bazen sosyal ortamlarda çok az zaman geçirip eve geçmeyi tercih ederler. Ağır hareket ettikleri için evle ilgili sorumluluklarını yavaş yürütürler. Maddi durumu iyi olanların evinde kendilerine yardımcı olacak biri bulunması mantıklıdır. Lükse ve mülklerine olan düşkünlükleri sebebiyle evlerine değer verir ve içini en iyi şekilde dekore etmeye çalışırlar. Ucuz, kalitesiz eşyalardan uzak durmayı tercih ederler. Sanatsal ve estetik anlayışları geliştiği için dekorasyon konusunda zevk sahibidirler. Kafalarındaki gibi bir iç tasarımı oluşturmakta zorlanmazlar.  “Evim evim, güzel evim” sözünü sık telaffuz edenlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir