Ev Dekorun ile Burcun Ne Kadar Uyumlu?

Bir dönemin modası Feng Shui’ye göre ev dekorasyonu yapmayı boş ver. O sen değilsin! Sen, evini düzenlerken yıldızların ve burcunun karakteristik özelliklerini dikkate al, düzenini ve seçimini ona göre yap. Göreceksin sana evinde aradığın huzuru burcunun özellikleri verecek. Hazırsan, tüm burçların evlerini dekore ederken dikkat etmesi gereken önerilerimize başlıyoruz.

Modern Salonları ile Koç Burcu

Koç burcu kadının salonu mutlaka işlevsel olmalı ve her eşya kullanabileceği şekilde yerleştirilmeli. Koç kadını seçimini yaparken satın aldığı her eşyanın onun güçlü görünümünü yansıtmasını ister. Genellikle sade ve modern tercihler yapar. Minimal görünümlü mobilyalar alır fakat asla minimalist döşemez evini. Sadece duvardaki tabloları bile evini minimal olmaktan çıkarır. Dekorasyona oldukça değer veren Koç kadınına ev hediyesi almak isterseniz kırmızı bir obje almanız yeterlidir.

Doğallık Tutkunu Boğa Burcu

Bir eve girdiğinizde o evin bir Boğa kadının evi olduğunu mobilyaların kalitesinden anlarsınız. Kaliteye oldukça önem veren Boğalar doğal malzemelerden yapılan  mobilyalara bayılır. Berjerlerinin, sehpalarının, masalarının genellikle dayanıklı olmasıyla meşhur olan ceviz ağacından tasarlanmış olmasını isterler. Sakin tonlarda bir evi olan Boğa kadınları dekorasyonlarının uyumlu ve estetik olmasına da dikkat eder. Toprak renkleri ağırlıkta olduğu bir seçim yapan Boğa kadınları modası çabuk geçen ürünlerden de uzak durur.

Ferah Salonları ile İkizler Burcu

Çeşitliği, değişkenliği en çok seven burç olan İkizler burcu kadınları kolaylıkla yerlerini değiştirecekleri mobilyalar tercih etmeye özen gösterirler. Genellikle pastel ve koyu tonlar ile mükemmel bir uyum yakalarlar. Ferahlığı seven İkizler kadını modern ve dikkat çekici mobilyalara bayılır. Duvarda çoğunlukla fotoğraflara yer veren entelektüel İkizler kadını bir fotoğraf makinasını umarsızca dekor olarak kullanabilir.

Sıcak ve Samimi Salonu ile Yengeç Burcu

Evcimen olması ve duygusal bağlarının yoğunluğu ile bilinen Yengeç burcu kadını ev dekorasyonunda sıcak ve samimi bir ortam yaratır. Çünkü evi onun en çok vakit geçirdiği alanıdır. Kendi ile kalmak istediğinde hemen evine koşar. O nedenle evinde konfor yaratırken her detayının da ona özel bir his vermesini ister. Ailesinden kalma abajur ya da eski bir aynayı ve kitapları dekor olarak kullanır. Genellikle kullanışlı ve rahattır Yengeç kadının evleri. Renkleri ise beyaz ve krem ağırlıklıdır.

İhtişamlı Salonları ile Aslan Burcu

Bir Aslan kadını dünyanın en pahalı salonunu almaz. Çünkü Aslanlar seçtikleri her şeyin ihtişamı ile olduğundan daha pahalı gözükeceğini bilir. Salonlarında koyu tonlar ile altın tonlarını layığı ile uydururlar. Çok fazla eşya kullanmazlar ama asla minimal bir evde de oturmazlar. Onlar seçtikleri her eşyanın yanındaki eşya ile ortaklığına dikkat ederler. Bir Aslan kadınının evinde hiçbir şey alelade seçilmemiştir. Her bir detay etrafındaki diğer bir dekoru mutlaka tamamlar. Aslan kadınının evine hediye almak isterseniz altın tonlarından vazgeçmeyin deriz.

Minimal Seçimleri ile Başak Burcu

Geometrik detaylara bayılan ve evinin her eşyasını seçerken buna özellikle dikkat eden bir ev sahibi ile karşılaşırsanız, bilin ki o bir Başak kadınıdır. Başak kadını minimalizmin adeta gönüllü bir elçisidir. Mükemmeliyetçilikleri en üst seviyede olan Başaklar belirgin çizgilerle evlerini döşerler. Huzur ve sakinlik evlerine yansır ve asla kalabalık görünmez eşyaları. Renk kartelasında ise toprak tonları, krem ve yeşil vardır.

Dengeli Dekorları ile Terazi Burcu

Denge denince Terazi burcu akla gelir. Hayatlarında hep denge ve ahenk arayan Terazi kadınları bu arayışlarını evlerine yansıtır ve salonlarında her bir detaydan iki tane alarak ve onları dengeli bir şekilde dekore ederek bu seçimlerini yaşamlarına yansıtırlar. Belli başlı bir renkleri yoktur ama seçtikleri renkler birbirleri ile mutlaka uyumlu olur. Bakır objelerden ve tablolardan hoşlanan Terazi kadınlarının evleri genellikle ferah ve aydınlık olur.

Yalın Mobilyaları ile Akrep Burcu

Gizemli olmasıyla bilinen Akrep kadını evinde gizemli değildir. Çünkü orası zaten çok az kimsenin ona ulaşabileceği bir alandır. Akrep burcu kadınları genel olarak evlerini yalın bir şekilde dekore ederler. İlk bakışta gözünüze çok sıradan gelebilir fakat dekorasyon ayrıntıda gizlidir. Şapka şeklinde bir avize, birbirinden değişik tabloları tercih eder ve çalışma masasını çiçek sehpası yapacak kadar kendine güvenir Akrep kadını evini döşerken. Karamsarlığını siyah beyaz tablolara ya da fotoğraflara bırakır evinin dekorunu açık renklerde yapar.

Farklı Tarzıyla Yay Burcu 

Özgürlüğüne düşkün, çok gezen Yay burcu kadınının evi her yerden getirdiği dekoratif ürünlerle doludur. Öyle ki, Yay kadınlarının eşyası çok az ama dekoratif eşyaları fazladır. Sıradanlıktan hoşlanmayan Yaylar ferah dizaynlardan hoşlanır. Modern ile eski tarzı birlikte yansıtmaktan hoşlanan Yaylar farklı kültürleri de aynı odada kolaylıkla barındırabilir. Günümüzün modern berjerleriyle 50 sene öncenin modası olan kürkü birlikte salon dekorunda kullanırlar ve bunu her zaman bir iç mimar dokunuşuymuş gibi gerçekleştirirler.

Klasik Düşkünlüğü ile Oğlak Burcu

Modern ama klasik bir salon görürseniz Oğlak burcu kadını ile tanıştınız demektir. Oğlak kadınları klasik mobilyalardan asla vazgeçmezler. Onlar için salonda mutlaka bir sehpa iki berjer, fiskos masası ve bir uzun koltuk olmalıdır. Evet bunlar günümüzün modern tasarımlarına geçebilir ama asla biri diğerinden eksik olmaz. Çünkü Oğlak kadını geleneksellikten asla vazgeçemez. Son dönemlerin modasını takip edip duvara binlerce tablo asmak yerine sadece bir tane tablo asarak geleneksek bir tarzı olduğunu ispatlar.

Entel Salon Seçimiyle Kova Burcu

Kova burcu denince akla hemen entelektüel seçimler geliyor. Genellikle ferah evleri tercih eden Kova kadınları evlerini sıra dışı ya da uyumsuz şekilde döşerler. El örmesi bir halı ile o halıya hiç uymayan bir koltuk tercih edebilirler. Bunu tercih ederken dekoru önemsemiyormuş gibi döşerler fakat detaylarla uyumu yakalarlar. Tıpkı sokak stilinde uğraşılmamış şıklık yaratır gibi ev dekorunda da uğraşılmamış bir stil tutturur Kova kadınları. Tek bir farkla: Bunu her zaman bilinçli yaparlar.

Romantik Salonu ile Balık Burcu

Romantik, duygusal, naif olan Balık burcu kadınlarının evleri, bu sıfatların hepsinin barındırdığı pastel tonları salonunda konumlandırır. Lila, açık mor, bebek mavisi, açık gri, uçuk pembe.. Tüm bu renkleri en şık şekilde bir salonda görüyorsanız bir Balık kadınının evindesiniz demektir. Evleri kalabalıktır ama renkler o kadar yumuşaktır ki o ev size karmaşık görünmez, aksine çok uyumlu görünür. Balık burcu kadını, uyumlu olduğu kadar rahat mobilyalar tercih eder. Böylece ona her gittiğinizde kendinizi evinizdeymiş gibi hissedersiniz.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.