Ev Dekorasyonunda Burçların Kullanması Gereken Renkler

Birçok insan evini dekore ederken baştan çok hevesli olduğu her şeyi kısa bir süre sonra beğenmiyor. Bunun nedeni çoğu zaman seçimini trendlere göre yapmak aslında. Örneğin sen Aslan burcu kadınısın ama minimallik ve İskandinav evlerinin sadeliğine sen de kapıldın. Üstelik ev gerçekten güzel de oldu. Fakat yine de kısa bir süre sonra seni mutsuz etmeye başlar çünkü o sen değilsin. Sen dikkat çekici ayrıntıları olan bir evde mutlu olursun. O ev Başak kadınının olmalı. Veyahut kırmızı ve siyahın büyülü dünyasını seçen Boğa kadını neredeyse ikinci aydan sonra gerilmeye başlar evde. Eh, o renklerle Akrep ve Koç burcu kadını mutlu olur çünkü.

İnsanın içine sinen bir evi bulması zaten oldukça zor. Hatta en önemli ikinci kuralı şans aslında. Birincisi elbette bütçe. Fakat hayallerindeki evi bulsan bile dekorasyonunu doğru şekilde yapmadığın sürece mutsuzluk kaçınılmaz. Hayatının en özel anlarını geçirdiğin evde huzurlu ve mutlu olmak istiyorsan ev dekorasyonunda burcunun özelliklerinden yararlanarak renk seçimi yapmalısın.  İşte bu nedenle biz de her burca uygun olan renkleri kısaca anlattık. İncele bakalım senin ev dekorundaki renklerle uyuşuyor mu? Hazırsan başlıyoruz…

Koç Burcu Kadını İçin Kırmızı

Cesur seçimlerin kadını Koç burcu güçlü yanını simgeleyen kırmızı rengi mutlaka ev dekorunda kullanmalı. Hatta kimsenin cesaret edemeyeceği koyulukta kullanırsan birçok insanın rahatsız etse de sen sakinliği bulursun o evde. Kırmızının canlı havasını eğer açık renklerle birleştirirsen çocuksu yanını ortaya çıkarırsın. Mavi tonlarındaki bir duvar ile kullanırsan evine gelen insanların da bu renkleri kullanmasına öncülük edeceğini bilmelisin. Diğer insanların aksine kırmızı senin hareketli ve güçlü yanını simgeliyor. O yüzden aldırma annenin bu ev çok karanlık olur demesine, göster içindeki ateşi.

Boğa Burcu Kadını İçin Zümrüt Yeşili ve Toprak Tonları

Uysal Boğa burcu kadını evinde zümrüt yeşili mutlaka kullanmalı. Bu renk senin doğa ile arandaki en kuvvetli bağ. Sadece bu rengi değil yeşilin tonlarını da deneyebilirsin. Hatta duvar renginde koyu yeşil oldukça hoş görünür. Bu kadar yeşil kullanamam dersen mutlaka doğaya olan aşkını çiçeklerle evine yansıt. Böylece koyu yeşili kullanmış olursun. Sakinliği de sevdiğin için yeşilin yanına toprak tonları eklemeni öneriyoruz. Ahşap mobilyalar, kahverengi ve krem rengi kırlentler ya da ceviz ağacından tasarlanmış bir kütüphane…

 İkizler Burcu Kadını İçin Turuncu

Zihni sürekli aktif olan İkizler burcu kadınının evinin de zihnine ayak uydurması gerekir. O yüzden ne olursa olsun turuncu rengi bir yere kondurmalısın. Bu rengin İkizler burcuna etkisi kesinlikle durağan her şeye karşı yansıttığı harekettir. Evin ne renk olursa olsun turuncu rengi odaya kattığında odanın havasını anında değişir. Tamamen bir odayı turuncu ile renklendirmektense perde, kırlent, vazo, mum, ayna gibi dekor olarak da kullanabilirsin. Ama yerinde duramayan İkizler burcu kadınıysan berjer rengi olarak da kullanabilirsin.

Yengeç Burcu Kadını İçin Gri ve Beyaz

Sezgileri güçlü Yengeç burcu kadını sanılanın aksine ev dekorunda pembe, mavi gibi pastel renklerden de kırmızı, siyah lacivert gibi koyu renklerden de uzak durmalı. Hayal gücün zaten fazlasıyla yüksek olduğu pastel tonları sende odaklanma sorunu yaratabilir. Koyu renklerde içe dönük kişiliğini karamsarlığa iteceği için nötr renklerde kalmalısın. O nedenle gri ve beyaz tonları senin için vazgeçilmez olmalı. Hatta duvarda koyu gri birçok insanı karamsarlığa sürüklerken sen daha verimli bir hale gelebilirsin. Beyaz ağırlıklı bir yatak odasında ise koyu gri nevresim takımı ile harika bir denge oluşturabilirsin.

Aslan Burcu Kadını İçin Altın Sarısı, Siyah ve Beyaz

Hayatının her alanına ihtişamı yerleştiren Aslan burcu kadını sana ev dekorunda altın sarısı, siyah ve beyazı kullanmanı öneriyoruz. Dilersen aynı anda da kullanabilirsin. Özellikle çatak bıçak takımlarında altın sarısı ya da siyahı kullanmak masanın ihtişamı arttırır. Fakat evinin şatafatlı değil ama görkemli görünmesini istersen sana önerimiz siyah konsol alman ve üzerine yerleştireceğin tüm aksesuarların altın rengi tonlarında olması. Altın rengi ayna da ev dekorunda mutlaka kullanman gereken ayrıntılardan.

Başak Burcu Kadını İçin Beyaz ve Sütlü Kahverengi

Başak burcu kadını sen fayda odaklı olduğun için evinde gereksiz olan hiçbir dekor yoktur. Mutlaka hepsinin ya bir işlevi ya da senin için önemi büyüktür. Çünkü sen İskandinav evlerin ruhunu çok seversin. Ayrıca detaycı ve düzen delisi olduğun için fazla aksesuar barındırmazsın. Ev dekorunda en çok kırlent vazo ve  tablo kullanmalısın. Renk kartelan ise beyaz ve sütlü kahverengi tonlarında olmalı.

Terazi Burcu Kadını İçin Kobalt Mavi ve Gri

Hayatının odak noktası ahenk ve dengeyi bir arada tutmaya özel gösteren Terazi burcu kadını en fazla ev dekorunda bunu başarabilir. Özellikle herkesten farklı ve zevkli çizgini evine de yansıtmak için sana kobalt mavi ile gri rengin yansıttığı uyumu öneriyoruz. İlk bakışta kobalt mavi çok güçlü bir renk görünse de sen denge yaratmayı bilirsin. Bu rengi tavanda, halıda, konsolda veya koltuğun üzerine dekor olarak bıraktığın koltuk battaniyesinde kullanmalısın. Gri rengi ise senin zarif ve zevkli zevkine bırakıyoruz.

 Akrep Burcu Kadını İçin Bordo

Tutkulu Akrep burcu kadını sana kesinlikle koyu bir renk önereceğiz. Fakat bu siyah yerine bordo olacak çünkü siyah zaten tüm dolabına hakim olan bir renk. Bordo ise daha derinliği olan bir renk olduğu için ev dekorunda seni daha iyi yansıtacaktır. Büyük bir etki yaratmak istersen duvar renginde ya da ebatları oldukça büyük bir halı da tercih edebilirsin. Daha küçük ama dikkat çekici bir alan yaratmak istersen de perdelerde, yatak odasında ya da koltuklarda kullanmalısın. Küçük etkiler için her daim kırlentler risksiz olur.

Yay Burcu Kadını İçin Yeşil, Sarı ve Mürdüm

Dobra ve enerjik kişiliğini evine en iyi yansıtacağın renkler iki koyu ve bir açık renk ile mümkün. Neden bahsettiğimizi anlamak istersen her ikisi de koyu olup da birlikte mükemmel duran –siyah ve kırmızı klişesinden bahsetmiyoruz- zümrüt yeşili ve mürdüm renginin uyumunu incelemelisin. Birçok insana fazlasıyla ağır geldiği için kıyafet olarak tercih etseler de ev dekorunda fazla abartı durabilir. Fakat sen abartmayı sevdiğin için sana bu renkler asla sorun yaratmaz. Yanına bir de sarının canlılığını eklediğin sonuç mükemmel olur. İşte o nedenle sana önerdiğimiz renkler bunlar. Fakat büyük parçalarda kullanmalısın. Küçük dekorlarda değil.

Oğlak Burcu Kadını İçin Kahverengi

Oğlak kadınının ev dekoru mutlaka tutarlı renklerden oluşmalı. Sana riskli renkler öneremeyiz, çünkü sen sınırların insanısın. Biraz da geleneksel olduğun için ahşabı ve onun rengi olan kahverengini pek sever ve huzurlu hissedersin onunla. Bu yüzden mümkün olduğunca özgürsün, kahverengini dekorunda dilediğince kullanabilirsin.

Kova Burcu Kadını İçin Menekşe Rengi

Yenilikçi Kova burcu kadını olarak sen dış görünüşünde her rengi aynı anda denesen bile evinde entelektüel duruş sergilemekten hoşlanıyorsun. Birçok kişiye göre menekşe rengi ve tonlarını Balık burcu kadını tercih etmeli. Fakat senin ev dekoru konusunda ne kadar aykırı olabileceğinin farkında değiller. Bazen bir tablo ile ya da abajur veya vazolarla rengi dozunda kullanır bazen de kocaman bir koltuk tercih ederek bildiğini okursun.

Balık Burcu Kadını İçin Pembe ve Mavi

Balık burcu kadını sen dışında neysen evinde de osun. Nasıl tarzında, makyajında sıklıkla pastel tonları ve özellikle mavi ve pembeyi tercih ediyorsan evinde de bu renklerden vazgeçemiyorsun. Çünkü senin şefkatli ve yaratıcı ruhunu tetikliyor bu iki renk. Sen de bu tonlar ile hayal gücünü daha da yükseltmeyi seviyorsun. Üstelik evine her gelenin de içi açılıyor.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir