“Ev Alma Komşu Al” Atasözünü Haklı Çıkaran 5 Burç!

Komşuluk, her kültürde önemlidir ama bizim kültürümüzün en önemli parçalarından biridir. Konuyla ilgili elini sallasan birçok atasözüne, deyime, kıssaya çarpar. O yüzden komşunu sadece evinin sağında, solunda, üstünde, altında ya da karşısında konumlanmış insanlar olarak değil de kendi yol arkadaşlarınmış gibi düşün. Kimi komşular, gerçekten akrabalarından ya da arkadaşlarından çok daha sevgi dolu ve ilgili olabiliyorlar. Kim mi bu komşular? Ne kadar da şanslısın! Tam da buna göre bir içeriğimiz var şu anda! Hangi burçtan iyi komşu olur, kimlerin yanına taşınırsan mutlu olursun, hepsini bu içeriğimizde bulabilirsin. Doğru evi seçmek için doğru komşuyu bulmana çok az kaldı!

“Yok Yok” Yengeç Burcu

Şansa kadere sıcacık bir Yengeç burcunun komşusu olmayı başardıysan eğer, senden şanslısı yok bu dünyada! Bir daha asla sırtın yere gelmez. Ne ararsan, neye ihtiyacın olursa bil ki Yengeç burcunun evinde kesinlikle vardır. Onun evi bir kiler hatta bir depo gibidir. Kıtlık çıksa, ömrünün sonuna kadar onu götürecek malzemesi vardır. Anaç bir Yengeç burcunun yakınlarında olursan asla yokluk çekmezsin!

“Buz Kırıcı” Aslan Burcu

Kimsenin kimseyi tanımadığını düşündüğün koskocaman bir siteye bile taşınsan, yanında bir Aslan burcu varsa sakın endişelenme, asla yalnız kalmazsın! Eğlenceli Aslan burcu kesin ortamın muhtarı olmuştur ve onun tanımadığı kimse yoktur. Seni de ortama ısındırmak için elinden geleni yapar. Kapı kapı dolaşması gerekse bile senin herkesle tanışıp kaynaşmanı sağlar. Sana hoş geldin demek için yakınındaki herkesi seferber etmekten geri durmaz!

“İnce Düşünceli” Terazi Burcu

Acaba komşularım çok ses yapar mı? Müzik dinlerlerken beni çileden çıkarırlar mı? İşten yorgun argın döndüğümde kavgalarını dinler miyim? Evlerinde bir sorun olursa Pazar sabahını ustaları dinleyerek geçirir miyim diye düşünme! Hemen bir Terazi burcuna komşu ol! Çok düşünceli ve ince bir komşu olan Terazi burcu insanı, seni ve çevresini rahatsız edecek hiçbir şey yapmaz. Kardeş kardeş yaşar gidersiniz!

“Tam Teçhizatlı” Başak Burcu

Mutfakta bir şeye ihtiyacın oldu ama markete gidecek zamanın yoksa umarız yakınlarında bir hamarat Başak burcu insanı yaşıyordur. Eğer yaşıyorsa, gerçekten çok şanslısın! Çünkü titiz Başak burcunun evinde neye ihtiyacın varsa fazlasıyla vardır, yoksa da senin ihtiyacın olan şeyi bulmana içtenlikle yardım eder. Ayrıca evinde yapılacak ufak tefek tamirat işleri varsa, onları da hemen kendi elleriyle yapmaya koyulur.

“Yardımsever” Balık Burcu

Başkalarını ve yaşadığı toplumu da en az kendisi kadar (hatta kendisinden daha fazla) düşünen Balık burcu da bir diğer iyi komşuya örnektir. Balık burcu sana yardımcı olabileceği bir konu varsa asla yardımını esirgemez, hiçbir şekilde gocunmadan hemen yardımına koşar.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir