Espri Yeteneği Tavan Yapmış Burçlar Daha Erken Ölüyor

Kadınlar espri yeteneği gelişmiş, kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır. Karizmatik, cool, soğuk beylerden hoşlananlar da var tabii ama şu an konumuz onlar değil. Zaten kim bir buz dağıyla bir ömür geçirmek ister, orası da ayrı konu. Aslında üstünde durulması gereken bir konu! Ara not olarak düşebilirsiniz: Biriyle beraber olmaya karar vermeden önce, acaba o insanla yıllar yılı sıkılmadan aynı hayatı paylaşabilir misiniz? Konuya dönersek, esprili erkekler ömrünüze ömür katabilir, kendileri ise ölümün kıyısından dönebilir. Nasıl mı? Buyurun, araştırmaya bir göz atalım.

Uluslararası Kardiyoloji Dergisi ve Avustralya Katolik Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre ne kadar komikseniz, o kadar ölüm tehlikesi içindesiniz. Şöyle ki araştırmada drama ve komedi aktörleri olarak iki farklı grup incelenmiş. Stand up yapan komedi oyuncularının diğer gruba göre iki kat daha fazla ölüm riski taşıdığı gözlenmiş. Garip olan durum ise aktörlerin espri yeteneği ne kadar gelişmişse, tehlikenin de aynı orantıda artması. Yani 100 aktörün olduğu bir liste düşünürsek, ilk ve son sıradaki insanlar arasında yaklaşık yüzde 70’lik bir fark var. Bu da ilk sırada olan aktörün yüzde 70 daha fazla ölüm riski taşıdığı anlamına geliyor. Kulağa garip geliyor değil mi?

Diğer bir noktaysa komedi aktörlerinin çoğunun yalnız yaşadığı ve sık sık seyahat ettikleri bilgisi. Depresyona yatkınları da yeni öğrendiğimiz bir şey değil tabii. Peki hangi burçların espri yeteneği tavan yapmış, hangi burçlar erken ölüm riskine yakalanmış? İkizler erkeğini bilirsiniz, hızlı düşünen zihinleriyle ağızları hayli bir laf yapar, e genelde esprileri de eksik olmaz. Kovalar ise daha soğuk fakat akılcı bir anlayışa sahip. Nokta atışı yapar, karşısındaki insanın kolaylıkla kalbini çalar. Tabii sizleri ölüm psikolojisine sokmak gibi bir niyetimiz yok, muhabbet olsun, aklınızda bulunsun.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.