Eski Sevgilisinin Arkasından Atarlı Giderli Sözler Paylaşan Burçlar!

Sevgilinizle tartıştınız, belki işi biraz daha ileriye taşıyıp ayrılma kararı aldınız. Fakat kolay mı öyle hemen ceketi alıp çıkmak? Cool cool davranıp arkanıza bile bakmadan yola koyulmak? Daha bunun atarlı Whatsapp mesajları var, giderli sosyal medya paylaşımları var, uzun yol şoförlerine taş çıkartacak kamyon arkası yazıları var, kıskandırma çalışmaları var. Var da var! Acele etmeyin yani. Ayrılığın evrelerinin tadını çıkarın, birkaç tabak çanak kırın, biraz gözyaşı akıtın, Demet Akalın dinleyip sabahlara kadar dağıtın, içip içip bütün eski sevgililerinize mesaj atın, kirli çamaşırlarınızı bir bir ortalığa saçın!

Duygularını dizginlemeyen, tepkisini anında savunmaya geçerek veren Yengeçleri feyz alın. Ağzında bakla ıslanmayan İkizler gibi en yakın arkadaşlarınızla dedikodunun dibine vurun. Karanlığın elçisi Akrepler gibi planlarınızı şimdiden cebinize koyun. Ya da dobralığıyla bilinen, patavatsız da sayılabilen Yaylar gibi içinizi boşaltmanızı sağlayacak cümlelere başvurun. Cool olacaksınız da ne olacak yani? Öyle değil mi? Koyuverin gitsin, içinizden geldiği gibi hareket edin fakat uzmanların yaptığı şu araştırmayı da bir köşeye not edin.

Kanadalı araştırmacılar, internette ve sosyal paylaşım sitelerinde anlamlı oldukları fikriyle paylaşılan sözlerden etkilenmek ya da sempati duymak ile düşük zeka seviyesi arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koydu. Araştırmaya katılan 300 denek, önce Kanada Waterloo Üniversitesi doktora öğrencileri tarafından seçilen kamyon arkası sözleri puanlayarak değerlendirmiş, daha sonra da beceri ve karakter testlerine tabi tutulmuşlar. Testlerin sonucunda verilen sahte sözleri tespit edemeyerek yüksek puanlayan katılımcıların zeka seviyeleri düşük, derin düşünme kapasitelerinin kısıtlı olduğu açıklanmış.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir