Eski Sevgilisi Yeni Sevgili Yapınca Burçlar!

Herkesin geçmişinde unutamadığı bir eski sevgilisi var. Kimileri bir zaman sonra her şeyi kalbine gömüp, yoluna bakar. Kimileri ise yolları ayrılmamış gibi onunla yatar, onunla kalkar. Stalk seanslarında bir de fark eder ki düne kadar yana yakılan aşkını itiraf eden kişinin hayatında artık yeni birisi var. O saatten sonra sinirden şalterleri de atar, kabuk tutmuş yaraları yeniden de kanar. Sonuçta her burcun kendine has bir tepkisi var. Duygusal ilişkilerdeki tavrını belirleyen Venüs burcunu öğrenmek istersen de Moyra uygulamasına göz atmanda fayda var.

Öfkesi Dağları Titreten Koç

İşin aslı Koçlar her daim önüne bakması ile tanınan burçlardan biri. “Ayrılalım” dediyse artık dönüşü yoktur geri. Çok geçmeden de bulur zaten yeni birini. Eski sevgilisinin yeni birisini bulması ise onun gözünde cinnet geçirme sebebi. “Nasıl ya…” diye öfkeyle solurken bulabilir kendini. Gerçekten eskisi Koçun bıraktığı boşluğunu nasıl bu kadar kolay doldurabildi?

Gözlerinden Ateş Fışkıran Boğa  

Boğaların gözünde aşk, şimdilerde ele ayağa düşse de öyle çocuk oyuncağı değil. Kısa süreli zevkleri ya da insanların egolarını tatmin aracı ise hiç değil. Öyle ki bir kez sevdi mi, aşkıyla mezara kadar gidebilir. Ayrılıklarının ardından bile her zaman eski sevgilisinin ona geri döneceğine inanabilir. Sabırlı yanı da beklemeye müsaittir. Gel gör ki eskisinin yeni bir ilişkiye başladığı haberi, bir anda hoplatabilir sinirlerini. Sessiz görünse de gözlerindeki alevlerden bellidir öfkesi. Aklında ise tek bir soru; “Bunu bana nasıl yapabildi?”

Kendini Sorgulamaya Başlayan İkizler

Ayrılık konuşmaları neredeyse İkizlerin uzmanlık alanı. Sebebi ise gelgitlerle dolu aşk hayatında artık bu tip sahnelerde ustalaşması. Karşı taraf ayrılmak istediğini dillendirse de fark etmez, nasılsa açıktır daima kalbinin kapısı. Kısa süre sonra da kaynamaya başlar dedikodu kazanı. Dengesini sarsabilecek bir şey varsa o da eski sevgilisinin hemen yeni biriyle görüşmeye başlaması. Bir anda kendini sorgulamaya başlar; “Acaba ayrılık kararı yanlış mıydı?”

Kabuk Tutan Yaraları Yeniden Açılan Yengeç

Yengeçlerin aşk hayatlarında ne denli fedakar kimseler oldukları sır değil. Aşkı için her şeyi göze almışken, ayrılık haberi ile derinden sarsılabilir. Çoğu zaman da kalbinde açılan yaraları sarması pek kolay değildir. İki yabancıyı oynadıkları ayrılık safhasında karşısındakinin yeni sevgilisiyle karşısına çıkması ise onu tepkisiz bırakabilir. Diline birçok kelime gelse de artık kifayetsizdir. Bir de bakar kabuk tutan yaraları, ilk günkü gibidir.

Gururuyla Hesaplaşan Aslan

Aslanların her türlü ilişkide tek takıntısı, son noktayı daima kendisinin koyması. Aşk hayatlarındaki tavırları da aynı. Taraflar kendilerine biçilen rolün farkında olmalı, ayrılık kararı onun ağzından çıkmalı. Eski sevgilisinin yeni birlikteliğine şahit olduğunda ise üzerinden bir türlü atamaz o şaşkınlığı. Devlerin aşkı gibi bir ilişkiden sonra bu eskisine hiç yakıştı mı? Bir Aslana bu yapılır mı? Yüreklerini dağlayan o acı, aslında gururlarının büyük bir darbe alması.

Hedef Tahtasına Eski Sevgilisinin Yeni Sevgilisini Koyan Başak

Başaklar, aşkta geri vites yapmayan burçlardan biri. Bitirelim dediyse, vardır mantıklı bir sebebi. Ayrılığın üzerinden ne kadar geçerse geçsin, bir kez olsun “Acaba?” deyip bakmaz geri. Eski sevgilisinin yeni biriyle birlikte görmekse üzmekten çok gerebilir sinirlerini. Hıncını ise hedef tahtasına eski sevgilisinin yenisini koyarak alır tabii ki. Kusurlarını tek bakışta tespit edip rahatlatabilir içini. Gerçekten Başaktan ayrılıp, bula bula bunu mu bulabildi?

Hayatındaki Kararları Sorgulayan Terazi

Romantik ve ince düşünceli kimseler olarak tanıdığımız Teraziler, ayrılıklarda en çok yara alan burçlardan biri. Duygularıyla hareket etmeye meyilli birinden söz ediyorsak hele, aşk dolu hayallerinin yıkılmasını nasıl doğal karşılayabilir ki? Eski sevgilisinin yeni ilişkisini duyduğunda da ne hissedeceğini şaşırabilir. Kırgınlık, üzüntü, eski sevgilisi adına mutlu olmak gibi… Duygu karmaşası içerisinde baş gösterebilir hayatını ve seçimlerini sorgulama eğilimi.

İntikam Planı İçin Düğmeye Basan Akrep

Akreplerin duygu denizi öylesine yoğun ki, bir kere aşık olduktan sonra gözü görmez kimseyi. Dikkat edilmesi gereken bir nokta varsa o da aşkı ve nefreti arasındaki ince çizgi. Tek bir yanlışa bakar, anında kesiverir ayrılık biletini. Yetinmez, karşısındakini pişman etmek için ardına koymaz elinden geleni. Eski sevgilisinin mutluluğunu görmekse canlandırabilir içindeki intikam ateşini. Çok geçmeden de zaten pişman eder ikisini.

Her Şeyi Arkasında Bırakan Yay

Yayların nazarında her şey gelip geçici. Aşkmış, meşkmiş ne fark eder ki? Önemli olan insanın yaşadığı andan zevk alması, öyle değil mi? Ayrıldıktan sonra karalar bağlasan da öfkeden deliye dönsen de zaten ne değişir ki. Herkes bir şekilde yeni düzene adapte olmayı bilmeli. Eski sevgilisinin yeni bir ilişkisi olması da gayet doğal sonuçta, kendisini de başka bir gelecek bekliyor değil ki. Onların nazarında geçmişe bir set çekip, başka sulara yelken açmak olası krizlerin önüne geçmek için yeterli.

Geçmişe Teslim Olmayan Oğlak

Oğlakları hayatta başarılı kılan özellikleri, her olaya gerçekçi bir gözle bakabilmeleri. Olmayacak duaya amin deyip, günün sonunda üzülmenin kime ne faydası olabilir ki? Kişi yeni bir yola çıkarken başına gelecekleri az buçuk kestirmeli. Aşık olduğunda yolun sonunu da görebilmesi gibi. Ayrılık anı gelip çattığında alır bakış açısının meyvesini. Eski sevgilisi yeni birini bulmuş ne gam, karşısındakinin kendisini duygusal anlamda alaşağı etmesine izin verecek değil ya. O tipik bir kazanan sonuçta.

Haklılığını Onaylayan Kova

Hayatına kolay kolay kimseyi almayan Kovalar, çekip gitmek isteyene anında el sallar. Aşk hayatında da benzer bir tavrı var. Ayrılık anı gelip çattığında tüm köprüleri atar, bir an önce kendi yoluna bakar. Eski sevgilisinin yeni birlikteliği haberi de bir kulağından girer, öteki kulağından çıkar. Bir ihtimal ilişkisinin geçmişine bir göz atar, yapılan hataları tekrar hatırlayıp ayrılık kararının doğruluğunu onaylar.

Kalbinde Bir Sızı Hisseden Balık

Balıklar için sevmek de sevilmek de öyle değerli şeyler ki… Ne yaşanırsa yaşansın, kalbinden öyle kolayca söküp atamaz kimseyi. Hayal kırıklığıyla noktalanan bir aşkın ardından bile kolay kolay kesmez ümidini. Eski sevgilisinin aşkı başkasında bulması ise pek tabii her şeyin artık tamamen bittiğinin nişanesi. Böylesi bir tablo karşısında kalp kırıklığını nasıl tamir edebilir ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.