Eski Sevgilinin Burcunu Söyle, Tekrar Neden Barışmaman Gerektiğini Söyleyelim!

Eski sevgililer eski olmalarına rağmen her zaman bir şekilde aklımızın bir bölümünü işgal etmeyi başarır. Şimdiki ilişkimizden memnun değilizdir, onu unutamamışızdır, aniden hiçbir şey söylemeden sizi terk edip gitmiştir, bir sürü sebep yüzünden kendisini unutamamışızdır. Ama şimdi karşınızda ve sizden bir şans daha istiyor. Sizin ilişkinizin neden bittiğini unutmanız ihtimaline karşı biz geçmişte yaşadıklarınızdan bir buket sunarak, neden kendisiyle barışmamamız gerektiğini paylaştık, yine de siz bilirsiniz tabii.

Koç

İlk olarak kendine onunla neden olmadığını ve niye bittiğini hatırlatman gerek. İlişkiniz söz konusu olunca hep kendi ihtiyaçlarını ön plana koydu, senin ihtiyaçlarının ya da ne istediğin hep daha önemsiz oldu. Aslında seni gerçek anlamda hiç önemsemedi. Kendisine yetişip yetişmediğine bakmaksızın hep kendi yoluna gitti ve umarsızca senin de ona ayak uydurman gerektiğini düşündü. İnan bize sen daha iyisini hak ediyorsun.

Boğa

Sana göre çok inatçıydı. Bir fikre inandıysa onun geri döndürmen neredeyse imkansızdı, bu yüzden çoğunlukla aynı fikirde olamazdınız zaten. Şu an belki değişmiştir ya da bir şans daha verirsem ilişkimiz için değişecektir diye düşünüyor olabilirsin ama o hiçbir zaman sana davranış şeklini ya da gittiği yolu değiştirmeyecek çünkü senin de çok iyi bildiğin gibi değişim en sevdiği şey değil. Ona dönmen hata olur, geçmişte yaşadıklarını tekrar yaşamak istemezsin.

İkizler

Biliyoruz onla geçirdiğin eğlenceli anları, o hareketli hallerini çok özlüyorsun. Ama ona geri dönmek gerçekten büyük bir hata olabilir. Senden ve ilişkinizden sıkılıp, yorulmaya başladığında ayrılmak istediğini unutma. Şimdi etrafında dönüyor, seni geri kazanmak istiyor. Ama ne olacak biliyor musun? Heyecanı geçince senden bir kez daha sıkılacak, ilişkinin sorumluluğunu almak istemeyecek ve aynı hikâye tekrar yaşanacak. Bizden söylemesi.

Yengeç

Senin için ona geri dönmemek gerçekten zor çok çünkü onla beraberken geçirdiğin zamanlar ve yaşadıklarınız öyle özel, öyle anlamlıydı ki. Bir sevgili olarak sana olan sevgisini hiç sakınmadı ve hep en iyi arkadaşın oldu. Seni sevgi ve şefkatle sarmalayıp en güzel zamanlarını yaşattı. Ama kötü zamanlarınız da az değildi. Ne kadar duygusal ve alıngan olduğunu hatırla. Sürekli ama sürekli kendini savunmak ve onu ikna etmeye çalışmak ister misin?

Aslan

Her zaman sadece kendini düşünüyordu. Sanki üzerinde hep bir sahne ışığı varmış gibi büyük oynuyordu. Neredeyse kendini senin üstünde biri olarak görüyordu. Ona göre kelimenin tam anlamıyla eşit olmadınız hiçbir zaman. Kendi sevinci, kendi üzüntüsü derken sen hep oturup dinleyen, alkışlayan, destek olması gereken kişi oluyordum. Ne yazık ki egosu ikiniz için bile çok büyüktü. İşte ilişkiniz bu yüzden bitmişti, unutma bunu.

Başak

Bir an için acaba mı diye düşünüp Başak sevgiline geri düşünmeyi aklından silip atmalısın. Tabii her daim yargılanma ve eleştirilme hissini özlediysen o başka. Senin de yakından şahit olduğun gibi kendisi inanılmaz derecede yüksek standartlara ve beklentilere sahipti. Ne yazık ki eğer tekrardan bir araya gelirseniz sana kollarını açıp, tamam bir daha böyle davranmayacağım demeyecek aksine kendi ayağınla gittiğin için çok daha fazla eleştiriye tabi tutacak. Senin istediğin iki tarafında zaman zaman hata yapabildiği, kendi olduğu için eleştirilmediği bir ilişki, bunu aklından çıkarma.

Terazi

Evet çok neşeliydi, çok sevimliydi, en tatlısı oydu. Teraziyle ilişkide olmanın en iyi yanlarından biri, hiçbir zaman romantizm eksikliği hissetmemen olabilirdi, bir şekilde seni şaşırtır, aklını başından alırdı. Ama şunu da hatırlamalısın ki kendisi karar verme konusunda seni biraz fazla yordu. Konu sadece nerede yiyeceğiniz, hangi filme gideceğiniz olsa iyi ama sana olan duygularından da hep şüpheliydi. Aslında eski sevgilin olduğu için bu kadar çekici geliyor gözüne. Sadece ilgi çekmek istiyor ama sana daha iyi davranmak gibi bir niyeti yok.

Akrep

Hep onu sarıp sarmalayan gizemli hallerine çekildin. Şimdi onunla tekrar beraber olmak istemeni sağlayan şey de bu. Ama dayanmalısın. Onunla bir ilişki yaşadın ve ne kadar uzak, duygusal olarak güvensiz ve kapalı olduğunu kendi gözlerinle gördün. Ayrıca kaç gece kıskançlık krizlerine girip ortalığı birbirine kattığını da hatırlamalısın.

Yay

Söz konusu o olunca hep şaşıracak bir şey, komik bir şey yaşadınız. Onla geçen zaman hep dolu doluydu. Bu sefer işlerin farklı ilerleyeceğini ve sana gerçekten bağlanacağını sanıyorsun. Ama fena yanılıyorsun. Bunu söylemek bizi de üzüyor ama sadece peşinden koşacağı yeni bir heyecan buluncaya kadar seninle takılmak istiyor, o kadar. Eski günlerin renkliliğine aldanıp oyununa gelmemelisin.

Oğlak

Her şeyin en doğrusunu o bilirdi. En yüksek standartlar ve zevkler sadece ona aitti. Bazen seni küçümsediğini bile bile hissettirirdi. Ve ona yeniden şans verirsen olay geçmiştekinden çok da farklı olmayacak. O bu şekilde davranmaktan ve yaşamaktan gayet memnun, değişeceğini ve bambaşka birine dönüşeceğini düşünüyorsan, çok fena yanılıyorsun.

Kova

O bir Kova ve bir Kova yalnızlığı çok sever bunu sen bizden daha iyi biliyorsun. Onunla muhabbet etmeyi ve onun diğerlerine benzemediğini düşünüyorsun. Tamam haklısın, kendisi özgün biri ama bir ilişkide sadece orijinallikle yürümüyor, duygusal olarak ne kadar uzak olduğunu hatırla. Yalnız hissettiği için seninle iletişime geçmek istiyor. Ama seni özlediği için sana karşı kibar ve sevgi dolu olmasını bekleme. O sadece boşluğu dolduracak birini arıyor.

Balık

İnsanüstü beklentiler Balıkla bir ilişkide olmayı en iyi anlatan şeylerden biri olabilir. Eğer onunla tekrar bir araya gelmeyi düşünüyorsan vazgeçmeni öneririz çünkü yine senden ona veremeyeceğin kadar çok şey isteyecek. Kendi hayalleri ve fantezi dünyasında yaşamayı çok sevdiği için ikiniz aynı anda mutlu olamadınız bir türlü. Evet biz de seviyoruz Balık insanını ama sevdiği kişiye alan bırakmaksızın fazla bağlanması seni az yormadı zamanında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.