Eski Sevgilin Neden Loser?

Aslında çoktan unuttuğun, kalabalıklar içinde, adının geçtiği her an, mutluluğuna şöyle bir bakıp kendinle gurur duyduğun, manası sıfatında saklı eski sevgilin nasıl ezikti, bir de yıldız haritasından dinle! O en popüler acılı postları paylaşsın, olur olmadık yerde arabesk şarkıları dinleyip ağlasın varsın! Biz burçlarına göre eski sevgililer neden loser şöyle bir göz atalım.

Koç

Sevmek yerine rekabet ettiği için olabilir mi? Kendine muazzam güvendi ama ne oldum değil ne olacağım demeli bu zamanda. Bak dün vardı, bugün yok oldu! Beklentilerine kulak asmadı, ne istediyse geçiştirdi, iyi mi oldu, arasın da bulsun şimdi senin gibisini? Koca bir çocuk gibi davrandı, hep seni suçladı, tüm sinirlerini senden çıkardı, hep en haklı oldu, ama geride kaldı! Senin sabrını, yatıştırıcı gücünü anlamadı, uyumsuzluk denizlerine açıldı! Demek ki yüzmede o kadar iyi değilmiş!

Boğa

Hiç kaybetmeyecekmiş gibi yaşadı, tüm haykırışlarına rağmen ne kadar boğulduğunu göremedi. Oysa biraz cam açsaydı, keyfinin kahyasına danışmadan sırf sen istiyorsun diye bir gezintiye çıkarsaydı, ama yok, o çok kıymetli kanepesinden nasıl kalksın! İlişkinin başlarında ne yaptıysa yaptı, kenara koydu, bir daha ne bir jest ne bir incelik. Kendini yenilemek bir yana, seni de tutsak etmek istedi! Bir de küçük hesaplar peşinde olması, çatlatan inadı yok mu, ilişkinin ipini çekti. Şimdi hatıralarınla yaşasın!

İkizler

Gönül benim değil mi nerde akşam orda sabah dedi, her çiçekten bal alırım sandı ama faka bastı, tarihin tozlu sayfalarında fink atsın şimdi, umurunda mı? Aldatmanın bu kadar legalleştiğini de onda gördün! Sürekli değişen ruh hali, bir soğuk bir sıcak, bir ilgili bir umursamaz, senin de dengeni bozdu! Peki ya yorulmak bilmez çenesi, bitmek bilmez konuşmaları, unut gitsin, kendi kaybetti!

Yengeç

Gözyaşı sellerinde boğuldun, hüznü içini kıydı, gerçek bir sebebi bari olsa da yanında olsan, hep kuru gürültü. Böyle el ayak birbirine karıştıran, iç kıyan, ömür törpüsü aşk mı olur? Sevgili dediğin hayatı bayram eder, seninki cenaze evine çevirdi. Rüzgârdan nem kapan, her şeye bozulan, olmadık yerlerde alınan halleri yok mu, seni çileden çıkarttı. Güneşi gördün be! Mutluluk diye bir şey varmış, kahırsız da yaşanıyormuş, oh be dünya varmış dedin! Hiç fena etmedin! Ne akşam yemekleri, ne pazar kahvaltıları, koca bir sülalenin içinde kayboldun gittin. Şimdi yaşamak zamandı!

Aslan

Övmediğin, pohpohlamadığın nesi kalmıştı ki? Geç uyandın ama bitti, artık onun egosunu sekiz öğün beslemek, ilgi stoklarına yenilerini eklemek, saçma sapan hediyelerle kredi kartı borçlarını kabartmak zorunda değilsin. Sadece kendini seven, seni dahi kendini daha çok sevmek için kullanan adamdan ne hayır gelir! Süs eşyası mısın sen, pullara bezenip, lükslere sarınıp gönüller hoş edesin? O egosunun sınırlarını zorlayacak başka ilişkiler buladursun, sen iyi bile dayandın, herkes yoluna baksın!

Başak

Her şeye bir kulp taktı, ağzınla pelikan tuttun, olmadı! Yaranamadın. Hele şu teftiş memuru gibi her şeye takıntılı halleri yok mu, neden sekizinci kez toz almamışsın da neden ayakkabıların yamuk duruyormuş. Beğenmezsen beğenme dedin de ne iyi ettin! Bir o mu mükemmel, hayır ne oluyor mükemmel oluna? Beğenmiyorsan kapı, ben yokum artık dedin! Valla iyi ettin!

Terazi  

Göbeğimiz bir mi kesildi, yalnız kalma feryatlarına bir kere kulak vermedi! Yapışık ikiz gibi sen nereye o oraya, bir bırak, bir birey ol, yok! E madem senle olmuyor ben de sensiz olurum dedin, bingo! Doğru olanı yaptın. Ona göre herkes haklı, bir sen değilsin. Sanki moda otoritesi, her şeye bir eleştiri, cesur olup ne istediğini açıkça söyleseydi olur muydu? Yok yine olmazdı, bu kararsızlıkla seni de kaybetmeden ayrıldığın ne iyi oldu!

Akrep

Valla ucuz atlattın. Hafiye mi sevgili mi belli değil, olmadık yerlerde karşına çıkan korkutucu halleri yok mu, insanın aklını alıyor! Gereksiz kıskançlıkları yeter dedirtti, illallah ettirdi. Bir şeyi de unutsa, nasıl kinci! Hallettik deyip güya çöpe attırdığı ne kadar kokuşuk hikâye varsa hepsi en ufak bir tartışmada tokat gibi yüzünde. Belli ki ömür boyu bu böyle gidecekti. Ayrılmakla en doğrusunu yaptın da adresini, numarası da mı değiştirsen?

Yay

Bir ilişkin olduğuna emin miydin? Böyle umursamaz, halden anlamaz, yanında olmaz adamla ilişki mi olur. Olmazdı, olamadı da zaten. Eğlenceden eğlenceye gezdi, derdin oldu yüzüne bakmadı, bir gün oturup ilişkinle ilgili tek laf etmedi! E sevgilin mi vardı da ayrıldın? Olmasa da farkeden bir şey olmazdı, olmadığı iyi oldu!

Oğlak

Böyle duygusuzu arasan bulamazdın, buldun diyelim, onca karışık ajandanın içine kendini sokman mucize! İlişki mi yaşadın, dönem projesine konu mu oldun belli değil. Bilgisayarı hep yanında, sen ister yakın ol ister uzakta. Kariyeriyle mutluluklar dilediğin ne iyi oldu! Adam takım elbiseyle doğmuş sanırsın, kampa gidelim yok, akşam bir yemek yiyelim olmaz, tatile çıkalım mümkün değil, işten güçten kafasını kaldırıp yanına yanaşmadı.

Kova

O ne garip bir adamdı öyle, hangi galaksinin insanıydı acaba? Sesli ansiklopedi gibiydi, tamam en çok sen biliyorsun da bana anakartın nasıl çalıştığını neden anlatıyorsun? Banane! Dediğin günler geride kaldı. Gereksiz bilgiler yumağı oldun, kafan çatladı, garipliklerini dimağın almadı, ama korkma bitti. Normal insanlarla, gündelik hayatın hayırlı olsun! Ama uzay gemisine atıp seni sekiz gözlü dört ayaklı yaratıkların arasına götürecek diye korkmadım dersen inanmayız. Geçti! Güvendesin! Bir de neymiş arkadaş kalacakmışız, biz neydik ki zaten, neysek o da olmayalım dedin, lafı gediğine oturttun.

Balık

Yaralı kalp ile olan fantastik ilişkinin sonuna geldin! Depresyona yatkınlığıyla ömrünü itinayla törpüledi, her şeyden dram çıkardı, dert anası oldun be kolay mı? Neyse ki bitti de kara bulutlar dağıldı. Bu kadar sorumsuz birini hayatına dert ettin. Senin derdin sana yeter, bu neymiş? Çocuk gibi sürekli arkasını mı toplayacaksın. Azıcık ayakların yere bassın, bazen bizim gezegenimize iniş yap, yok! Hep kopuk uçurtma. Geçmiş olsun bunu da atlattın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.