Eski Aşkı Evlenince Bihter Ziyagil’e Bağlayan Burçlar

“Aşk-ı Memnu” televizyon dünyasının en çok izlenen dizilerinden biri olmuştu. Üzerinden seneler geçmesine rağmen hala büyük bir hevesle izlenir. Yasak aşkın çarpıcı bir biçimde ele alındığı dizide, duygusal sahneler etkileyiciliğiyle öne çıkar. Hele ki Bihter’in sevdiği adam evleneceği için çektiği ıstırap yürekleri dağlar. Hastalıklı bir ruh haline bürünerek haykırdığı “Anne nasıl dayanıcam!” repliği seyircide empati yaratır. Burçlar dünyası için bu kalp ağrısı çok tanıdıktır. Romantik ve hassas burçlar, bu tarz aşk çıkmazlarını sık sık deneyimler. Eski aşkları evlenince tıpkı Bihter Ziyagil gibi çaresizce çırpınırlar.

Kıskanç Boğalar

İlişkilerinde ellerinden geldiğince mükemmel bir sevgili olur Boğalar. Aşkları için ne şefkati ne sadakati esirgerler. Sahiplenici ve sırtınızı dayayabileceğiniz bir sevgili olarak güven verirler. Alışkanlıkları gibi ilişkilerinden de vazgeçmezler. Gel gör ki karşı taraf birlikteliklerini sonlandırabilir. Boğalarsa inatçılıklarını aşkta da gösterir, yeni adaylarla yakınlaşamazlar. Eski sevgililerinin başka biriyle evleneceği haberi onlarda tarifsiz bir yara açar. Vefasızlığın hezimeti, kıskançlığın dayanılmaz ağırlığıyla ezilip bükülürler. Bihter’in Nihal’e duyduğu öfkeye benzer hisler gelişir içlerinde. Kendilerine ait olanın çalınması gibi hazmedemezler durumu. O aşk hiçbir zaman tam anlamıyla terk etmez ruhlarını.

Geçmişi Silemeyen Yengeçler

Yaşadığı her ilişki ayrı bir hatıra barındırır Yengeçlerde. Bu vesileyle ayrılmış bile olsalar flörtleri, fotoğraf kareleri gibi yüreklerinin bir yerini işgal eder. Platonik aşkları veya unutamadıkları sevgililerinin evlilik haberi, onları tam anlamıyla yıkar. Bihter gibi annelerinin omzunda hıçkırarak ağlamaları içten bile değildir. En ufak bir teselliye bile muhtaç hissederler. Anaç ruhları çocuk olur küçülür bir anda. Maziye olan takıntılarıyla mutlu günlerini anmaya çalışır, önceden gidilen mekanlarda sevgilinin hayaletini ararlar. Geçen zaman acılarını hafifletir ama unutturmaz, geçmişle olan muhasebeleri hiçbir zaman bitmez.

Kırılgan Balıklar

Fedakarlık deyince ömrünü bile harcamaya hazır olan Balıklar, son derece verici bir sevgilidir. Flörtlerinden ilgiyi esirgemez, masal tadında bir ilişki yaşatırlar onlara. Fakat nedense aynı fedakarlığı göstermez karşı taraf. Aldıkça daha fazlasını isterler Balıklardan. Bir de bu melek kalpli burçların üstüne gül koklarlar. Hala seviyorlarsa eski sevgilinin evlilik haberi Balıkları alt üst eder. Yas günleri başlar onlar için ve yas tutan her insan gibi iyi yönleriyle anımsarlar aşklarını. Flörtlerinin bakışları, gülüşü, dokunuşları akıllarından gitmez bir türlü. Hayal dünyasında onu ararken, kendilerini kaybolmuş bulurlar. Melankolik şarkılar dinleyip acıyla baş etmeye çalışırlar ancak bunlar ışığa uçan pervaneler gibi daha çok yaralar içlerini.

Takıntılı Akrepler

Sevdi mi tutkulu seven Akrepler, unutamayacakları deneyimler yaşatır flörtlerine. Ne alırlarsa aynısını verirler her zaman. Eski aşkının başka biriyle evleneceğini fikri, Akreplerde öfkeyle karışık bir kıskançlık doğurur. Ilımlı tepkiler gösteremezler. Hırs ve hüzün giderek daha çok büyür içlerinde. Bihter Ziyagil’e bağlayıp tahammülsüzlük içinde kıvranırlar. Çiftin ikisinden de hesap sorarak çektikleri acıyı bir nebze olsun azaltmak isterler. Kendileri gibi onların da karanlık odalarda ağlamalarını dilerler. Büyük aşklarının bir başkasına bağlanıp onunla seviştiği düşüncesi Akrepleri giderek çıldırtır. Behlül’le seviştiğini anlatan Nihal’in sözleriyle dehşete düşmüş Bihter’in bakışını sezersiniz Akreplerde. Elbet bir gün ayağa kalkarlar ancak kırılıp dökülen bir vazo gibi onarılmaları güç olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir