Eşi Tarafından Aldatılınca Burçlar Nasıl Bir Yol İzler?

Hayat arkadaşının ihanetine uğramak ve onu başkasına kaptırmak herkes için zordur. Maddi ve manevi olarak zor günlere gebe kalır insanlar. Hayal kırıklığı, kıskançlık ve öfke patlaması içlerini kemirir durur. Hele bir de çocukları varsa toparlanmak ve problemleri çözmek daha bir güçleşir. Burçlar dünyası aldatıldıktan sonra karakterleri doğrultusunda belli bir yol izler.

Koç: Ağır Bir Kavgaya Tutuşur

Aldatılmak Koç burçları için son derece onur kırıcıdır. Hele bunu yapan bir de hayat arkadaşıysa. İhaneti öğrendiklerinde çok öfkelenir, eşleri ve onun sevgilisiyle şiddetli bir kavgaya tutuşurlar. Kendilerine yapılanların acısını çıkarmadan rahatlayamazlar. Tartışma fiziksel bir kavgaya bile dönüşebilir. Bu ağır kavganın galibi Koç burçları olsa da onlar manevi olarak yenilmişlerdir. Üzüntüden ziyade öfkesinden ötürü incinen onurunu düşünür ve günlerce kendine gelemez Koçlar.

Boğa: Asla Barışmaz

Sadakate son derece önem veren Boğalar için aşk ihaneti acı vericidir. Mesele sevdikleri kişiyse o soğukkanlı hallerinden eser kalmaz. Muhafazakâr ve geleneklerine bağlı bir burç olarak ahlaki anlamda büyük bir utanç görürler aldatmayı. Karşı tarafın yalvarıp yakarmalarını umursamazlar. Büyük hayallerle evlendiği hayat arkadaşını asla affedemez Boğalar. Fiziksel olarak eşleriyle ayrılsalar da kalplerinin derininde bir yerde o büyük aşk ölmez, sadece uykuya yatar.

İkizler: Gıcıklığına Davayı Uzatır

Tutkulu ve sevdiğinin üzerine düşen burçlar değildir İkizler. Çok âşık olmadıkları sürece kolay kolay evlenmezler. Duyguları karmaşıktır ve dalgalı bir denize benzer. İhanete uğradıklarında yatak döşek yatmazlar belki ama ihanet sonrası farklı tepkiler verirler. Zaman zaman olayı hatırladıkça canları yanar, kimi zamansa umursamazlar. Karşı tarafı da huzursuz etmek isteyebilir. Boşanmaya yanaşır ama davayı uzattıkça uzatırlar. Kasıtlı olarak duruşmalara gitmez ve eşlerini psikolojik olarak yorarlar.

Yengeç: Çocukları İçin Affedebilir

Zodyak’ta en şefkatli ve fedakâr eşler arasındadır Yengeçler. “Sevgi emektir.” sözünün ete kemiğe bürünmüş yansımasıdırlar. Yıllarını çekinmeden adadıkları hayat arkadaşlarının ihaneti onları perişan eder. Çok acı çeker ve soğuyamazlar eşlerinden. Yengeçler olayın travmasıyla ailesinin evine taşınıp teselli bulmak ister. Bu süreçte düşünürken madalyonun öteki yüzü olan çocuklarının ruh hali ve geleceği için de endişelenir. Karşı taraftan pişmanlık ve özür gelirse yuvalarının dağılmaması adına ihaneti affedebilirler.

Aslan: Umursamaz Gibi Davranır

Böylesine özgüvenli bir burç için aldatılmak şok edici ve yaralayıcıdır. Otoriter insanlar olarak çok sert tepkiler verirler. Eşlerini aşağılayarak kendilerine baştan beri layık olmadığını söylerler. Affetmek veya olayı zamana yaymak, Aslanlara göre değildir. Boşanma davasını bizzat açarak hızlı bir şekilde evliliği sonlandırmak isterler. Adli süreçte gururlarını korumak için eşlerini artık umursamıyormuş gibi davranırlar. Tırnaklarını onun yüzüne geçirmek isteseler de otokontrollü davranıp kuyruğu dik tutarlar.

Başak: Çocuklarını Görüştürmez

Bu burçlar ayrıntılara çok dikkat etseler de evlilikte karşı tarafın duygusal değişimini fark edemezler. Her şeyin yolunda olduğunu düşünüp yaşarken ihaneti başta idrak etmekte zorlanır Başaklar. Toprak grubunun gerçekçi ve duygusallıktan uzak bir üyesi olarak aldatılınca, zor günleri daha kolay atlatırlar. Eşleriyle müşterek çocukları varsa velayetlerini üstlenmek isterler. Takıntılı ve mükemmeliyetçi karakteriyle eşinin onlara kendisi kadar iyi bakamayacağını düşünür Başaklar. Onların üvey anne/babayla yaşama ihtimali varsa çocuklarını eski eşiyle görüştürmek bile istemezler.

Terazi: Kavgasız Ayrılmaya Çalışır

Mutlu bir yuva için son derece ılımlı, anlayışlı bir hayat arkadaşı olur Teraziler. Aldatıldıklarını öğrendiklerinde canları yansa da huzurlarını bozmayacak şekilde kararlar almaya çalışırlar. Hele ki ortada çocuklar varsa kavga gürültüyle onların psikolojisini bozmak istemezler. Seviyeli bir üslupla boşanmaya çabalar Terazi burçları. Davayı çok uzatmaz, nafaka konusunda uzlaşmaya çalışırlar. Ayrıldıktan sonraki süreçte çocuklarıyla ilgili meselelerde eşleriyle görüşmeye devam eder.

Akrep: Ödeşmek İster

Sevgisi de nefreti de yoğundur Akreplerin. Hayat arkadaşlarını sevgileriyle bulutlara çıkardıkları kadar yere çalmasını da bilirler. İhanetin kini kor olup yüreklerini inceden inceye yakar durur. Kalbini soğutmak için kendisine çektirilenlerin bir bedeli olmasını ister Akrepler. Sert bir tartışmaya girerler önce, sonrasında eşlerinin canını yakacak planlar yaparlar. Boşanıp hayatından çıksa bile kolayca yolundan çekilmek istemezler. İşinde, ekonomik durumunda, ikili ilişkilerinde başına çoraplar örerler eşinin. Sonrasında güzel bir oh çekerler.

Yay: Üç Gün Sonra Unutur

Zodyak’ın iyimser kişileri olarak herhangi bir konunun kendilerini yıpratmasına izin vermezler. Hayat arkadaşının başka biriyle olduğunu öğrendiklerinde insani bir tepkiyle üzülürler başta. Çekecekleri acı tabiri caizse üç gün sürer Yayların. Sonrasında hayatın temposuna yavaş yavaş adapte olup düzelmeye başlarlar. Eşlerini affedebilir veya onlardan boşanabilirler. Evlilik sonlanırsa yeni bir sevgili bulup gezip tozmaya, hayatlarını yaşamaya devam ederler. Eski eşlerinin varlığını bile unutabilirler.

Oğlak: Yüklü Nafaka İster

O soğukkanlı görünümünün altında şüpheci biri yatar Oğlakların. Eşlerinin tavırlarındaki soğukluktan ve ilgisizlikten çabucak kuşkulanabilirler. İhanete uğradıklarında öfkelenir ve hayat boyu kin duyarlar hayat arkadaşlarına. Ayrılırken önce maddi çıkarlarını gözetirler. İhanetin de öfkesiyle yüklü bir tazminat talep ederler eşlerinden. Dava sürecinde çok sayıda kanıtla mahkemeyi kendi lehlerine çekmek isterler. İnatçı karakterleriyle talep ettikleri tazminat rakamının üç kuruş altına inmezler. Ellerinde olsa eşlerinin tüm malvarlığını alırlar.

Kova: Tamamen Soğur

Onları tanıyanlar ne kadar gururlu olduklarını bilirler. Kova burçları bitmiş bir aşkın ardından evliliği kurtarmak için çabalamaz. Gerçekçi ve mantıklı düşünürler. Eşleri tarafından ihanete uğramak içlerine oturur ama bunu belli etmemeye çalışırlar. Kafalarından neler geçtiği tahmin bile edilemez. Başı dik yürümeye devam eder ve boşanma kararı için beklemeksizin harekete geçerler. Tazminata da kolay kolay tenezzül etmezler. Bir süre sonra hayat arkadaşlarından tamamen soğurlar.

Balık: Dünya Başına Yıkılır

Masalsı duyguları anımsatan bir aşkla evlenir Balıklar. Kendilerini eşlerine adarlar adeta. Fedakârlık konusunda kimse onların eline su dökemez. Hassas kimyalarıyla, eşlerinin ihaneti sonrası dünya başlarına yıkılır. Olayı bir türlü kabullenemez, uzun süre boşluğa düşerler. Kırılgan ve duygusal yapılarından ötürü herkes Balıkların eşini unutamayacağını düşünür. Halbuki durum hiç de öyle değildir. Çok ağlar ve acı çekerler ancak en sonunda kafalarında bitirirler büyük aşklarını.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.