Eş Seçerken Kılı Kırk Yaran Burçlar!

Muhakkak her yiğidin gönlünde bir aslan yatar ancak kimileri için aslanı bulmak kolay değildir. O aslan hangi kafese kapatılmış, hangi ormanda kaybolmuşsa bir türlü yiğidimizle pişti olamaz. Bazı burçlarımız da var ki kriterler deryasında boğulmaktan kalbinin sahibine ulaşamaz. İşte armudun sapı üzümün çöpü diyerek kolay kolay eş/sevgili bulamayan burçlarımız:

Başak

Yaşamı kılı kırk yarmakla geçen Başaklar ikili ilişkiler konusunda mükemmeliyetçidirler. Dolayısıyla hayatlarına kolay kolay birini sokamazlar. Halk arasında bakire burcu da denilen bu burç eş adayını detaylarıyla inceler. İyi bir gözlemci oldukları için kusurlarınızı kolay kolay kapatamazsınız. Aslında kusursuz insan diye bir şey olmadığından en az kusurlusunu aradıklarını söylemek daha yerinde bir tabir olur.

Yeni bir adayla tanıştıklarında onun oturuş kalkışını, fizik yapısını, tavırlarını, boyunu posunu iyice bir incelerler. Tabi bir de Başakların temizlik hassasiyeti var. Kişisel hijyenine ve yaşadığı alanın temizliğine dikkat etmeyen biri onun ilgisini çekemez. Başaklarla ciddi bir ilişki yürütmeyi veya evliliği düşünüyorsanız kendisi gibi titiz olmalı ve onun yaşam biçimine uyum sağlamalısınız. Öte yandan yüksek kriterlerinden ötürü yalnız kalan Başaklar, biraz daha esnek olup standartlarını biraz düşürürlerse aşkı bulmamaları için bir engel yok.

Boğa

Başaklar kadar olmasa da Zodyak’ın seçici burçlarından biri de Boğalardır. Maddi konularda nitelikli şeylere yönelen bu burç insanların da niteliklisini seçerler. Yaşamını biriyle sürdürecekse bu doğru bir aday olmalıdır. Çocuk sahibi olacağı ve ömrünü birlikte geçireceği insanın kendisine güven vermesi gerekir. Genel olarak sadık ve iyi bir eştirler. Bir kere sevdiler mi kolay kolay unutamazlar. Tabi iş onun kalbini fethetmeyi başarmaktan geçiyor. Gerçekçi ve maddiyatçı olan Boğalar, eş adayının kariyerinden, başarısından etkilenirler. Dolayısıyla onun hem kalbini hem mantığını fethetmek gerekiyor.

İstedikleri gibi eş/sevgili adayı karşılarına çıkmadığında arkadaş ve tanıdıklar devreye girer. Bu şekilde tanıştırılan adaylarla kaynaşmaları daha zordur çünkü kafada hep bir ön yargı olur. “Hımm neden bu zamana kadar birini bulamadı, demek ki bir kusuru var diyerek” eş adayına şüpheyle yaklaşırlar. Kendileri de bu kadar seçici olmaktan muhtemelen rahatsızdırlar ama içine sinmeyen biriyle de mutlu olamazlar. Maddiyatı ve dış görünüşü abartmayıp, kusurları biraz görmezden gelirlerse mutlu bir evlilik yapabilirler.

Oğlak

Disiplinli, kurallı yaşamayı hayat felsefesi haline getiren Oğlaklar da aşk ve eş konusunda aceleci davranmayan burçlardandır. Hayatına girecek kişinin karakterini, davranış biçimini, statüsünü önemserler. Ağırbaşlı olan Oğlak burçlarını çılgın, hiperaktif biriyle flört ederken göremezsiniz mesela. Birlikte olsalar bile bu ilişki uzun ömürlü olmaz. Hırslı ve çalışkan oldukları için genelde iyi bir eğitim alıp, sağlam bir kariyer yaparlar. Müthiş azmiyle hedefledikleri sınıfsal statüye erişirler. Dolayısıyla sevgili oldukları insanının sosyal yapısını belki o kadar önemsemezler ama eş seçiminde kendisiyle eşit özelliklerde birini ararlar. En azından eğitim olarak kendisinin altında olmamasına özen gösterirler. “Davul bile dengi dengine” sözüne istinaden mantık olarak da uyuşacağı bir partner isterler. Sırf kalbi öyle istiyor diye yaşam tarzının ve fikriyatının uyuşmayacağı birine yönelmezler. Statü farklılığını bu kadar önemsemeyip yüreğinin götürdüğü yere giderlerse gayet mutlu olacağı, iyi anlaşacağı bir eş bulabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir