Erteleme Hastalığına Yakalanan Burçlar

Üşengeçlikten mi yoksa içten içe aslında istemediğimizden midir bilinmez, bazı zamanlar oluyor ki sürekli olarak bir şeyleri erteliyoruz. Bunlar sadece “bazen” olsa süper, ancak bazı burçlar tam anlamıyla erteleme hastalığına yakalanmış! Sadece ailesine vakit ayırıp kankitolarını erteleyen burç mu dersin, yoksa heyecanı ve aceleciliği yüzünden başladığı işi bir türlü bitiremeyen burçlar mı! Ne de olsa karakterler, özellikler çeşit çeşit. Ama hepsinin ortak bir noktası var ki az ya da çok hepimiz sürekli olarak bir şeyleri erteliyoruz!

Koç

Yeni projeler yaratmak, başlattığı işi bitirmeden yeni olasılıkları göz önünde bulundurmak Koç’un karakterinin başlıca özellikleri! Öncülüğü hayat mottosu haline getiriyor, işine ve profesyonel tutkularına karşı fazlasıyla enerji harcıyorsun. Özel hayatında da kariyerinde de girişimci bir ruha sahipsin ve hemen harekete geçmek senin için çocuk oyuncağı. Yeni bir işe başlama isteğin çok yüksek, ancak aceleci olduğun için zaman zaman önceden içinde yer aldığın projelerde devamlılık sağlayamayabiliyorsun. Düşüncesiz davranmana engel olabilirsen işlerini ertelemekten de kurtulabilirsin!

Boğa

 

Özellikle içinde paranın olduğu hemen hemen her konuda yeteneğini konuşturan Boğa, doğuştan sabırlı ve çalışkan özelliklere sahip! İşlerine olduğu kadar romantik ilişkilerine de değer veriyorsun, hatta bazen bu çok daha ağır basıyor. Ancak olay bir şeyleri ertelemeye geldi mi, üzerine diyecek yok! Sevgiline içinden hediye almak geldi diyelim, ama o an ya üşeniyorsun ya da başka bir şey oluyor, nasılsa alırım diyorsun. Arayıp sohbet etmek istedin diyelim ki, “Söz şu telefondaki oyunumu bitireyim ondan sonra mesaj atacağım” diyorsun kendi kendine, ancak o arada zaten o sana yazmış oluyor! Tek tük olduğu zaman sıkıntı yok, ancak bazen bunu o kadar sık yapıyorsun ki karşındaki insanın sabrını deniyor oluyorsun!

İkizler

Zodyak aleminde senin kadar espri yeteneği gelişmiş başka bir burç yok desek yeridir sevgili İkizler! Fazlasıyla konuşkansın, hele bir de keyfin yerinde oldu mu susmak bilmiyorsun. Birçok konuda deneyim ve fikir sahibi olduğun için çoğu zaman girdiğin ortamlarda senin ilgi alanların hakkında konuşuluyor. Fakat hayatının her alanında çeşitlilik sevdiğin için başladığın işten çabuk sıkılıyorsun ve hemen karar değiştiriyorsun. Hal böyle biraz önce yaptığın işi ertelemek senin için kaçınılmaz oluyor!

Yengeç

Ailenin değeri senin için her şeyin üzerinde. Hatta aile senin sloganın bile diyebiliriz! Bu yüzden hayatının birinci, ikinci, hatta üçüncü sırasında bile ailen var. Birlikte kahvaltı yapmak istiyor, öğleden sonra onlarla kahve içmek istiyor, hafta sonu da beraber bir kaçamak yapmak istiyorsun. Onlara değer vermen, sürekli olarak vakit ayırman çok güzel, ancak bazı zamanlar oluyor ki arkadaşlarınla yaptığın programları sürekli olarak erteliyorsun! Sen yine ailene vakit ayırmaya, onlarla birlikte kaliteli zaman geçirmeye devam et, ama unutma ki sadece onların değil senin de bir özel hayatın olmalı!

Aslan

En zayıf yönlerinden biri de kesinlikle alışveriş! Hele bir de online alışveriş yok mu, ona vakit ayırmak için her şeyini verirsin! Bazen gireceğin toplantı öncesi beş dakikanı bile alışveriş sitelerinde geçiriyor, bazen de arkadaşlarınla buluşmaya gideceğin zaman kendini mağazada buluyorsun. Aslında sen alışverişe para harcaman yüzünden hayatında sürekli olarak bir şeyleri erteliyorsun! Evini rüya gibi bir yere dönüştürmene yardımcı olacak tablolar, hafta sonu giyeceğin elbiseler, çeşit çeşit telefon kılıfları… Bunları almazsan olmaz, ne de olsa seni sen yapan şeyler diye düşünüyorsun değil mi? Ne olur biraz cüzdanını kontrol altında tutmaya başla, yoksa ciddi anlamda hayatında ertelemek zorunda kalacağın şeyler olacak.

Başak

Temiz bir evden daha çok zevk aldığın hiçbir şey yok değil mi? Çarşafları yıkamak, kıyafetlerin temiz olması, tüm eşyaların tozsuz ve düzenli durması, hatta babanın arabasını yıkamak bile senin için paha biçilemez! Özel hayatında ya da kariyerinde, özellikle motivasyonunu kaybettiğin zaman düzen için bir şeyleri belki de farkında olmadan erteleyebiliyorsun. Düzenli ve temiz olmak çok güzel, kesinlikle seni zinde tutuyor biliyoruz, ancak her şeyin fazlası zarar olduğunu da duymuşsundur!

Terazi

Zodyak’ın en sosyal burçlarından biri olan Terazi, keyifli vakit geçirmeye bayılır! Herkesle sohbet etmeye, iyi geçinmeye önem veriyorsun ve özellikle başkaları tarafından sevilmek için çaba sarf ediyorsun. Çaba sarf ediyorsun dediysek, bunu bilinçli olarak yapmıyorsun, doğandan geliyor! Ama iş aşka geldi mi, işte orada bir dur! Sevdiceğin için her şeyi erteleyebilir, aylarca en yakın arkadaşlarınla bile görüşmeyebilirsin. Partilerden elini eteğini çekersin, ta ki kalp kırıklıkları başlayana kadar. İş çıkışı kahveleri, cumartesi partileri, pazar kahvaltıları derken hop diye sosyal hayatına geri dönersin! Tabii bu arada arkadaşların başlarda sana fazlasıyla bozulur, ama sen gönül almayı çok iyi bilirsin!

Akrep

Senin için tabular yıkılmak için var! Paranormal aktivite, metafizik konular, cinsellikle ilgili her şey. En çok utanılan konulara dalmayı, onlar hakkında araştırma yapıp kimsenin bilmediği bilgilere sahip olmayı çok seviyorsun. Güçlü olmayı, gücünü konuşturmayı çok iyi biliyorsun. Üstelik bunu çoğu zaman bilginle yapıyorsun ve etrafındaki herkes bundan çok etkileniyor! Fakat paranormal bir olaydan çok etkilendiğin zaman dünya bir yana senin araştırmacı ruhun bir yana! O an hayatında aktif olan her şeyi erteliyorsun ve tek bir konuya odaklanıyorsun!

Yay

O kadar meraklısın ki sürekli olarak eğitim ve deneyim arayışındasın! Eğitim dediysek kimse senin doktora falan yapacağını düşünmüyor, sadece ilginin olduğu konularda meraklısın o kadar 🙂 Gezginliğine zaten diyecek yok, hayatında en çok sevdiğin şeylerden biri yepyeni kültürleri görmek, hiç kimsenin gitmediği yerleri keşfetmek. Deneyimin okuyarak değil gezerek elde edileceğine inanıyorsun, bu yüzden çıkacağın bir seyahat için birçok işini erteleyebilirsin!

Oğlak

Yapacağın o kadar çok şey var ki, günlük hayatında zaten sürekli bir erteleme modundasın! Dünya yanıyor olsa, sen yapman gereken işlerin yüzünden hala bir şeyleri yönetmeye devam edebilirsin. İş hayatını bu kadar ön planda tutarak hayatının akıp geçtiğini bir türlü göremiyorsun. Kariyerin için kendinden bu kadar fedakarlık yapmaktan vazgeçmeli, ertelediğin bazı şeylerin eksikliğini seneler sonra hissedebileceğini unutmamalısın!

Kova

Hayatı dolu dolu yaşamaya can atıyorsun ve macera dolu her şey için yanıp tutuşuyorsun! Risk almaktan, cesur hamleler yapmaktan ve kimseye bağımlı olmadan bireysel ve özgürce yaşamaktan hiç çekinmiyorsun. Zaman zaman bir şeyleri elde etme hırsın pahasına, dünyanın sana sunabileceği olanakları göremeyebiliyor ve bu yüzden bunlardan geri kalabiliyorsun. Hayatı deneyimlemek, dolu dolu yaşamak bu kadar önemliyken bunları ertelemekten vazgeçmen eminiz çok daha mutlu bir hayat sürmeni sağlayacak!

Balık

Senin sadece duygusal biri olduğunu söylemek büyük bir eksiklik! Sözlükteki kelime anlamına bakarsan yanında bir de senin fotoğrafın olmalı 🙂 Yaşadığın her duyguyu çok derinden hissediyorsun ve bu doğduğun andan beri böyle. Sezgilerin çok kuvvetli olduğu için etrafındaki herkesin duygularını da kalbinin içinde hissediyorsun! Bu yüzden hayatının her anında sürekli olarak bir dram var ve bu da işlerini ister istemez ertelemene sebep oluyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.