Erkeklerin Yatak Odasındaki Sorunu, Hangi Burcun Kabusu?

Partnerini tatmin edememek? İktidarsızlık? Erken boşalma? Beğenilmemek? Performans? Hayır hayır aslında hiçbiri! Sizin de aklına ilk gelen seçeneklerin az önce saydığımız durumlar olduğunu adımız kadar iyi biliyoruz. Velhasıl gerçekler öyle söylemiyor. Sorunun yanıtı aslında küçücük masum bir şıkta yatıyor: Sütyen kopçası açamamak! Belki biraz komik, biraz şaşırtıcı ancak tamamen gerçek!

Bir iç çamaşırı firmasının erkekler üzerinde yaptığı testte, “yataktaki en büyük korku” sorusuna cevap aranmış. Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 72’si ise sütyen kopçası açma problemlerinden dert yanmış. İlk kez birlikte olacakları kadınların kopçalarını açamamak hem geceye kötü bir başlangıç yapılmasına hem de kendilerini beceriksiz hissederek telaşa kapılmalarına neden oluyormuş.

Şimdi biraz empati kuralım! Önce Tinder’dan eşleştiniz, laf çok uzamadan bir şeyler içmeye davet edildiniz. Ve sonunda evdesiniz. Koridorun kapıları yatak odasına doğru açılıyor, hafif çakır halinizde hedefe doğru ilerliyorsunuz. Fakat bir sorun var. Partnerinizin eli ayağına dolaşmış, tedirgin ve endişeli Başaklar gibi ne yapacağını şaşırmış, sütyeninizin kopçasını açmakta bir hayli zorlanmış! Mükemmelliyetçi tavırları nedeniyle başarısız olduğu için gecen her saniyede daha da içine kapanmış. Takıntılarında boğulup kendini içinden çıkamadığı bir duruma sokmuş. Öz eleştiri yapayım derken ayrıntılarda kaybolup huzursuzluk denizinde dibe vurmuş. Küçük bir sorunu kafasına takıp büyük resme bakmayı unutmuş! Misal veriyoruz tabii, tüm bunlar yaşanmayabilirdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.