Erkekleri Çeken Özelliklerin Sırrı Aslında Burcunuzda Gizli!

Kişilik ve fiziksel özellikler her insanın duruşunda etkili. Orada hemfikiriz. Ancak günümüzde güzellik algısının değiştiğini de belirtmek isteriz. Yapılan araştırmalara göre son yıllarda erkeklerin kadınlarda en çok nelere dikkat ettiği bir bir sıralandı. Peki bu özellikler hangi burçlara ait? Hangi burcun gözü kaşı, hangisinin kalçası güzellik algısının yeni taşlarını oluşturuyor.

 

Kalça şekli

Yıllardan beri doğrusu, yanlışı tartışılan, ölçüsünden oranına kadar santim santim önem taşıyan kalçaların bugünlerde tam olarak geldiği nokta Beyonce ve Nicki Minaj örnekleri. İnce bel, büyük kalça kimine göre itici, kimine göre çok seksi. Tabii bu da kendini ön plana koymayı seven Boğa kadınının bir özelliği. Erkeklerin ilgisini çekmesinin nedeni ise doğurganlığın simgesi olarak görülmesi.

 

Gülümseme

Bir kadını en güzel kılan özelliği gülümsemesi midir? Ya da sadece güzel bir gülüş yeterli midir? Yapılan araştırmalar erkeklerin kadınlarda en beğendiği özelliğin gülüşleri olduğun yönünde. Bu da demek oluyor ki dudağının arasından enerji saçan, dişleriyle gözleri alan zarif Terazi kadını her zaman bir adım önde.

 

Yüz simetrisi

“Bu erkekler obsesif midir, yoksa hepsi inşaat, mimarlık işinde midir” demeyin. Orantı her şeyde olduğu gibi yüzde de önemli. Belki sade, gösterişsiz fakat proporsiyon denince akla ilk gelen burcun Başak olduğunu da görmezden gelmemeli. Tabii bu simetri ve orantı tek başına işe yarar mı, o konu üstüne biraz düşünülmeli.

 

Gözler

Biraz klişe fakat her zaman tek başına etkili bir cazibe. Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer sözünü kenara alalım, anlamlı bakan büyük gözlerin etkisini hiç mi hiç tartışmayalım. Duygusal sularda mahmur mahmur bakan Balıklar’ın erkekler üzerindeki bu etkisini iyi kullandığını sakın unutmayalım.

 

Duruş

Duruş, eşittir özgüven. İşin matematiğine çok fazla girmeden, kendisine güvenen, ayakları yere basarken yeri göğü inleten… Koç ve Aslan’dan bahsediyoruz tabii. Başlı başlına bir gösteriş abidesi olan bu insanların başka hiçbir şeye ihtiyacı yok gibi. Hal böyle olunca erkekler her zaman çok yakından takipçileri.

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.