Erkekler İçin Astroloji 101

Her yerde sürekli bir burç muhabbeti, Instagram’a bakıyorsunuz retrolar metrolar, televizyonu açıyorsunuz astrologlar, biri Ay Tutulması diyor, biri başka bir şey söylüyor. “Ne oluyor lan, uzaylılar mı gelecek, ölecek miyiz ne demek tüm bunlar?” falan diye sorguluyor olabilirsiniz. “Abi retro varmış diye kız benden ayrıldı, nasıl iş bu?” diye sızlanıyor olabilirsiniz. Evet beyler, anlıyoruz konuyla biraz alakasızsınız ama astroloji sadece kadınlar için değil, tüm insanlık için oldukça önemli bir bilgi. Belki tanıştığınız an yüzünüze bakmadan burcunuzu soran kızlardan bıktınız, İkizler burcusunuz diye cüzzamlı gibi davranılmasından, Akrep burcuyum dediğinizde fersah fersah kaçılmasından sıkıldınız. Oysa astroloji bu kadar basit bir iş değil. O yüzden gelin hep birlikte , en temel haliyle, ortamlarda işinize yarayacak, hoşlandığınız kızı tanımanızı sağlayacak, o DM’den yürüdüğünüz kızla muhabbetini yapacak kadar astroloji öğretelim size.

Önce bildiğimiz yerle başlayalım, ilk soru “burcun ne?

Doğum tarihimize göre belirlenen, Güneş burcumuzu soruyor. Bunu aşağı yukarı herkes biliyor zaten. Güneş Burcu, karakterimizi, özümüzü ifade eder. Eder etmesine ama, her şey demek değildir. Belli başlı özellikleri hepimiz biliriz ama bu demek değil ki her Yengeç kadını hemen evlenmek ister, her Aslan kadının havasından yanına yaklaşılmaz. Tıpkı Güneş gibi, her gezegenin bir burcu var, sonunda da da her insanı eşsiz biri yapan kombinasyonlar ortaya çıkıyor. Neyse kafa karıştırmadan devam edelim.

İkinci önemli soru “peki ya yükselenin?”

Yarınız daha önce astroloji ile ilgilenen bir kız arkadaşınız yoksa burda tıkandınız. Çünkü Yükselen doğum saatine göre bulunur, ama her aynı saatte doğan insan aynı Yükselen burçta olmaz. Neyse açtınız internetten doğum yerinizi, tarihiniz, saatinizi girip Yükseleni buldunuz. İşte şimdi neden “Aaa ama Oğlak erkekleri hiç böyle yapmaz? Aaa sen ne biçim Yengeçsin, hiç duygusal değilsin.” Gibi tepkiler anlam kazandı. Çünkü Yükselen burç, bizim dünyaya karşı takındığımız maskedir, insanlarda bıraktığımız ilk izlenimdir. O yüzden özümüzle gösterdiğimiz insan farklı olabilir.

Şimdi biraz daha duygulara iniyoruz, sıra geldi Ay burcuna…

Ay burcu da var, evet, o da var. Ay burcu daha duygusal dünyamızı anlatır, olaylara verdiğimiz duygusal tepkiler nasıl olacak, duygularımızı nasıl yansıtacağız bunu gösterir. Annemize bakış açımızı da gösterir. Bir kadında Ay burcu, onun annelik biçimini de yansıtır. Burda son zamanlarda sık rastlanılan bir yanlışa da değinelim, Ay burcuna göre burç yorumu okunmaz. Öngörü yorumları, Yükselen’e göre yapılır, siz de bundan sonra Yükselen burcunuzu okumayı ihmal etmeyin. Ay burçlarınızı uyumluysa, duygusal yaklaşımlarınız da uyumlu olacaktır.

Peki kadınlarda neye bakacaksınız, tabii ki Venüs’e!

Venüs erkeklerde, beğendikleri kadın hakkında ve yaşamak istedikleri ilişki hakkında çok büyük ipuçları verir. Karşı cinste neler arıyoruz, nelere çekiliyoruz, neler hoşumuza gidiyor Venüs burcumuza bakıp anlayabiliriz. Kadınların haritasında da, kendilerini bir kadın olarak nasıl ortaya koyduklarını, dişil yönlerini nasıl kullandıklarını gösterir. Bazı kadınların Güneş burcu Yengeç, Balık gibi duygusal burçlar olmasına rağmen, ilişkilerinde daha özgürlükçü, daha uyumlu bir kadın portresi çiziyor olabilirler. Ay burçları ya da Venüs burçları Kova gibi, Terazi gibi burçlar olabilir mesela, mantık böyle işliyor beyler. Venüs burçlarınız uyumluysa, sevgi dolu, hoş bir birliktelik yaşama şansınız daha yüksek demektir.

Ve gelelim yiğidin harman olduğu yere, Mars burcunuza!

Erkeklerin haritalarında Mars burcu, onların erkekliklerini nasıl ortaya koyduklarını, cinselliklerini nasıl ifade ettiklerini ve ilişkilerin fiziksel boyutunda neler beklediklerine dair ipuçları verir. Kadınların haritasında Mars, onların erkek zevklerine ve yine cinsellikteki beklentilerine işaret eder. Mars burcunuz uyumluylsa, ilişkinizin fiziksel boyutu oldukça doyurucu olur. Lakin şunu da ekleyelim, erkeklerde Venüs, kısa süreli çekim duyduğu kadınları ifade etse de, evlenecekleri kadın tipi için Ay burcu önemli olur. Aynı durum kadınlarda Mars burcu için geçerlidir. Anlık beğendikleri erkekleri Mars temsil etse de, evlenecekleri erkek tipi için Güneş yerleşimine bakılır.

İlişkileri bitirdik de, peki nedir bu retrolar metrolar? dediğinizi duyar gibiyiz

Adından anlaşıldığı üzere, geriye dönük bir şeyler var, ama ne? Tabii ki de gezegenler geriye gitmiyor, hız farkı sebebiyle bazı zamanlar geriye gidiyormuş gibi gözüküyor. Böyle zamanlarda da gezegen enerjisini net ifade edemiyor, bir takım aksaklıklara yol açıyor gibi düşünebiliriz. 2018’de çok fazla retro yaşadığımız için, bu kelime dillerden düşmedi. 2019’da Venüs ve Mars retrosu yok, büyük gezegenler zaten senelik standart uzun süreli retrolarını yapacaklar. Merkür retrosu ise zaten kaçınılmaz bir retro, her sene 3-4 kez yaşanır, artık hayatımızın bir parçası.

Gelelim sizi etkileyen retro mevzularına. Merkür retrosu sırasında, yeni bilgisayar, cep telefonu, Playstation falan alınmaz. Elinizdekiler bozulabilir, olsun biraz idare edin. Retro bitince yenisini alırsınız. Attığınız mesajlar yanlış anlaşılabilir, ofiste kankanıza attığınız mail patronunuza gidebilir, böyle şeylere dikkat edin. Ama aşk meşk anlamında bir etkisi yoktur. 2019’da Mart’a kadar Merkür retrosu yok ayrıca, hadi yine iyisiniz.

Peki sakata gelmemek adına başka nelere dikkat etmek gerekiyor?

İşin içine Satürn giriyorsa, orda bir durup düşünmek lazım. Satürn biraz kafamıza vura vura,kulağımızı çeke çeke öğreten bir öğretmen gibi. Zorluklarla, düşe kalka da olsa, o dersi almamız şart. O yüzden işin içine Satürn giriyorsa, olası sıkıntılar konusunda temkinli olmalı, finansal konularda har vurup harman savurmamalıyız. Bir de Uranüs var, Uranüs illa kötü değil ama sürprizli, ani etkileri gösterir. Aniden hayatımızda bir şeyler çatır çatır değişebilir Uranüs’ün dokunuşuyla.

Evet beyler, en popüler hususları işlediğimiz ilk dersimiz şimdilik bu kadar. Siz de artık flörtünüze “Yaa benim Ay burcum Balık’mış o yüzden hassasım” diyerek onun ilgisini çekebilir, “Yükselen Kova’yım kızım ben darlama beni!” diye ona isyan edebilirsiniz mesela. Tabii bu biz bu bilgileri, bir sonraki dersimize kadar, sevdiğinizle güzel bir uyum yakalamak ve kendinizi geliştirmek adına kullanmanızı tercih ederiz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.