Erkekler Hamile Kalabilseydi Hangi Burcun Erkeği Bu Fedakarlığı Yapardı?

Sevdin, evlendin, beraberliğini bir melekle taçlandırmaya karar verdin. Hemen uygun tarihlere göz atılsın, çalışmalara başlansın. Peki hayatının başka bir evresine geçmeye, bütün rutinlerini komple değiştirmeye, vücudunda meydana gelecek değişimlere gerçekten hazır mısın? Mide bulantıları, hamilelik sırasında alınan kilolar, karın bölgesindeki deformasyonlar… Ardından uykusuz geceler, en küçük sorunda ölüp ölüp dirilmeler, hayattan ümidini kesmiş sarkık göğüsler… Biliyoruz acı ama gerçek. Bir süre sonra bunların hepsi geçecek. Belki yerine yenileri eklenecek. Belki beklediğinden kolay olup bitecek.

Tabii biraz adaletsizlik söz konusu. Sen dokuz ay karnında besle büyüt, doğum esnasında o kadar acı çek, yanındaki insan elinde televizyon kumandası kanal kanal zap yapsın, keyfine baksın. Yapacak bir şey yok tabii, doğanın kanunu böyle. Peki ya olsaydı? Yani tıbbi yöntemlerle erkekler de hamile kalabilseydi? Böyle bir fedakarlığı hangi burç yapardı? Yüce gönüllü Aslanlar mı? Fedakar Balıklar mı? Yoksa empatik Yengeçler mi? Yarış başlasın!

Balık erkeği ve Yengeç erkeği finale çıkıyor, kupayı küçük bir farkla Yengeç burcu kaldırıyor. Çünkü bu duygusal arkadaşlar, nasıl empati kurulacağını herkesten iyi biliyor. Sezgileriyle hareket ediyor, anlayış konusunda herkese ders veriyor. Tabii asıl puanı ailesine olan düşkünlüğüyle alıyor. Şefkatli Yengeç erkeği, değer verdiği herkesi koruyup kolluyor, ailesine toz kondurmuyor. Hamile kalma konusunda ise işi bozan sadece geleneksel duruşu. Fakat söz konusu aile olunca yufka yüreğinin ağır basması, tabuların bir bir kırılması da söz konusu!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.