Ergen Çocuğunuza Burç Özelliklerine Göre Yaklaşın!

Her çocukta buluğ çağına geçişle birlikte değişimler gözlenir. Kimliği oluşmaya başladığı için yetişkinlikle çocukluk arasında bocalayabilir. Bu dönemde biraz daha gerginleşen ve aileden uzaklaşma eğiliminde olan çocuğunuza burcuna göre yaklaşmayı deneyin. Onun büyüdüğünü kabullenerek prensiplerine ve tercihlerine saygı gösterin. Bu sayede sorunsuz bir şekilde yetişkinliğe adım atmasını sağlarsınız.

Koç Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Ergenlik döneminin hareketliliği Koç burcuyla birleştiğinde ortaya öfkeli ve hiperaktif bir genç çıkar. Girişken olan bu çocuklar çabuk olgunlaşmak ister ve her şeyi deneyimlemeye can atarlar. Narin ve hassas oldukları söylenemez. Girdiği ortamda kavga kaçınılmazsa ilk önce onlar atlar ancak başlarını belaya sokabilirler. Kendileri gibi enerjik arkadaşlarıyla zaman geçirmeye bayılırlar. İnatçı oldukları için istemediği bir şeyi ona ısrarla yaptırmamalısınız. Durağan etkinliklerden hoşlanmazlar. Onlara enerjilerini kanalize edebilecekleri aktiviteler bulabilirsiniz.

Boğa Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Bu burcun ergenleri sabrıyla dikkat çeker. Ufacık bir ihtiyacında alınan, küsen çocuklardan değildir. Sevilmek, ilgi görmek hoşuna gider ve çevresindekilere sıcak yaklaşır. Lükse merakından ötürü kendilerine şık ve pahalı hediyelerin alınmasını ister. Estetik duygusu geliştiği için yemeklerin sunumundan da etkilenir. Ağır hareket eden ve tembelliği seven bu gençlere hızlı ve pratik olması konusunda baskı yapmamalısınız. Zaten estetik ve sanat yeteneği sayesinde yavaş da olsa yaptığı her işten güzel şeyler çıkarır.

İkizler Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Öğrenme ve merak duygusu gelişmiş olan bu çocuklar, araştırmayı ve yeni yerler keşfetmeyi severler. Onları ilginç müzelere götürebilirsiniz. Burcundan ötürü çift karakterli olup farklı davranışlar gösterebilirler. Neşeli ve şakacı mizaçlarıyla ailelerini eğlendirirler. Okuldaki arkadaşlarıyla kolay iletişim kurar ve çok sayıda arkadaş edinirler. Zeki olmalarına karşın ilgileri çabuk dağıldığı için ders çalışmaktan haz etmezler. Bu konuda onlara yardımcı olmalı gerekirse özel kurslara göndermelisiniz.

Yengeç Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Ailesine düşkün olan bu burç, onlardan yeterince ilgi görmeyince alıngan davranabilir. Evcimen olduğu için evden fazla uzaklaşacak yapıda değildir ve bu yönüyle ailesini memnun eder. Ergenlikte karşı cinsle veya kendisiyle ilgili yaşadığı sıkıntılara ağlayarak tepki gösterir ve deşarj olur. Yaratıcı yönü geliştiği için onu yeteneğini kullanabileceği sosyal aktivitelere yönlendirebilirsiniz. İlerde yazar veya sanatçı olma potansiyeli bulunduğu için şimdiden kendini geliştirme imkânı bulur.

Aslan Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Eğlenceli ve pozitif olan bu çocuklar gezip tozmaktan, arkadaşlarıyla bir araya gelmekten keyif alırlar. Aile içerisinde de neşelidirler. Övülmekten çok hoşlandıkları için onlara ilgiyle yaklaşın ve değerli olduğunu hissettirin. Yüzünde çıkan sivilceleri fazla dillendirmeyin. Eleştirilmeye tahammülü olmadığından hatalarını yapıcı bir şekilde iletin ve düzeltmeye çalışın. Tembellik etmeyi sevseler de yöneticilik vasıfları gelişmiştir. Bu kabiliyetlerini uygulayacağı eğlenceli organizasyonlara yönlendirebilirsiniz.

Başak Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Tertipli ve titiz olan Başak burcu gençler odası konusunda hassastır. Temizliğine ve düzenine önem verip odasının dağıtılmasına veya farklı şekilde toplanmasına tepki gösterirler. Yaşam alanıyla ilgili prensiplerine saygı duymalısınız. Aslında dağınık olmaması sizin için bir avantaj olup ev işlerine yardımcı olurlar. Kendini ifade etmede zorluk çektiği için onu bu konuda yüreklendirebilirsiniz. Ergenlik döneminde huzursuzlukları ve mükemmeliyetçilikleri artabilir, alınan eşyaları beğenmeyebilir. Ona zevkleri doğrultusunda hediyeler almaya özen gösterin.

Terazi Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Buluğ çağıyla birlikte gençlerde karşı cinse daha hoş görünme, kendine bakma eğilimi artar. Terazi burçlarında bu daha belirgindir. Derslere ilgisi azalıp dış görünüşüne yoğunlaşır, harçlıklarını süse püse yatırır. Sosyal olduğu için de okulu asıp gezmeler sık olur. Aile onun bu dönemine öfkeyle yaklaşmamalı ve çocuklarıyla bu durumu sakince ele almalıdır. Zaten genel olarak uyumlu ve dengeli bir burç olduğu için zamanla kendine çeki düzen verecektir.

Akrep Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Tutkulu ve uçlarda gezen bir birey olarak yetişen Akrepler, ergenliğinde de sınırları zorlar. Yasaklar ona çekici gelir ve yeni şeyleri deneyimlemek ister. Çocukluktan yetişkinliğe geçerken farklı bir dünyayla karşılaşır ancak bu onu ürkütmez. Tehlikeler karşısında onu korurken baskı yapmamaya özen göstermelisiniz, aksi muamele ilişkinizi daha da zorlar. Gizemli şeylere olan ilgisinden ötürü onu müzelere, tarihi mekanlara, sinemaya götürerek birlikte güzel zaman geçirebilirsiniz. Kıskanç olduğu için kardeşlerine gösterdiğiniz ilgiyi ondan esirgemeyin.

Yay Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Kabına sığmayan bu burcu evde ve okulda tutmak zordur. Sürekli farklı yerlerde gezmek, spor aktivitelerine katılmak, macera peşinde koşmak ister. Yaşama olan bağlılıklarını sorumluluk üstlenmede pek göremezsiniz. Sempatik ve iyi kalpli yönüne rağmen eve geç saatlerde gelerek ebeveynleri tedirgin ederler. Bu sosyal gençlere aktivitelerinde eşlik edebilir, onları seyahatlere götürebilirsiniz. Spora ilgisini desteklemeli, onlara okulu aksatmayacak şekilde bir sosyal yaşam düzeni kurabilirsiniz.

Oğlak Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Bu dönemde ailesiyle en az çatışan burçlar arasında gösterilebilir. Gelenekselliğe ve düzenli hayata meyillidir. Okul yaşamında kurallara uyar ve derslerine sıkı çalışır. Fazla hırslı olması biraz içini kemirebilir. Yaşıtlarına karşı mesafelidir ve herkesle kolay kaynaşamaz. Asosyal olmakla eleştirilse de o evde zaman geçirmeyi tercih eder. Bazı prensipleri vardır ve onlara saygı göstermenizi beklerler. Eğitimle ilgili yeteneklerine göre tercihler yapmasını sağlayın.

Kova Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Arkadaş ortamının cool ve özgürlükçü çocuğudur Kovalar. Bağımsız ve kendine has karakteri etrafındakileri cezbeder ve ona özenen yaşıtları çoktur. Ergenlik dönemindeki başına buyruk ve bireysel davranışları aile içerisinde sorun yaratabilir. Bu konuda baskıya gelmeyeceği için fazla üzerine gitmemelisiniz aksi takdirde evi terk etmesi içten bile değildir. Teknolojiye olan ilgisinden ötürü heves ettiği elektronik aletleri alarak onu sevindirebilirsiniz. Bu sayede bilim-teknolojiye olan ilgisi ve yeteneğiyle onu geleceğe hazırlarsınız.

Balık Burcuna Nasıl Yaklaşmalı?

Düş kurmak karakterinin bir parçası olan Balıklar, ergenlikte hayal dünyasında daha sık vakit geçirir. İstediği ve hayalini kurduğu bir eşya varsa onu muhakkak almaya çalışın. Duygusal ve romantik kalbi, bu dönemle birlikte karşı cinsten birine karşı atmaya başlar. Ona flört konularında baskı yapmayın, bu yaşlarda birine ilgi duyması normaldir. Sanata yeteneği olan bu gençleri, idealindeki yaratıcı meslekler konusunda destekleyin ve geleceğin sanatçısı olabileceğini bir kenara yazın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.