Enerjik ve Sosyal Burçlar İçin Sonbahar Aktiviteleri

Kapalı havası ve serin iklimiyle sonbahar kendini gösterdikten sonra, burçlar dünyası da mevsime göre sosyal yaşamlarını düzenlemeye başlar. Bazıları sonbahar-kış döneminde evine çekilmeyi tercih ederken bazıları için durum hiç de öyle değildir. Zodyak’ın enerjik ve sosyal burçları bu mevsimde yerlerinde oturmak yerine, kendilerine yeni aktivite yaratmaya çalışırlar. Yay, Aslan ve Koçtan oluşan hareketli burçlar ile İkizler ve Terazinin başı çektiği sosyal burçlara önereceğimiz sonbahar aktivitelerini bir inceleyelim.

Yay (Doğu Ekspresi Gezisi)

Astroloji dünyasında enerjik ve sosyal burçlar deyince akla ilk Yaylar gelir. Gezmeyi çok seven bu dinamik insanlar, Doğu Ekspresi benzeri turlara bayılırlar. Son 1-2 yılın en popüler gezisi olan bu trenli seyahat, yeni yerler keşfetme arzusuyla yanıp tutuşan Yay burçları için ideal bir aktivitedir. “Doğu Ekspresi” aslında bir kompartıman adı olsa da zamanla yolculuk etkinliği anlamı kazanmış. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bu gezilere tur şirketleri yetişmekte zorlanıyor. Ciddi bir sıra oluşan geziler, sonbahar ve kış aylarında daha zevkli ve mistik bir yolculuğa dönüşüyor.

Ankara’dan başlayıp Kars’ta son bulan doğu turu, yaklaşık 24 saat sürüyor. Tren; Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum illerinden geçiyor. Yolculuk uzun sürdüğü için yataklı alternatifi tavsiye ediyoruz. Vagonlarda dolap, lavabo ve mini bir buzdolabı da yer alıyor. Restoran bölümü de olan trende fiyatlar bütçeyi zorlamıyor. Doğaya aşkla bağlı olan Yay burçları, yol boyunca eşsiz manzaralara tanık olacaklar. Ardahan’a geldiğinizde Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve Kars Kalesi’ni gezmenizi, şehrin restoranlarında yöreye özgü yemekleri tatmanızı tavsiye ederiz. Dönüş yolculuğunu ise tur firmaları genelde uçakla gerçekleştiriyorlar.

Koç (Koşu, Doğa Yürüyüşü)

Havaların serinlemesiyle birlikte sporseverlerin koşu sezonu başladı demektir. Enerjisiyle kendine hayran bırakan Koç burçları için spor yapmak hem sağlık hem sosyallik açısından uygun bir aktivitedir. Koşu için havası temiz ormanları veya sahilleri mekân olarak seçebilirler. Tek başınıza, arkadaşlarıyla veya belli kulüplerle koşabilirler. Aslında kulüplerle koşmalarını tavsiye ederiz çünkü bu gruplar koşu organizasyonlarının gelirlerini yardım kuruluşuna bağışlıyor. Spor yaparken birilerine yardım edip faydalı olmak Koçları mutlu edecektir.

Eğer uzun süre koşamıyorlar veya koşmayı sevmiyorlarsa doğa yürüyüşülerine katılabilirler. Bu sporun bir güzel yanı da macera hevesini tatmin etmesi. Koç burçları olarak tertemiz havasıyla ormanın içinde yürüyerek ciğerlerinize bol miktarda oksijen gönderirken kendinizi çok daha zinde hissedebilirsiniz. Tur şirketleriyle katılabileceğiniz bu etkinlik için sırt çantası ve doğada ihtiyaç duyacağınız kazak, çorap, su, ilaç gibi malzemeleri unutmamalısınız.

Aslan (Konserler)

Eğlencenin ve neşenin olduğu yerde hiçbir masraftan kaçınmayan Aslan burçları yaz-kış demeden gününü gün etmeye bayılır. Astroloji dünyasının en sosyal burçlarından olan Aslanlar, pozitif enerjileriyle çevrelerini de canlandırabilecek özelliktedirler. Küçük şeyleri bile büyük mutluluk kaynağı yapmaya çalışırlar. Sonbahar ayının gelmesiyle birlikte kapalı mekanlarda konser sezonu açılıyor. Tam da zevkinize göre pop, caz, rock, blues, klasik, new age, heavy metal, latin-tango, dünya müzikleri gibi çok sayıda türde konserler organize ediliyor.

Yerli rock grup ve müzisyenlerden Duman, Büyük Ev Ablukada, Manga, Ogün Sanlısoy, Manuş Baba, Fatma Turgut, Can Bonomo, Hayko Cepkin, Yüksek Sadakat’ın duyurulmuş konserlerine gidebilirsiniz. Pop müzik alanında MFÖ, Yıldız Tilbe, Ajda Pekkan, Erol Evgin, Kenan Doğulu, Nilüfer dinleyicileriyle buluşmak için sabırsızlanıyor. Bunların dışında başta İstanbul olmak üzere çok sayıda ilde Aslan burçlarının müziğe doyacağı konserler ve sahne mekanları yer alıyor.

İkizler (Filmekimi)

Yeni aktiviteler bulmaya meraklı İkizler burcu, tabiri caizse yerinde duramayan bir burçtur. Eve kapanmayı sevmeyen, hiperaktif ruhlarıyla daha çok dışarda vakit geçirmeyi tercih ederler. Çevreleri geniş olduğu için kendilerine eşlik edecek birilerini bulmakta zorlanmazlar. Sonbahar aylarından itibaren soğuk havalar başladığından hareket alanları sınırlanır ve kapalı mekanlardaki faaliyetlere yönelirler. Dolayısıyla evcimen insanlara göre onların işleri daha zordur. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın her sene sonbaharda düzenlediği “Filmekimi” entelektüel İkizler burcunun ilgisini çekecektir.

Toplamda 10 gün süren festivalde dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda nitelikli filmi izleme imkânı bulmak onları çok mutlu edebilir. Bağımsız filmlerin yanı sıra başarılı Hollywood filmlerinin de gösterildiği “Filmekimi” sinefiller için sonbahar mevsiminde ilaç niteliği taşıyor. Bu yılki festival, 5-14 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. İlerleyen günlerde ise diğer büyük illerde seyirciyle buluşuyor olacak. Festivale olan yoğun talepten ötürü özellikle hafta içi seanslarında biletler çabuk tükendiğinden biletleri fazla zaman kaybetmeden almanızı öneririz.

Terazi (Tiyatro)

Sanatla arası iyi olan Terazi burçları sosyal yönlerinin de etkisiyle neredeyse her sanat aktivitesine katılabilecek potansiyeldedir. Estetik duyguları geliştiği için sanatta nitelikli çalışmaları ayırt edebilirler ve son derece ince bir zevke sahiptirler. Festivalleri takip etmekten hoşlanır ve kendileri gibi bir arkadaş çevreleri olduğu için kalabalık gruplar halinde gezebilirler. Dengeli yapılarından ötürü dışarda, kapalı mekanlarda veya evde yapılabilecek her türlü faaliyete açıktırlar. Sonbaharın gelişiyle birlikte sezona uygun aktivitelere yönelirler. Tiyatro sezonunun açılmasıyla devlet tiyatroları, şehir tiyatroları ve özeller olmak üzere çok sayıda kuruma ait gidebilecekleri oyunlar önerebiliriz.

Devlet Tiyatroları; Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Konya, Sivas, Van, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Elazığ illerinde tiyatro severlerle buluşuyor. Şehir Tiyatroları ise perdelerini Ekim ayı başında açıyor. İstanbul Şehir Tiyatroları 20 Eylül’den itibaren biletlerini satışa sunuyor. Bu sezonki programlarında “Cibali Karakolu, Macbeth, Bizim Aile, Fehim Paşa Konağı, 12. Gece, Geç Kalanlar, Oniki Öfkeli Adam” gibi birbirinden güzel oyunlar yer alıyor. Özel tiyatrolara yönelecek Terazi burçlarına ise “Barut Fıçısı, Saçmalar, Eve Dönüş, Ran, Trom, Kürk Mantolu Madonna gibi oyunları tavsiye ediyoruz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.