En Stratejik Davranan Burçlar

Çevremizdeki insanların bizde yarattığı izlenimle, içinde yatan kişiliği çok farklı olabilir. Samimiyet insan ilişkilerinde oldukça önemli bir kavramdır. Tanıdığınızı sandığınız insanı tamamen çözmek uzun zaman alabilir. Bazı burçlar ortama ve zamana göre farklı tutumlar sergilemeyi tercih eder. Daha doğrusu bu yaklaşım tutumdan ziyade kişiliğin bir parçasıdır. Özellikle iş yaşamında politik davranarak ayakta kalmayı hedeflerler. Astrolojinin en stratejik ve politik davranan burçlarını bir görelim.

Kontrollü Akrepler

Zodyak’ın en stratejik burcudur Akrepler. O sessiz görüntüsünün altında hep fırtınalar kopar ama dışarıya belli etmez. Fevri davranmanın kısa ve uzun vadede fayda sağlamayacağını düşünecek kadar keskin zekalıdır. Hayatta tökezleyip yere düştükten sonra toparlanıp ayağa kalkabilmesinin bir sebebi de budur.  Ona atılan kazıklar karşısında düşmanına bağırıp çağırarak tepkiler verdiğini pek göremezsiniz. Duygusal insanlar olmalarına karşın kişisel beklentileri için maddi yaklaşım içine girerler. Akreplerin duygusallığı kendilerini korumaya yöneliktir. Canı yandıkları zaman incinir ama tepkisini kolay kolay belli etmez. En doğru stratejiyle, doğru zamanda harekete geçer. Bu kadar ketum ve kontrollü olmaları insanlara şaşırtıcı gelir. Çünkü bu herkesin başarabildiği bir şey değildir. Bulundukları ortamda sakin davranır, planlarıyla ilgili renk vermezler. Kıskanç yönü onların en büyük zaafıdır, bunu anlamlı bakışlarıyla belli edebilirler. Çekemediği insanlara karşı da zaman zaman politik davranırlar.

Hırs Küpü Oğlaklar

Burçlar dünyasının stratejik düşünüp politik davranan bir diğer burcu da Oğlaklardır. Onların gerekçesi Akrep burçlarından biraz farklıdır. Akrepler daha çok duygularının etkileşimi sonucu politik davranırken, Oğlaklar mantığı doğrultusunda politik yaklaşırlar. Zaten Oğlaklar duygusal insanlar olmadığı için hislerine kapılıp stratejilerinden vazgeçmezler. Bu dünyayı ve yaşamı tamamen maddesel bir form olarak algılayıp ona göre yaşarlar. Bireysel beklentileri neleri gerektirirse onu uygularlar. Özellikle iş yaşamında tamamen strateji odaklı davranırlar. Terfi, zam veya makamını korumak adına yapılacakları mubah görürler. Bunun için de mesai arkadaşlarıyla stratejik bir ilişki biçimi kurarlar. Yöneticileriyle aralarını iyi tutar ve onların emirlerine uyarlar. Haz etmediği bir davranış görseler bile soğukkanlılıklarını korurlar.

Tatlı Dilli İkizler

Akrep ve Oğlak burçları kadar olmasa da stratejik davranan burçlara İkizler de dahildir. Gelişmiş iletişim kabiliyetleriyle insanları ikna etme becerileri yüksektir. Tatlı dilleriyle karşısındakini her konuda kendine inandırır. Bu onların genel stratejisidir. Gel gör ki bir süre sonra verdiği sözleri tutmaz, savunduğunun aksi yönde davranırlar. Bilgi toplayacağı her hadise ilgisini çeker. Sırlarınızı ona anlatırsanız mesela sır olmaktan çıkar. Özellikle işine yarayacak bir bilgiyi edinmek için yapmayacağı şey yoktur. Kötü niyetli insanlar oldukları söylenemez ama sizden duyduklarını başkalarına yetiştirmesi uzun sürmeyecektir. Bir günleri diğerine uymadığı için ne zaman nasıl davranacağını kestiremezsiniz. Dışarıdan size karşı oldukça samimi bir izlenim yaratsalar da kafasında dönen tilkileri tahmin bile edemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.