En Sevdiği Söz “Para Para Para!” Olan Burçlar!

Ne demişler “Para, para, para! Varlığı bir dert, yokluğu yara”! Para tabii ki herkes için çok önemli. Parasız pulsuz kim yaşayabilir ki günümüzde? Sabahın köründe işe gitmek için kalkmalarımız, ömrümüzün çoğunu iş yerinde geçirmemiz ya da daha iyi bir hayat kurabilmemiz için kendimizi birçok yükün altında bulmamız hep bundan değil mi? Kazandığımız parada ilk haftada kiraydı, kredi kartı borcuydu eriyip giderken, zevkimize ve alışverişimize harcadığımız üç kuruş da yanımıza kar kalır. Bu tablonun dışında “Benim parayla pulla işim olmaz” diyenler bir yanda dursun, kimileri var ki parayla yatıp paraya kalkar, en iyi fırsatları kollar hatta yeri gelir para için arkadaşlıklarını bile ikinci plana atar…

Oğlak

Cimriliğiyle nam salmış Oğlak burçları için para demek hayattır, huzurdur, mutluluktur, özgürlüktür. Kısacası “para her şeydir”. Kıt kaynakları en iyi şekilde yönetebilme becerisiyle neyin nerede en ucuzu olduğunu, en karlı alışverişin nereden yapılabileceğini iç güdüsel olarak bilir. Buna bağlı bir tüketim planı oluşturur. Para harcamaktan yana oldukça akıllı davrandığı gibi para kazanma becerilerinde de epey yeteneklidir. Paranın nereden geleceğini, en karlı yatırım yöntemlerini bir bakışta çözüverir. Tüm arkadaşlarını zenginlerden seçer diyemeyiz belki ama yakın çevresini parayla arası iyi olan insanlardan oluşturur. Sonuçta para denilen şey Oğlak burcu için bir güven simgesidir. Parası varsa keyfine diyecek yoktur, parası yoksa da sandığınızdan daha çok derdi var.

Boğa

Boğa burçlarının parayla ilişkisi lükse verdikleri önemle ilişkilidir. Günlük geçimini sağlayacağı kadar parayı bir şekilde bir yerden bulur. Ancak önemli olan bundan bir adım daha fazlasını sağlayabilecek konforu yakalayabilmektir Boğalar için. Bunu sağladığında kendini daha fazla güvende hissedecektir. Diğer türlü psikolojisi çok etkilenir. Bununla birlikte Boğa burçları para kazanma konusunda çok hırslıdır. Eğer bir usulsüzlükle bir kuruşunun gasp edilmiş olduğunu fark ederse misliyle alabilmek için her türlü hukuki yola başvurur. Sonucu olana kadar da diretir. En çok para harcadığı yerler ise hobi malzemeleri satan dükkanları seyahat acenteleri ve yeni açılan restoranlar olarak öne çıkıyor.

Yengeç

Parayla pulla işi yokmuş gibi gözüken Yengeç burcunun aslında paraya çok düşkün olduğunu fark etmemiş olanınız var mı? Yengeç burcu da kendini güvende hissetmek için paraya ihtiyaç duyanlardan! Yani ne kadar çok parası olursa o kadar fazla güvende hissediyor kendini. Kenara bir miktar para ayırması, doğru kanallara yatırım yapması kendine güvenini tavan yaptıracak konular aslında. Diğer yandan  romantikliğinden midir bilinmez ama parasının büyük kısmını arkadaşlarına da harcama konusunda da çok bonkördür. Tıpkı kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyenler gibi. En çok müsrif olduğu  konular ise sevgilisi olduğunda yaptığı gereksiz harcamalar!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.