En Sapyoseksüel Burç İkizler mi Kova mı?

Six pack’leriyle adonisiyle iş yapan insan mı kaldı artık? Spor salonunda vücut çalışanlar out, masa başında kafasını çalıştıranlar in. Çünkü smart is the new sexy! Protein tozlarının arkasına sığınmayı bırakın, açıp da iki satır kitap okuyun. Gözü mavi olsun, altında arabası olsun, otomobil lastiği gibi kolları olsun… Olsun da olsun. İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara tabii.

Bildiğiniz tüm fiziksel kavramları unutun. Son zamanlarda bütün seksüel kavramları geriden bırakan bir insan tipiyle karşı karşıyayız: Sapyoseksüeller. Kimdir bu insanlar, ne yer, ne içer, nerelere giderler? Kısaca özetlemek gerekirse zeki, çekici ve farklılar. Bu üç anahtar kelimeyi elinde bulunduran sapyoseksüel vatandaşlar, çevrelerindeki insanları görünüşleriyle değil, beyinleriyle etkiler. Kombin yapmaya ayıracağı zamanla gündemi takip eder, gece klübünde alkol komasına girmek yerine kütüphanenin yolunu gözler.

Çirkin yaşlı adam, güzel genç kız… Hem magazin programlarından hem de Nişantaşı sokaklarından alıştığımız bir manzara. Peki ne buluyor bu genç ve güzel kızlar, çirkin adamlarda? Çok düşünmeden cevap vermek gerekirse: Normal insanların görmediklerini. Seçtikleri kelimelerden, kullandıkları cümlelere kadar tam bir entelektüellik abidesi olan sapyoseksüeller, hazır cevap halleriyle dikkat çeker, kendilerine has duruşlarıyla içinizi bir hoş eder.

Popüler olan her şeye karşı daha az ilgililer. Muhabbetin kötüsüne tahammül edemezler. Bakkala giderken bile yanlarındaki insanları seçer, kendilerini en iyi şekilde ifade ederler. E gel de etkilenme sen de! Topu topu kaç tane böyle insan var zaten etrafında, sor bakalım kendine. Ve gelelim işin sadedine. Kulvarın birinde Kovalar, diğerinde İkizler. İki burcun insanı da son derece kendinden emin ve zekiler. Ancak sanıyoruz bir adım önde olan çok yönlü İkizler. Bir kere entelektüel, rasyonel ve hızlı düşünürler. Allem edip kullem edip karşılarındakini etkilerler. Tabii Kovalar’a da haksızlık etmeyelim. İdealist, özgür ruhlu, farklı ve kalıplara sığmayan bu varlıklar, sapyoseksüellik konusunda ikinciliği rahatça alır, ilk sırayı bile zorlar.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.