En Merhametli ve Yardımsever Burçlar

İnce ruhlu bazı burçlarımız var ki vicdani yönleriyle her zaman öne çıkarlar. Duygusal yapılarından olsa gerek ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi çok severler. Empati yetenekleri geliştiği için başkalarının sıkıntısını derinden hisseder ve buna bir çözüm bulmaya çalışırlar. Gelin bu kanatsız melek burçlarımızı yakından tanıyalım:

Balık

Zarif ve kibar tavırlı Balıkların olumlu özellikleri daha çok çevresindekilere karşıdır. İnsanları geri çevirmekten hoşlanmadıklarından kendilerinden istenen irili ufaklı yardım taleplerine yardımcı olmaya çalışırlar. Gerek özel gerekse iş yaşamında da aynı tavırlar dikkat çeker. Sevgi kelebeği deyiminin karşılığı olabilecek bu insanlar bazen işi daha da ileri götürüp çevrelerindekilere destek adına kendilerinden fedakârlık bile yapabilirler. Bu tavırları bazı insanların gözünde saflık gibi görünse de Balıklar üstün sezgileri sayesinde aslında her şeyin farkındadırlar. İnsanları hisleri sayesinde kolay tanımalarına karşın birçok hatayı görmezden gelip iyi tarafta olmayı seçerler.

Eş, dost ve akrabalarını sırtından vurmayan Balıklar, Zodyak’ın en vefalı burçlarındandır. Hem maddi hem de manevi anlamda zor durumda olan birini gördüklerinde bir şeyler yapmadan rahat edemezler. Çok paylaşımcı oldukları için kazançlarını bölüşmekten yanadırlar. Bencillik onların doğasına aykırıdır. Sıkıntıya gelemedikleri gibi başkalarının da sıkıntı yaşamasına dayanamazlar. Aşırı duygusallıkları bazen bunaltıcı gelse de merhametli ve güvenilir yönlerinden ötürü çevresindeki insanlar tarafından oldukça sevilirler.

Yengeç

En iyi yönleri arasında vicdani duyarlığı olan Yengeçler de Balıklar gibi yüreğinin sesine sık sık kulak verir. Anaç yapısı sebebiyle yakınlarına ve sevdiklerine karşı hep koruyucu tavırla yaklaşır. İkili ilişkilerinde de partnerine anaç bir sevgi besler. Onunla ilgili sorumlulukları severek üstlenir. Hastalıkta ve sağlıkta hep arkasındadır ve aşkına hizmet etmekten gocunmaz. “Sevgi emektir” mottosunun yaşamdaki ete kemiğe bürünmüş yansıması gibidirler. İlişkilerinde bu kadar fedakâr taraf olması, bazen karşı tarafın nankörlüğüyle sonuçlanabilir ancak o bu rolü yeni birlikteliklerinde de sürdürecektir.

Yengeçler, aile kavramına verdikleri değerden ötürü, hayatlarının merkezine onları koyarlar. Özellikle çocukları için yapmayacakları şey yoktur. Öte yandan çevrelerindeki insanlara karşı da duyarlıdır. Sosyal sorumluluk kampanyalarını destekler, çeşitli yardım kuruluşları için severek çalışırlar. Merhametli yapılarından ötürü, çatışma halinde oldukları insanlara karşı bile bir anda yumuşayabilirler. Empati özelliği gelişmiş olup, karşı taraf zor duruma düştüğünde husumeti unutup yardım eli uzatabilir.

Başak

Alçakgönüllü burçlardan Başaklar, fayda odaklı yaşadıklarından olsa gerek etrafındakilere de fayda sağlamaya çalışır. Balık ve Yengeçten sonra en yardımsever burçların başını çekerler. Halleri vakitleri yerindeyse ihtiyaç sahiplerine bağışta bulunmaktan yanadırlar. Kendilerini de eleştiren bir tarafları olduğu için mümkün olduğunca mükemmel bir insan olmaya özen gösterirler. Çok çalışıp ekmeğini taştan çıkarabilecek potansiyeldeki Başaklar, yakınlarındaki insanlar için de hizmet edebilirler. Sorumluluktan kaçmadıkları gibi disiplinli ve çalışkan özellikleri sayesinde başkaları için görevler üstlenirler. Yaptıkları işlerde verimli olurken yardımlaşma konusunda da verimli işler çıkarırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.